Teraz jest poniedziałek, 19 listopada 2018, 09:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 CZy kupić HP Photosmart 735? 
Autor Wiadomość
Post CZy kupić HP Photosmart 735?
Chcę się dowiedzieć czy opłaca się kupować hp 735, słyszałem że często się psuje. Powiedzcie czy kupić ten czy inny aparat?[/b]

środa, 15 października 2003, 18:00
Post Hp??????
HP czy inna firma?

czwartek, 16 października 2003, 16:28
Post Re: Hp??????
Jestem przed takim właśnie samym problemem ..... zgłupiałem od tych wszystkich informacji..... :?

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 21:07

1. Słyszałem ogromną ilość opinii, że HP PS735 się psują. Nie miałem takiego aparatu, ale wielu miało. Wielu z nich już nie ma.
2. Ponieważ oddawałem drukarkę na gwarancji do "serwisu" HP, wiem jak to wygląda - wymieniają Ci Twój sprzęt na inny, absolutnie nie nowy, w najlepszym wypadku po poważniejszej naprawie niż ta, która jest do zrobienia w Twoim, a w najgorszym na sprzęt jeszcze bardziej niesprawny. "Naprawa" trwa długo i może trwać w sumie przez rok - aż po roku zostaniesz z nowym-starym sprzętem, który nie działa, ale nie możesz domagać się jego naprawy, bo gwarancja po wymianie sprzętu nie biegnie od nowa.
3. Za taką cenę możesz kupić lepszy aparat o takich samych parametrach (wielkość matrycy, zoom) - np. Olympus C-350, Minolta DiMage E323, ...
4. Podsumowując - nawet jeśli pominiesz ryzyko zakupu trefnego egzemplarza, to i tak się nie opłaca - bo jakość zdjęć z HP jest po prostu przeciętna.

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 22:01

Post nie kupic
Moja odpowiedz brzmi - NIE KUPOWAC HP :)))

czwartek, 18 grudnia 2003, 10:43
Post jo.jo
Niekupowac, skoro tylu osaba sie psuje i maja problemy z serwisem HP ( co jest normalka). Polecam inne firmy ,albo chociaz inny model HP jezeli masz kase.

czwartek, 18 grudnia 2003, 11:06
HP PS 735 można kupić za 1099 z karta 64MB. To około 300PLN taniej niż przytoczone powyżej modele w takiej konfiguracji, więc nie jest to jednak taka sama cena. Co do awaryjności, to na pewno niektóre firmy psują się częściej niż inne, ale są też pewne 'ale'. Po pierwsze zależy to po prostu od szczęścia (lub pecha), bo każdy sprzęt każdego producenta może się popsuć i po 5 minutach. A po drugie duża część tych negatywnych opinii jest głoszona przez kilka tych samych osób - co jest oczywiste, bo ja też byłbym zfrustrowany, jakby mi mój padł (bo właśnie ten model mam). Ale kilka głosów w necie to nie wszystko. No i na koniec uwaga a propo serwisów - z tego co wiem przy wymianie na inny egzemplarz gwarancja leci od nowa - ja już kilka razy przy innych sprzętach miałem gwarancję trwającą w sumie ponad dwukrotnie więcej niż wyjściowa.
Myślę, że każdy zdecyduje sam, odpowiadając na pytanie ile ma kasy i jak mocnego sprzętu potrzebuje. I tyle :)
Pozdrawiam!

piątek, 26 grudnia 2003, 21:43

Niestety, Zalek, ale się mylisz. Gwarancja HP po wymianie NIE LECI OD NOWA i to jest z nią największy problem. Podkreślam - tylko gwarancja HP - u każdego innego producenta jest normalnie, tzn. jak wymieniają Ci matrycę, to na matrycę gwarancja leci od nowa, jak cały aparat - to gwarancja na cały aparat leci od nowa. U HP - gwarancja trwa od ... do ... i nie ważne który z kolei wymieniony egzemplarz HP będziesz miał. Tak naprawdę możesz co rusz dostawać coraz to gorsze egzemplarze, a po roku powiedzą Ci do widzenia. Po miesiącu oddałeś im aparat, bo np. obiektyw niemile hałasował, a na koniec gwarancji zostaniesz z egzemplarzem po pięćdziesięciu naprawach, z tuzinem martwych pikseli, niedziałającym sterowaniem optyką i błędem typu E107, na który od czasu do czasu pomaga reset. Ja serwisowałem już sprzęt HP (drukarka) i wiem niestety, jak to funkcjonuje, a raczej jak nie funkcjonuje. Poza tym, wymienione modele możesz kupić ok. 100zł drożej niż HP. To nie jest duża różnica.

sobota, 27 grudnia 2003, 15:58
Post hp 735
nie kupować marne zdjęcia wnocy, lipna osrtość , w pomieszcenaich tradgedia jedynie ładne zdjecia w plenerze

środa, 31 grudnia 2003, 15:00
Post Re: hp 735
łoś napisał(a):
nie kupować marne zdjęcia wnocy, lipna osrtość , w pomieszcenaich tradgedia jedynie ładne zdjecia w plenerze

Może Masz stary firmware. Mój po upgrade do wersji 1.12 zrobił całą masę ostrych dobrych zdjęć z sylwestra. Zdjęcia robione na zewn. nocą ze statywu nasycone, bez szumów, z ręki gorzej ale to nie wina aparatu. Poza tym przy namierzaniu AF trzeba wybierać jasne kontrastowe obiekty niekoniecznie te z kadru bo można zablokować ostrość i dopiero skadrować (instrukcję trza czasem przeczytać - pisało o tym).

czwartek, 8 stycznia 2004, 20:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]