Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 05:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Minolta A1 czy G6 
Autor Wiadomość
Post Minolta A1 czy G6
Interesuja mnie te 2 aparaty i zadne inne wiec nie polecajcie mi innych.

Ogolnie zalezy mi na:
1 dobrej jakosci zdjec, a szczegolnie jakosci nocnych zdjec bo raczej prowadze nocny tryb zycia wiec wieczorami bede wiecej klikal.

2. latwej obsludze aparatu
3. malej abberacji; mniejszych szumach

Jesli mozecie wymiencie mi plusy i minusy poszczegolnych tych aparatow.
Niestety porownania tych 2 aparatow nie doszukalem sie na tym forum. Wiec jesli mozecie pomozcie mi wybrac.
Bede wdzieczny

niedziela, 24 października 2004, 23:20
Moderator

Owszem, była już dyskusja na podobny temat ;).

Ja bym wybrał Minoltę A1 z kilku powodów. Po pierwsze doskonała ergonomia i dużo dodatkowych przycisków i pokręteł. Dobry obiektyw o rozsądnej ogniskowej oraz stabilizacja obrazu. Ponadto naprawdę niezła jakość zdjęć, także nocnych.

W takim dylemacie ja bym się nie zastanawiał. Sam zbieram może na A1 ;).

poniedziałek, 25 października 2004, 00:05

mam a1 i uczciwie przyznaję że nocne canony G3,5,6,może nawet7 ;)
robią znacznie lepiej.

poniedziałek, 25 października 2004, 00:34

Właściwie to bardziej A2 powinienes porównywać z G6.
Ale powinienieś zastanowić się czy wystarczy ci zakres ogniskowych w G6 (35 .. 140 mm) w odniesieniu do 28 .. 200mm A1/A2. Jeśli Ci to nie przeszkadza ...

poniedziałek, 25 października 2004, 01:55
A co powoduje ten wiekszy zakres ogniskowych bo musze przyznac ze jestem laikiem w fotografii i jeszcze nie znam wszystkich podstaw.

Dlaczego minolta A2 mam raczej porownywac do G6. Czy minolta a1 to aparat mniej zaawansowany niz g6.

poniedziałek, 25 października 2004, 11:59

"Interesuja mnie te 2 aparaty i zadne inne wiec nie polecajcie mi innych."

Prosze NIE PISAĆ  NA TEMAT JAKICHKOLWIEK INNYCH APARATÓW!.

Do moderatora... Może by tak zrobić by pytania typu >" jaki aparat -POMÓŻCIE! " nie ukazywały się jako ostatnio poruszane tematy (nie spychały tematów innych), tylko może od razu pojawiałyby się w dziale tematycznym "co kupić"?.
Bo czytając po raz 1000czny coś podobnego człowiek dostaje już nudności a takie topiki zaśmiecają ogólnie całą stronę.

poniedziałek, 25 października 2004, 12:12

A co powoduje ten wiekszy zakres ogniskowych bo musze przyznac ze jestem laikiem w fotografii i jeszcze nie znam wszystkich podstaw.

Dlaczego minolta A2 mam raczej porownywac do G6. Czy minolta a1 to aparat mniej zaawansowany niz g6.

Jeśli jesteś laikiem to odsyłam na http://fotohobby.home.pl jest tam dużo o tym jak wybierać sobie aparat.
A nawiasem mówiąć jeśli jesteś laikiem i porywasz się na A1/A2 czy G6 to wcześniej wydaj 100, 200 zł na książki o fotografi i nieco się doucz.
28mm to szeroki kąt czyli z bliższej odległości obejmiesz większy kadr (przydatny do robienia zdięć grupom osób w pomieczczeniach, gdzie nie możesz się zanadto oddalić od fotografowanego obiektu bo ci sciana nie pozwala)
200mm to tele czyli nie podchodząc za blisko do ptaszka (nie płosząc go) możesz mu zrobić zdięcie na którym obiekt (tu ptaszek) wypełnia kadr.

Dlaczego G6 z A2 bo G6 ma 7Mpiksli a A2 ma 8 Mpikski czyli jest bliżej G6 niż A1 która ma 5 Mpiksli.
pozdrowienia

PS. do kolejnych laików, przed napisaniem postu "pobuszujcie" wcześniej po necie i dokształcie się nieco sami, to nie boli .....

poniedziałek, 25 października 2004, 12:24

Ja mogę się odnieść tylko do tych co posiadałem, Monolta A1 i Canon G5
i zdecydowanie Minolta, napisałem zdecydowanie gdyż A1 robi naprawdę cudne zdjęcia, i jak się weżmie ją do ręki to taki "prawdziwy" aparat nie wspomnę o stabilizacji. jedynie co mnie wkurzało w A1 to trochę kiepsko sobie radziła w słabych warunkach oświetleniowych. Ale za to makro - bajka :)
Pozdrawiam
Andrzej

poniedziałek, 25 października 2004, 12:32

Czy to ze na matrycy g6 upchnieto 7,1 mln pikseli, a matryca ta jest niezmieniona w stosunku do poprzednika g5 nie spowoduje wystepowania duzych szumow i abberacji na zdjeciach.

Jak jest w przypadku minolty a1 z szumami i abberacja.

Ogladalem troszeczke fotek i raczej na moje oko canony chyba sa najlepsze jesli chodzi o fotografie nocna. Czy dobrze sadze??

poniedziałek, 25 października 2004, 12:59

Dobra a teraz troche inne pytanie.

Czy to ze na matrycy g6 upchnieto 7,1 mln pikseli, a matryca ta jest niezmieniona w stosunku do poprzednika g5 nie spowoduje wystepowania duzych szumow i abberacji na zdjeciach.

Jak jest w przypadku minolty a1 z szumami i abberacja.

Ogladalem troszeczke fotek i raczej na moje oko canony chyba sa najlepsze jesli chodzi o fotografie nocna. Czy dobrze sadze??

7,1Mpix w G6 teoretycznie może wpływać na większe szumy niż w G5, ale niekoniecznie, oprogramowanie i elektronika może to niwelować.

Aberacje pojawiają się w A2 (8Mpix w takim rozmiarze jak A1). Szumy jak to szumy, na odbitkach fotolabu i tak ich nie widać, można też fotkę potraktować programem odszumiającym (np. netimage). A najlepiej tak dobierać ekspozycję aby szumy się nie pojawiały, jak odrobinę poznasz aparat to możesz tak manipulować ustawieniami aby szumy były jak najmniejsze.

Oglądając zdięcia nocne też mam takie wrażenie odnoście Canonów, ... ale jak tu się mówi sam aparat zdięć nie robi .... Czyli nie znaczy to że jak sobie kupisz G6 (lub innego Canona) to będziesz robił rewelacyjne fotki nocne .... niestety ....

pozdrowienia

Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 października 2004, 16:39 przez jacek2004, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 25 października 2004, 13:58
Czyli jesli nie bede wykorzystywal aparatu calkowicie profesjonalnie to canon g6 bedzie lepszym rozwiazaniem niz minolta a1, bo jak mowilem glownie zalezy mi na fotkach nocnycch.

Jesli klade nacisk na zdjecia nocne to brac g6 ??
Podajcie jakies linki do galerii zrobionych minolta a1 i g6, ale chodzi mi wylacznie o zdjecia w nocy.
Na forum jeszcze nie wiedzialem ani jednego zdjecia z canona g6 noca :(

poniedziałek, 25 października 2004, 16:07

Jak Ci się podoba G6 to go kupuj, ja bym go nie kupił bo mi w nim nie pasuje zakres ogniskowych (za bardzo przyzwyczaiłem się do 28 ... 200mm), ale poza tym wygląda na dobry sprzęt.
No i jak go już kupisz to pochwal się swoimi nocnymi fotkami.
pozdrowienia.

PS
I jeszcze jedna niewielka różnica. G6 ma wizjer optyczny, tylko z celownikiem. A1/A2 ma wizjer Elektorniczny (może to zaleta może to wada), ale ja lubię ustawiać ekspozycję mając histogram na podglądzie, a zdecydowanie stabilniej trzyma się aparat przy oku niż na wyciągniętych rękach patrząc się na LCD. Poza tym czasami w dzień w pełnym słonku nic nie widać na LCD. No i praca na LCD nieco pożera prądu. A1/A2 ma fajną funkcję włączania VFD tylko jak robisz zdięcie (zworki na gripie i czujnik zbliżeniowy przy wizjerze). A w A2 VFD jest o rewelacyjnej rozdzielczości. Więc radzę pomyśleć o A2, jeśli nie są dla ciebie ważne pieniążki, lub rozważ np Oly 8080. Mimo wszystko G6 to inny segment niż A1/A2, Pro1, 8080 ...

poniedziałek, 25 października 2004, 16:26

Jeśli nocne zdjęcia, to wszystko, tylko nie Minolta. Zresztą bylo o tym już w innych wątkach.

A jeśli chodzi o nocne w G6 to.. no jak to w serii G, rewelacja. Nawet Bonnum przyznał, że nocne jednak Canonom dużo lepiej wychodzą, no ale Vendeur twardziej, minolta i minolta...

Oto sample z G6 (delikatnie prześwietlone). Jak będę mia czas dziś to wyjdę na dwór i coś pstryknę ambitniejszego.

Obrazek

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 25 października 2004, 17:26

Ale za to makro - bajka :)

(chodzilo o A1) Wlasnie nigdy nie wiedzialem jak to jest w A1. Producent podaje ze ostrzenie w macro odbywa sie powyzej powyzej 25 cm A jak to jest w praktyce? Czegos tu nie rozumiem...

poniedziałek, 25 października 2004, 18:08
Robione w manualu czy na automacie??
Czy ktos dla porownania moglby wrzucic fotke minolta a 1.

Ale po tym zdjeciu rzeczywiscie wizja zakupu g6 coraz blizej.

poniedziałek, 25 października 2004, 18:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona