Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Cyfrowa hybryda 
Autor Wiadomość
Post Cyfrowa hybryda
To chyba lepsze miejsce dla tego wątku.

Poważnie zastanawiam się nad kupnem Nikona Coolpix 8700. Na http://www.e-cyfrowe.pl jest w promocji za 2849 PLN...czy warto? Zajmuję się głównie fotografią zdjęć w sportach extremalnych (snowboard, downhill) i do tego będzie mi służył ten aparat. Czy to dobry wybór? proszę o opinie...
Może jakiś inny model? Matryca nie musi być koniecznie 8 mpx. Ważny dla mnie jest zoom oraz czas reakcji aparatu. Pod uwagę biorę też zdjęcia seryjne, ale wiadome jest, że hybrydy nie są w stanie pod tym względem dorównać lustrzankom analogowym. Problem intuicyjności obsługi aparatu nie stanowi dla mnie większego problemu, ale wiem, że dużo osób narzeka na to opisując ten aparat. Nie biorąc pod uwagę tego elementu jakie ten aparat ma wady a jakie zalety?

poniedziałek, 1 listopada 2004, 18:26

Rozważ jeszcze Oly 8080. Ostatnio jego ceny spadły.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 19:14
Rozważam, ale jego cena jest jednak wyższa niż w tej chwili Nikona. Chodzi mi o to czy warto korzystać z promocji i brać 8700 czy też się wstrzymać i kupić co innego...

poniedziałek, 1 listopada 2004, 19:19

Może Minoltę A1, bardzo dobry czas reakcji, bardzo dobra ergonomia i zoom 7x, no i anti-shake, na allegro w podobnej cenie do Coolpixa 8700.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 21:07

Zastanowiłbym się również nad Sonym 828, podobał mi się, ale był dużo droższy od A1 więc ją kupiłem. Nieźle leżał w ręce mimo swojej wagi (prawie 1kg), no i tem model obsługuje karty CF (co prawda niektóre funkcje działają tylko na MS PRo - ale o ile pamiętam to chodziło o filmy 30fps). Zaleta jaśniutki obiektyw.

poniedziałek, 1 listopada 2004, 22:46

ja etz zastanawiam sie nad sony f828,czy on jest w miare szybki???

niedziela, 9 stycznia 2005, 19:03

Post Re: Cyfrowa hybryda
3zeR napisał(a):

Poważnie zastanawiam się nad kupnem Nikona Coolpix 8700. Na http://www.e-cyfrowe.pl jest w promocji za 2849 PLN...czy warto?

Promocja - u nas w Kodaku! (a oni słyną z wyssokich cen) jest za 2600, nie mówiąc o cenach z innych sklepów w necie. Tyle na temat ceny.
Co do jakości zdjęć, to widziałem z niego fotki robione przy 200 ISO (na żywo - odbitki) i moim zdaniem szumy były nie do przyjęcia.
Aparacik fajnie leży w dłoni, chyba najmniejsza hybryda.
Za 2849 zł - zdecydowanie NIE!
W tej grupie cenowej i z takimi parametrami są inni liderzy.

niedziela, 9 stycznia 2005, 21:42

Bollo napisał(a):
3zeR napisał(a):

Poważnie zastanawiam się nad kupnem Nikona Coolpix 8700. Na http://www.e-cyfrowe.pl jest w promocji za 2849 PLN...czy warto?

Promocja - u nas w Kodaku! (a oni słyną z wyssokich cen) jest za 2600, nie mówiąc o cenach z innych sklepów w necie. Tyle na temat ceny.
Co do jakości zdjęć, to widziałem z niego fotki robione przy 200 ISO (na żywo - odbitki) i moim zdaniem szumy były nie do przyjęcia.
Aparacik fajnie leży w dłoni, chyba najmniejsza hybryda.
Za 2849 zł - zdecydowanie NIE!
W tej grupie cenowej i z takimi parametrami są inni liderzy.

mógłbyś to rozwinąć? mi po głowie chodzi A1/A2.. ale nie mam klapek na oczach.. więc co jeszcze ma stabilizator, ring do ostrości i zoomu i jest lepsze? (mniej szumi)

niedziela, 9 stycznia 2005, 22:38

int napisał(a):
mógłbyś to rozwinąć? mi po głowie chodzi A1/A2.. ale nie mam klapek na oczach.. więc co jeszcze ma stabilizator, ring do ostrości i zoomu i jest lepsze? (mniej szumi)

Pierścień do zoomu i ostrości ma jeszcze Sony 828 ale zdecydowanie bardziej szumi i aberruje.
Co do Minolt to najmniej powinna szzumieć A1 - było tu mnóstwo na ten temat. Co do A2 - też było masę informacji. Nie zapominaj jednak o A200, ale jak na razie mało informacji na jej temat.

niedziela, 9 stycznia 2005, 22:50

A2 mniej zaszumi jak się zdejmnie rozdzielczość na 5mln. jest naprawde spoko :) w 8mlnpixli nie jest źle ale potrzeba małe iso. 200 da się przełknąć , poniżej nie mam zastrzeżeń ale wiem że mogli to zrobić lepiej -zadawala, natomiast 400-800.... oycze nasz....

ps. za to nie ma w mojej A2 żadnych deat-ów i to mnie cieszy. Przy teście na iso 800 i czasie 8s nieboskłon!

niedziela, 9 stycznia 2005, 23:07

BeHQ - jak już o tym wspomniałeś - w moim 5060 też 0 martwych pikseli, ale były 2-3 nieprzyjemne jasne gorące pixele. Trochę mnie denerwowały ale pozbywałem się ich załączając opcję odszumiania w aparacie. Natomiast dzisiaj wypróbowałem opcję PixelMapping aparatu i się ich pozbyłem.

niedziela, 9 stycznia 2005, 23:35
[quote="BeHQ"]A2 mniej zaszumi jak się zdejmnie rozdzielczość na 5mln. jest naprawde spoko :)

a w jaki sposób można zmniejszyć ilość pokseli z 8 na 5 ?????

niedziela, 9 stycznia 2005, 23:55
No właśnie - coś ci się pokręciło BeHQ. Możesz zmniejszyć rozdzielczość zdjęć, ale nie matrycy.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 00:03

coś ci się pokręciło BeHQ.

no własnie...mój zong.

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 01:23
Zastanawia mnie jedna rzecz. a mianowicie jescze pól roku temu Minolta A2 była droższa niż Oly 8080. w tej chwili proporcje sie odwróciły. Rynek weryfikuje jakośc moim zdaniem i tyle

poniedziałek, 10 stycznia 2005, 10:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona