Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 03:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Canon G5 (jeżeli się uda dostać)... albo coś innego ??? 
Autor Wiadomość
Post Canon G5 (jeżeli się uda dostać)... albo coś innego ???
Chciałabym zapytać czy w przedziale cenowym Canona G5 (bo tyle z wielkim trudem udało mi się wreszcie uzbierać ... choc aparat w tym czasie podobno już wychodzi z produkcji) warto może lepiej wybrać jakiś inny aparat (innej firmy Olympus, Nikon, Minolta ... bo Canon chyba nic podobnego akurat w tej cenie nie produkuje). Interesuje mnie jakosć zdjęć (równiez w trudnych warunkach), wygoda, trwałość niezawodność itp. Ultrazoom raczej niepotrzebny. Czy te obiektywy Canonów serii G są naprawde tak dobre?
Pozdrawiam wszystkich. Elvika.

czwartek, 21 października 2004, 18:37

g5 oferuje bardzo niskie iso 50 i w tej cenie i w tej niskiej czulosci chyba nie ma wielu konkurentow jesli chodzi o jakosc zdjec. (tak przynajmniej wynika z moich obserwacji wyzsze iso 200 i 400 juz niestety szumia)wywolalem ponad 100 fotek z wakacji w formacie 10x15 i znajomi wlasciciele lustrzanek bardzo chwalili jakosc odbitek. to samo spotkalo mnie w kontakcie ze studentami fotografii na ASP, oprocz canona 10d mieli g5 i bardzo go sobie chwalili. bardzo dobre zdjecia nocne - zajzyj do dzialu "zdjecia nocne" i jasny obiektyw. z uciazliwych minusow moglbym wymienic dosc wolny autofocus, ale wszystkie kompakty sa wolne jedne mniej drugie bardziej a moim wymaganiom potrafila by juz sprostac tylko lustrzanka (tak samo w kwestii recznego ustawiania ostrosci). techniczne parametry znajdziesz sobie na roznych serwisach, wiec mozesz porownac poodbne cenowo aparaty. niedawno wszedl g6 wiec g5 moze jeszcze spadnie z ceny. ja kupilem, nie zaluje. wykorzystkuje plusy aparatu, omijam minusy, bo wiem ze narazie na lustrzanke mnie nie stac. spokojnie robie odbitki 18x13, jedynie przy 30x20 widac juz nieco nalecialosci cyfrowej "jakosci".
decyzja nalezy do ciebie :)
pozdro

czwartek, 21 października 2004, 20:46

Obiektywy Canona w serii G są dobre, ale nie są bardzo dobre. G5 aberruje i to mocno! To dobry aparat, choć ja wolałbym np. C-5050 lub C-5060 Olympusa - moim zdaniem robią lepsze zdjęcia - nie wiem tylko, jak teraz wyglądają cenowo.

czwartek, 21 października 2004, 21:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]