Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 02:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co lepsze od Canona G6 (w jego cenie) 
Autor Wiadomość
Post Co lepsze od Canona G6 (w jego cenie)
Witam

Zamierzam kupić Canona G6.

Obecnie uzywam Canona Ixusa S500, który robi rewelacyjne zdjęcia - jak na taki mały aparacik i ograniczone możliwości ustawień manualnych.

Wczesniej dośc dużo fotografowałem analogiem Canonem EOS 300, który odszedł obecnie w niepamięć i leszy od ponad roku w szufladzie.

Dla moich nieco większych wymagań niż amator, Canon Ixus S500 okazał się zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jak równiez w mojej ocenie (subiektywnej) zdjęcia są lepsze.
lepsze w tym, że poza ostrością mają wyraźnie lepszą gamę i dynamikę barw. MOże ni jest to bardzo wielka różnica, ale zauważalna, mimo iz w EOS-ie używałem dość dobrych filmów (np. Agfa prestige proffesional - 100).

Opierając się na moich już dobytych doświadczeniach z w/w aparatami - mam pytanie do uczestników forum, czy mieli już okazję - popstykac nowym Canonem G6 i czy w tym przypadku - zauważę różnicę w jakosci zdjęć - robiąć zdjęcia bardziej amatorsko.

W mojej subiektywnej ocenie, dla zdjęć robionych w dzień i przeciętnym oświtleniu, poprzednik G6 tj. G5- robił podobne zdjęcia do Canona Ixus S500, który ma tą samą matryce i ten sam procesor Digic.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Dziku

środa, 27 października 2004, 09:33

Kup Canona 300D - niewiele droższy od G6, a zupełnie inny świat.

środa, 27 października 2004, 09:55
Zapomniałem dodać, iż wazne sa dla mnie gabaryty aparatu.

Jako bardziej amator, chcę mieć dośc dobry aparat, który mogę z sobą zabierać praktycznie wszędzie, bez konieczności noszenia wielkiej torby (tak jak to musziałem robić z EOS 300.

Dlatego też lustrzanki odpuszczam sobie zupełnie - przynajmniej teraz.

Pozdrawiam
Dziku

środa, 27 października 2004, 16:21
2. Minolta A1

środa, 27 października 2004, 17:10

Pomyślałbym jeszcze nad G5, Minotą A1, Olympusem C-5060.

środa, 27 października 2004, 17:18
Moderator

G6 niewiele brakuje do wielkości lustrzanek.

Lepszy wybór, to modele podane wyżej, czyli Olki i Minolta A1.

Zobacz ten wątek, bo jest o tym samym i tylko się powtarzamy... : http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=4041

Cytat wad, które dla mnie dyskwalifikują Canony GX:

Cytuj:
Canon wbrew pozorom nie jest doskonały. Ma też tak głupie wady, że ja bym się wstydził to coś wypuścić na rynek.

Po pierwsze tragiczny wizjer! W ogóle co to ma znaczyć?! Nie dość, że jest beznadziejny, bez żadnego info, to jeszcze nie kryje 100% obrazu. A czasami trzeba będzie z niego skorzystać...

Druga sprawa. Jak można zrobić aparat, w którym lampa jest zasłaniana przez obiektyw... Widzieliście to "winietowanie"? Tragedia!

środa, 27 października 2004, 17:45

Moim zdaniem są trzy lepsze aparaty w podobnej cenie:
1. Minolta A1
2. Olympus C-5060
3. Canon G5

środa, 27 października 2004, 21:02

Vendeur- widzę, że bardzo nie lubisz Canonów serii Gx, ale mógłbyś chociaż napisać, że zacytowałeś samego siebie. G6 jest wg. mnie trochę za drogi, w stosunku do tego, co oferuje, ale nie jest taki zły. Takie zupełne oczernianie go też nie zgadza się z prawdą, a tak zabrzmiał zacytowany przez Ciebie tekst- że G6 to badziewie i w ogóle nie można go kupować, bo to forsa wyrzucona w błoto. Ja od paru użytkowników A1 słyszałem, że zdarza się jej niedoostrzyć, co nie zmienia faktu, że wybrałbym A1, zamiast G6.

środa, 27 października 2004, 21:15

A ja myślałem że w fotografii najważniejsza jest jakośc a nie rozmiary aparaty. Jak Ci zalezy na rozmiarach to kup sobie telefon komórkowy z wbudowanym aparatem cyfrowym.

Sam mam A1 i coraz częściej myślę o lustrze - Canon 300d lub czyms lepszym. Bo lubię sycyć się efektami a nie rozmiarami aparatu.

Sory za ostre słowa, ale wkurzają mnie goście, którzy jako priorytet wybierają bzdurne paramety. Minolta Xt ma małe wymiary można nosić w kieszonce od koszuli, ale kurde tym aparatęm nie zrobisz zdięc takich jak np 300d chć byś się posr..... niestety

Wkurzony jestem dziś

środa, 27 października 2004, 21:27
Moderator

Vendeur- widzę, że bardzo nie lubisz Canonów serii Gx, ale mógłbyś chociaż napisać, że zacytowałeś samego siebie. G6 jest wg. mnie trochę za drogi, w stosunku do tego, co oferuje, ale nie jest taki zły. Takie zupełne oczernianie go też nie zgadza się z prawdą, a tak zabrzmiał zacytowany przez Ciebie tekst- że G6 to badziewie i w ogóle nie można go kupować, bo to forsa wyrzucona w błoto. Ja od paru użytkowników A1 słyszałem, że zdarza się jej niedoostrzyć, co nie zmienia faktu, że wybrałbym A1, zamiast G6.

Troszkę źle się zrozumieliśmy. Ja po prostu nie rozumiem jak aparat tej klasy i w tej cenie, może mieć tak idiotyczne wady... A rzadkie niedoostrzanie w A1, to nic w porównaniu do każdorazowego zasłaniania lampy...

środa, 27 października 2004, 22:18
Fuji s20pro
Panasonic FZ-10 / FZ20

środa, 27 października 2004, 22:37

Tu Ci Vendeur przyznam rację. Jendnak nocne i tak robi lepsze od A1 :twisted:

Jak widać ograniczenia finansowe nie najlepiej służą projektantom Canona.

Jak taki aparat może mieć takie wady? Jak widać może :D Popatrzmy choćby na Fuji S5000 :D

Wydaje mi się, że FZ-10/20 to drogie Ultra Zoomy, natomiast A1 to klasa wyżej...

Zadam głupie pytanie: co to jest Fuji S20 Pro? Lustro?

środa, 27 października 2004, 22:49

G6 niewiele brakuje do wielkości lustrzanek.

Lepszy wybór, to modele podane wyżej, czyli Olki i Minolta A1.

:lol: :lol: :lol: Spóźniłem się, wiedziałem, że Vendur doradzi A1 :P:P

PS: DO Vendeura - czy widziałeś na oczy G6 ?? Chyba nie, bo jest tej samej wielkości co Minolta Z1. A1 przy Canonie to krowa.

http://www.negatyw.org

środa, 27 października 2004, 22:54

Najdziwniejsze dla mnie jest to, że paru ewidentnych wad G5 nie poprawiono w G6. Choćby tę lampę. Ale cóż, coraz mniej liczą się panowie z działu technicznego od panów z działu marketingu...

środa, 27 października 2004, 23:12

Najdziwniejsze dla mnie jest to, że paru ewidentnych wad G5 nie poprawiono w G6. Choćby tę lampę. Ale cóż, coraz mniej liczą się panowie z działu technicznego od panów z działu marketingu...

Panowie, nie róbcie z igły widly. W G5 obiektyw zasłąniał lampę, ale w G6 już jest lampa nieco dalej, a druga strona medalu jest taka,, że na 5000 zdjęć jakie robiłem G5 może ze 20 znalazłoby się zrobionych z lampą :lol:

http://www.negatyw.org

środa, 27 października 2004, 23:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona