Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 17:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 nikon, olympus, kodak, canon, minolta, sony 
Autor Wiadomość
Post nikon, olympus, kodak, canon, minolta, sony
Witam wszystkich forumowiczów ! Od około 2 lat jestem "pstrykaczem" w tym czasie korzystalem z prostego Canona A200 oraz z IXUSA v2. Postanowiłem się wdrożyć i mam ambicje stać się "bardziej zaawansowanym amatorem" tzn. chcę robic zdjęcia a nie pstrykac i w tym celu chciałbym się wyposażyć w lepszy aparat. Dokonałem przeglądu na allegro i wstępnie określiłem modele kompaktów, które by mnie interesowały. Teraz rzetelnie przeglądająć ich parametry oraz czytając na ich temat wypowiedzi i recenzje, chciałbym dokonać wybory tego jednego - który mam zamiar kupić. Kierowałem się kryterium ceny do ok 1.700,- PLN + parę aparatów, które przy jakiejś super okazji mogły by w ten przedział paść - mowa oczywiście o aparatach nowych i używanych dostępnych na allegro. Mam zamiar poświecić się temu hobby na dłużej, wciągam się też w teoretyczne podstawy cyfrowego fotografowania. Chciałbym, żeby to był aparat do którego jest dosyć szeroki wybór nie za drogich akcesorii (filtry, konwertery, statyw, zewn. lampa). Mam zamiar fotografować przyrodę, , krajobrazy, robić zdjęcia nocne, wykonywać zdjęcia w domu (imprezy rodzinne itp.), jakieś wyjazdy i wakacje też wchodzą w grę (np. Mazury, Tatry), ważnym jest to że sprawuję opiekę nad amatorską drużyną siatkarską i chciałbym robić zdjęcia sportowe, oprócz tego chciałbym popróbować pobawić sięw zdjęcia tzw. "artystyczne". Na początek chciałbym stworzyć dobrą podstawę tzn. jak wcześniej wspomniałem aparat nowy/używany do ok. 1700 PLN. Nie obawiam się na razie braku miejsca na składowanie zdjęć - wyposażyłem się w dwa HDD po 120 GB każdy. Po ok pół roku chciałbym dokupić jakiś osprzęt. Nie oczekujękonkretnej podpowiedzi - typu kup to albo to !. Proszę tylko szanownych forumowiczów o wskazówki i porady odnosnie ewentualnego zakupu wymienionych niżej aparatów. Niezależnie od tego sam będę się starał znaleźć info na ich temat. Mam nadzieję, że informacje, których mi udzielicie pozwolą mi ogroniczyć ilość modeli, którym mam sięlepiej przyjrzeć i rozważyć ich zakup.
Modele aparatów
Nikon: Coolpix 5000, 5400 ewent. jakaś super okazja 5700
Olympus: Camedia 5000, Camedia 5050, Camedia E-10 ewnt. jakaś super okazja Camedia 5060 Wide Zoom
Kodak: DX 7590, DX 7630
Canon: A95, G5
Minolta: Dimage 7, Dimage 7UG, Dimage 7i, Dimage 7Hi
Sony DSC-707, DSC-717, DSC V1

Proszę też o ewnt. zwrócenie uwagi na inne aparaty.
Najlepiej, żeby było 5 mln. CCD, jak najwięcej ustawień manualnych, podłaczenie zewnętrznej lampy.
Z góry dziękuję za życzliwe głosy i pomoc !!
Michal

piątek, 12 listopada 2004, 15:09

cześc michał ja pstrykam już wiele lat . teraz bawię się minoltą.to chyba przywiązanie do firmy .obecniie mam A1 były dylematy czyA2 wziąłem tańszą nie znaczy gorszą ja mam nową ale można mieć chodzone są dobre i niezawodne ,napewno na długo ci starczy ,jeżeli musisz wybrać z tej listy co wypisałeś to dobrze wspominam diamagii.napewno inni doradzą inaczej ja tak wybrałem i uważam że dobrze .pozdrawiam MW jak kupisz napisz

piątek, 12 listopada 2004, 16:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]