Teraz jest wtorek, 19 marca 2019, 08:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Nikon 8800 vs C-8080; problem z wyborem i takie tam 
Autor Wiadomość

Nie tak dawno stałem przed podobnym dylematem, było mi o tyle łatwiej iż posiadałem Minoltę A1, a Sonego 828 ma mój syn , co prywatnie uważam że moja Minolta była lepsza. Na temat Nikona i I Canona nie będe się wypowiadał gdyż znam je tylko z opisów.
Też chodziło mi o w miarę szybki kompakt, z szerokim kątem, robiący przyzwoite fotki.
Zdecydowałem się na Olympusa , początkowo chciałem kupic 5060, ale doszedłem do wniosku, żę 8080 jest technologicznie bardziej zaawansowany................. :) i na dziś jestem zadowolony i z aparatu, jego możliwośći, wykonania, no i przede wszystkim z naprawdę z super jakości fotek.
I nie jest to chyba tylko moje zdanie, skoro własnie olek zdobył wiele prestiżowych nagród łącznie z EISA.
Pozdrawiam
Andrzej

piątek, 5 listopada 2004, 00:05
Moderator

Minolta też zdobywa takie nagrody i kto wie, czy A2 ze swoim zoomem i AS nie byłaby ciekawym wyborem.

@ ghost4 - ak wypada A1 w porównaniu do F828 i później do Twojego nowego Olka?

piątek, 5 listopada 2004, 01:46

Minolta też zdobywa takie nagrody i kto wie, czy A2 ze swoim zoomem i AS nie byłaby ciekawym wyborem.

@ ghost4 - ak wypada A1 w porównaniu do F828 i później do Twojego nowego Olka?

Ja nie porównywałem A1 do 8080 bo to inna klasa aparatów ( 8 mln.pix )
Zostałęm przy olku , bo uważam go za najlepszy kompakt po 717 :) , ale jest to tylko moje zdanie, i nie mam na celu wywałania burzy w stylu mój jest lepszy :). Zdjecia z 717 tak mi się podobały że z utęsknieniem czekałem dokładnie rok temu na 828, ale jego złe recenzje na prawie wszystkich forach zmusiły mnie do zmiany kierunku .......... kupiłem A1 do niej battery packa żeby lepiej sie trzymało i było OK. Zdjęcia były dobre, może trochę dominowała zieleń, guma na aparacie trochę tandetna ( jak się czymś ubrudziło trudno to zetrzeć ), ktoś kiedyś pisał o " zawieszaniu " mnie zdarzyło się też może ze cztery razy w trakcie zmiany ogniskowej ( i to w okresie 2 miesięcy )oraz wkurzało mnie że nie miała wspommagania AF, ktoś napisał że Minolta A1 bdb sobie radzi w kiepskich warunkach oświetleniowych, ja uważałem że akurat odwrotnie ( kiepsko )
No i teraz olek, jak na razie najszybszy start, ostrzejsze zdjęcia,w/g mnie ładniejsze oddanie kolorów, dużo i to dużo lepiej wykonany niż A1, ma wspomaganie AF, ale ma również wady takie jak zoom elektr., potrafi się gubić AF przy super makro......
Ale tak naprawdę nie ma aparatów idealnych, każdy ma w sobie to coś, i jest również oczywiste aby dla każdego " fotografa " jego aparat był najlepszy.
Jeżeli ktoś odpisze, żę za te pieniądze można kupić już lustro, to ma racje. Tylko niech pamięta żeby robić ładne i ostre fotki trzeba mieć trochę wiecej kaski na szkiełka.
Również wiem że takiego "kompaktu" nie można porównywać do lustra, a
w/g mnie jest to stosunkowo wysoka nominacja, że 8080 stanął w " szranki " z Canonem 20D, i nie chodzi tu o to że przegrał, bo wiadomo 20D to 20D, ale jakby co innego kompaktu nie znależli do porównań.
A przy ISO 50, wypadł całkiem całkiem , a przecież Canon 20D, to..SLR

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos20d/

Pozdrawiam
Andrzej

piątek, 5 listopada 2004, 10:50

Ja również nie chcę kłutni... sam nie jestem w 100% zadowolony z mojej A1... jednak ciekawi mnie że zdecydowałeś się na zmianę A1 na Oly 8080... co Cie do tego skłoniło :?: Pewnie trochę kasy straciłeś na tej wymianie.. było warto :?:

Dodam jeszcze że ja wybrałbym mimo wszystko Nikona.. choć przyznaję że kierując się raczej sercem niż rozumem... Oly ma bardziej przydanty (choć krótszy) zakres ogniskowych... jednak ja KOCHAM NIKONY :( zobaczcie jakie to śliczne maleństwo... z takim zaje### wielkim szkłem na ryjku... udaje że jest jasnym obiektywem :/

piątek, 5 listopada 2004, 13:12

Ja również nie chcę kłutni... sam nie jestem w 100% zadowolony z mojej A1... jednak ciekawi mnie że zdecydowałeś się na zmianę A1 na Oly 8080... co Cie do tego skłoniło :?: Pewnie trochę kasy straciłeś na tej wymianie.. było warto :?:

Dodam jeszcze że ja wybrałbym mimo wszystko Nikona.. choć przyznaję że kierując się raczej sercem niż rozumem... Oly ma bardziej przydanty (choć krótszy) zakres ogniskowych... jednak ja KOCHAM NIKONY :( zobaczcie jakie to śliczne maleństwo... z takim zaje### wielkim szkłem na ryjku... udaje że jest jasnym obiektywem :/

Z jednej prostej przyczyny, uważam że, Olympus C-8080 WZ jest aparatem ( dla mnie ) zdecydowanie lepszym :)

A jeżeli chodzi o 8mln.pix. , to praktycznie nie ma żadnego wyboru :(
jedyny który wchodzi w rachubę , to tylko ........Olympus C-8080 WZ :D

Na temat kaski, nigdy się nie wypowiadam gdyż jak na razie kupowanie za "dużej wody" było zawsze opłacalne, a sprzedanie w naszym "cudownym" kraju, nie narazi Cię na żadną stratę. :)

Pozdrawiam
Andrzej

piątek, 5 listopada 2004, 13:31

P.S zgadzam się Nikon jest piękny :D

Obrazek

piątek, 5 listopada 2004, 13:50

Nikoś potanieje ale napewno nie w ciągu miesiąca lub nawt dwóch
to całkiem wypasisty aparacik ale chyba nie potrzebnie upchnęli tam 8 Mpix
szumi troche
obiektyw ma fajny zakres ogniskowej ale jest bardzo ciemny
(f5.2 przy tele to za dużo)

piątek, 5 listopada 2004, 17:22

Dziś pstrykałem Nikonem. I jednak lekkie rozczarowanie. Wprawdzie wszystkie ultrazoomy typu Minolta Zx / Olympus C-7xx / Canon S1 / Fuji S5x00 połyka na pierwsze śniadanie, to jednak można oczekiwać więcej (za te pieniądze i od Nikona). Lubi zaszumieć, lubi zaberrować (chromatycznie). A że obiektyw przy tele ciemny... Cóż, wolę f/5.2 w przyzwoitym obiektywie, niż f/2.8 w beznadziejnym. To nie wyznacznik jakości obiektywu.

piątek, 5 listopada 2004, 20:44

Ciężki wybór :P

piątek, 5 listopada 2004, 22:34

Post u góry jest mój, zapomniałem się zalogować :oops:

Jeszcze raz dziękuje za pomoc :P

piątek, 5 listopada 2004, 22:37

... jednak ja KOCHAM NIKONY :( zobaczcie jakie to śliczne maleństwo... z takim zaje### wielkim szkłem na ryjku... udaje że jest jasnym obiektywem :/

Zawsze jak coś takiego napiszę to muszę potem odszczekiwać :(
Otóż: Bawiłem się dzisiaj (sory, to troche nie na temat, ale nie mogę się powstrzymać...) analogową Minoltą 60... i zmieniłem zdanie co do lustrzanek tej firmy.. owszem, tańsze modele są beznadziejne, a droższe paskudne, ale to maleństwo (małe a poręczne!) zrobiło na mnei niesamowite wrażenie. Świetny aparacik dla amatora z ambicjami :!:
Morał: A jednak nie warto upierać się na jedną markę... trzeba obłapiać kolejne modele i znaleźć ten który pasuje do łapy... truizm.. ale dopiero dziś w niego uwierzyłem.

sobota, 6 listopada 2004, 00:52
Moderator

sobota, 6 listopada 2004, 01:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2