Teraz jest piątek, 20 lipca 2018, 03:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 to ja już sam nie wiem.. C 300D? Min A2? Nik 8800?son 828?? 
Autor Wiadomość

Post to ja już sam nie wiem.. C 300D? Min A2? Nik 8800?son 828??
No własnie już sam nie wiem.
Od jakiegoś czasu śledzę opinie kolegów na tym i innym forum i im dalej w las....
żacznę od tego że już długo choruję na cyfrę ale dotychczas nie miałem wiary w jakość tego sprzętu. Oczywiście są też świetne aparaty ale sorki więcej niż 4000 to nie chcę.
Powielu lekturach doszedłem do wniosku że może to być Canon 300D. Byłby to maksymalny zakup. Wiem że byłbym zadowolony z jakości, na resztę sprzętu potem może znalazło by się nieco kasy (obiektywy, lampa). no i odrazu mam pytanie czy żeczywiście obiektyw od mojego EOS'a pasował by do 300D? - miałbym już dwa!
No ale właściwie moje potrzeby są nieco szersze- miałbym ochotę na nieco uniwersalniejszy sprzęt - chodzi i jakieś krótkie filmiki, uniwersalny zoom + makro - mam potrzeby robienia zdięć rodzinnych (żona, dzieciaki, koty, mrówki - z tąd makro:)) Używał bym też aparat do pracy i hobby - fotografuję jakieś maszyny, robię dokumentację albo zdięcia jakiś śróbek które wypadły z mojego samochodu i się pytam na forum gdie to wkręcić.
Trochę miałem do czynienia z soniakiem 717 i nieco zaskoczyło mnie nieprawidłowe odwzorowanie barw oraz prześwielenia na granicy kontrastu ale nie za duzo miałem czasu żeby to zbadać. koledzy mają fuji z 3Mpix i sobie chwalą
powiedzcie mi co mogli byście polecić - może te wszystkie wodotryski nie warte zachodu? Choć dane techniczne robią wrażenie i wolał bym raczej kubeł zimnej wody niż zachwalanie, bo wszyscy mówią o plusach a nik nie wali prosto z mostu że to jest be...

piątek, 29 października 2004, 16:07
A no chyba muszę sobie sam odpowiedzieć:)
Chyba pozostane przy lustrzance 300D lub innej ale nie teraz chyba jeszcze trochę poczekam jak spadną ceny albo pojawi się jakaś nowa rewolucja :twisted:

sobota, 30 października 2004, 18:12
Mysle, ze powinienes zainwestowac wlasnie w 300D. Daje to wieksze mozliwosci niz jakikolwiek kompakt. Jakosc zdjec tez jest lepsza od najlepszych kompaktow. Twoj stary obiektyw tez bedzie wspolpracowal z 300D. Wiec nie ma co sie bac i brac. A jesli chodzi o jakas rewolucje to nie masz co czekac... Nic sie nie zmieni w najblizszym czasie... Zaden z producentow nie zapowiada wprowadzenia jakiejs nowej taniej lustrzanki. Wszystko co wchopdzi to powyzej $1500... pozdr

sobota, 30 października 2004, 18:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]