Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 08:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Canon S1 czy Panasonic FZ10??? 
Autor Wiadomość
Post Canon S1 czy Panasonic FZ10???
Ludzie pomozcie bo juz zglupialem doszczetnie. Od jakiegos czasu szukam sobie dobrej cyfrowki do ok 2 tys zl. Chodzi o zdjecia przyrody, natury, troche makro i oczywiscie zdjecia okolicznosciowe. Do tej pory uzywalem Canona Eosa 300 ktory bardzo sobie chwalilem ale.. koszta wywolywania fotek mnie zabijaly szczegolnie gdy sie robilo pare roznych fotek tego samego kadru. Teraz szukam cyfry.. po kolej odrzucilem olympusa, minolte, kodaka... wsrod ultrazomoomow ktore mi sie spodobaly w zasadzie zostal tylko Canon S1 no i dzis rano trafilem na jakims forum post o Panasonicu FZ10. Ktory lepszy??? wedlug parametrow panasonic..ale chcialbym posluchac cos o nim od kogos kto go zna.. czy rzeczywiscie jakosc robionych nim zdjec jest lepsza niz na canonie? heeeelppp////

aha chcialem jeszcze dodac ze oczywiscie w planach potemdodtaki typu filtry, soczewki do makro i.. tez wazne jest zeby wywolywane fotki mialy dobra jakosc w troche wiekszym formacie niz niz 10x15

sobota, 13 listopada 2004, 17:09
Moderator

Wybieraj spośród Minolty, Olympusa i Canona raczej.

sobota, 13 listopada 2004, 19:10

no cóż, ja mam canona S1. Generalnie u mnie się sprawdza, nic mi więcej nie poterzba. Jednak patrząc na apartat, którego używasz teraz, myślę ze z każdej cyfrówki którą wymieniłeś nie będziesz zadowolony. Niestety to nie ta klasa. Zawiedziesz się przede wszystkim na auto focusie w canonie S1.
Tak jak radzi Vendeur- raczej jakaś Minolta, polecam A1, ze stanów można by na niewiele więcej niż 2 000 zł sprowadzić.

sobota, 13 listopada 2004, 22:38

W A1 z kolei zawiedziesz się na automacie, który jest po prostu taki sobie. Niby nic nie można mu zarzucić ale jakieś te zdjęcia są nie bardzo.

sobota, 13 listopada 2004, 22:42

No tak, ale jak player_sct używa EOS'a 300 to chyba za bardzo automatu nie używa. :D

sobota, 13 listopada 2004, 22:48

A, jeśli tak to rzeczywiście nie ma problemu :D

sobota, 13 listopada 2004, 22:58

Wybieraj spośród Minolty, Olympusa i Canona raczej.

A dlaczego nie panasonica :?:
Bo to w fotografi mniej znzna firma?
Za to leica chyba bardziej a doświadczeń ze stabilizacją obrazu panasonic ma więcej niż minolta ....
Mam fz10 i sprawuje się dobrze!
Fotki wychodzą niapewno nie gorsze od S1
Zresztą peło tego w necie to można sobie porównać :wink:
co do przsiadki z lustra na cyfrę to moż af nie powali na kolana ale zoom, stabilizacja obrau i możliwość pstrykania do woli napewno powali i to nie tylko na kolana :!: :lol:
player_sct
co do akcesoriów dodatkowych
filtry do fz10 będą droższe bo potrzeba 72mm
ale nie musisz kupować tulejki bo jest w zestawie, tak jak aku i ładowarka

niedziela, 14 listopada 2004, 00:31

Co do jakości zdięć to żaden cyfrowy kompakt nie dorówna jakości zdięć robionych analogowym lustrem. Co do kosztów eksploatacji to też bym się spierał czy cyfrówka jest tańsza (koszt zakupu prownywalnego aparatu, pamięci, osprzęt - wszystko choro drogo, a odbitki na tym samym poziomie)... ale to inny temat.

Jeśli robiłeś duzo fotek analogową lustranką i koniecznie chcesz przejść na aparat cyfrowy to wybierz ten co ma:
1. zoom i ostrość manualną na piercieniu obiektywu
2. ma możliwośc łatwych ustawień manualnych
3. zapisuje zdięcia w formacie RAW - kolosalna możliwość edycji zrobionych fotek

niedziela, 14 listopada 2004, 01:23

Co do jakości zdięć to żaden cyfrowy kompakt nie dorówna jakości zdięć robionych analogowym lustrem. Co do kosztów eksploatacji to też bym się spierał czy cyfrówka jest tańsza (koszt zakupu prownywalnego aparatu, pamięci, osprzęt - wszystko choro drogo, a odbitki na tym samym poziomie)... ale to inny temat.

Jeśli robiłeś duzo fotek analogową lustranką i koniecznie chcesz przejść na aparat cyfrowy to wybierz ten co ma:
1. zoom i ostrość manualną na piercieniu obiektywu
2. ma możliwośc łatwych ustawień manualnych
3. zapisuje zdięcia w formacie RAW - kolosalna możliwość edycji zrobionych fotek

No nie do końca się zgodzę
Naukowcy wiliczyli że matryca 14Mpix ma taką samą roździelczość jak negatyw (lub diapozytyw) 35mm
A są już od dawna matryce o większej roździelczości a optyka w kompaktach jest coraz lepsza więc za niedługo pewnie dorównają lub przegonią :wink:
A co do kosztów to się napewno nie zgodzę
Zawodowiec w ciągu miesiąca potrafi wypstrykać 100 rolek filmu :!: (drogiego filmu - powiedzmy ok 30zł)
Po miesiącu zaostrzędzi 3tysiące zł na filmach :lol:
Po roku Zwróci mu sie nawet najleprzy aparat....
Nawet jeśli ktoś nie pstryka aż tak dużo to po pewnym czasie mu się zwróci :wink:
Mi po pór roku licznik pokazuje 7 tyś fotek jasne że połowa to odrzuty, próby, powtórki, wygłupy itd ale jakbym chciał się tak lustrem pobawić to bym musiał kupić 200 rolek filmu (powiedzmy po 15zł)........
......O rany aparat już mi się spłacił :!: :lol:

Co do drugiej części to chyba zależy jaką kto miał lustrzankę :wink:
Bo jak ktoś tak jak ja miał practice lub coś podobnego to o zoomie na obiektywie mógł pomarzyć :wink: (obiektywy stało ogniskowe)
Ale czasem pracowałem na lustrach z zoomem na obiektywe i nie tęsknię za bardzo za tym....dźwignia zmiany ogniskowej działa szybko i poprawnie a w dodatku mogę aparat trzymać nawet jedną ręką jeśli trzeba
Ustawienia manualne są łatwe no a napewno duuużo łatwiejsze niż z praktice :wink:
Zapis RAW.....jeśli ktoś się przesiada z lustra to chyba nie wie co to obróbak zdjęcia na kompie...!? Zdjęcia jakie zrobił takie ma...chyba że ma domowe laboratorim :wink:
RAW to fajna sprawa ale nie wiem czy będzie go brakować komuś kto się z lustra przesiada...?

niedziela, 14 listopada 2004, 15:30
wiecie co jest najlepsze wkupowaniu aparatu..juz czlowiek rpawei sie zdecydowal i wtedy ma strzal z boku ktory powoduje ze czlowiek glupieje..wlasnie mi zaproponowano sonego f717 co prawda roczna uzywke ale w ideal stanie za 1900 zl.... i co teraz?? gdzie nie czytam to f717 ponoc bije wszystko inne na glowe.. prawda li to?

wtorek, 16 listopada 2004, 01:01

Jezeli chodzi o doradzanie to trudna sprawa.Ja tez sie osobiscie wachalem miedzy FZ10 a Sony f717.Na szczescie mialem okazje je obydwa przetestowac.Generalnie aparaty sa nie do porownania.Kazdy ma inne plusy i minusy poza tym ze obydwa nadaja sie do robienia zdjec :).Musisz wybrac co Ci potrzebne.Mnie skusil zoom stabilizacja i wcale nie gorszy obiektyw.Sony kusi praca w ciemnosciach bardzo dobrym obiektywem duzy minus to niestety karty.Ja wybralem FZ10 i jestem zadowolony chociaz czasem przydalby sie F717....Tak juz jest nie ma uniwersalnego aparatu.Poprostu patrz pod katem co robisz a nie co by moglo byc lecz pozniej tego nie wykorzystasz.Poprostu praktyczne podejscie.Czasem warto doplacic kilkaset zl bo pamietaj ze tak szybko tak drogiego aparatu nie wymienisz.
Pozdrawiam

wtorek, 16 listopada 2004, 08:42

wiecie co jest najlepsze wkupowaniu aparatu..juz czlowiek rpawei sie zdecydowal i wtedy ma strzal z boku ktory powoduje ze czlowiek glupieje..wlasnie mi zaproponowano sonego f717 co prawda roczna uzywke ale w ideal stanie za 1900 zl.... i co teraz?? gdzie nie czytam to f717 ponoc bije wszystko inne na glowe.. prawda li to?

No tak 717 to super zabawka ale nie ma takiego zooma i stabilizacji to chyba główne minusy
Poza tym dlaczego gość chce go sptzedać?
wiesz...może i aparat wugląda na mało urzywany ale może się okazać że w bebechach ma coś nie tak
jakbym kupił aparat za chyba poned 3000 zł to nie sprzedawałbym go po roku za mniej niż 2/3 ceny
chyba że gość ma kasę i kupuje lustro
brak gwarancji pociąga za sobą pewne ryzyko
Poza tym może i wygląd zewnętrzny jest jak nówka ale mechanizmy są już pewnie trochę zurzyte co skróci czas twojej radości tym aparatem
załużmy że takim aparatem można pracować 5lat bez usterek....
tabie zostanie tylko 4 :( a jeśli gość dużo pstrykał to może i mniej
No bo to nie są praktici z przed 25 lat które nadal działeją jak nowe
obene aparaty (czy to lustra czy a właściwie zwłaszcza cyfrówki ) mają dużo mniejszą trwałość.....niestety :(

wtorek, 16 listopada 2004, 11:24
ja wiem czy 1900 to 2/3 ceny jak obie pokrazylem po serwisach internetowych to z tego co widzialem nowki f717 sa od 2280 zl (proline - ale nie ma na magazynie) po ok 2400-2500 zl w innych firmach.. ten aparacik stanial juz na tyle ze 3 tys to cena bardzo wygorowana..

co do konika.. w sumie wiem co chce robic i tak naprawde gdyby nie to ze chce robic troche fotek w ciemnosciach to pewnie w ogole mialbym wode z mozgu.. bo wtedy musialbym brac pod uwage s7000 albo s20 pro.. w zasadzie to chyba z tego wszystkiego co jest na rynku tylko sonemu dobrze wychodza fotki w ciemnosciach... cholernie kusi mnie tez wlasnie ta s7000 ale.. minimum iso 160 to niezbyt duzy powod do radosci.... im dluzej czytam wszystkie fora tym wiekszy mentlik :)

wtorek, 16 listopada 2004, 23:23
hehe a moze zrobie to co ktos gdzies napisal i po prostu kupie A1 :)

wtorek, 16 listopada 2004, 23:29

ja wiem czy 1900 to 2/3 ceny jak obie pokrazylem po serwisach internetowych to z tego co widzialem nowki f717 sa od 2280 zl (proline - ale nie ma na magazynie) po ok 2400-2500 zl w innych firmach.. ten aparacik stanial juz na tyle ze 3 tys to cena bardzo wygorowana..

Ale ten gość kupował ten aparat rok temu, a ty mówisz o cenach obecnych :!:
Wiesz jak w ciągu roku ceny aparatów spadły?
Za tego 717 gość roktemu priw napewno dał ponad 3tyś skoro teraz nowe są po ok 2400-2500
Dlatego uważam że sprzedawanie sprawnego aparatu po roku, tracąc tyle kasy, jest nieopłacalne, co za tym idzie - lekko podejżane :wink:
Bo przecież 717 to w obecnej chwili nie jakiś zabytek tylko jeden z najlepszych kompaktów
Jedyne sensowne wytłumaczenie to tak jak pisałem - może gość ma tyyyle kasy i chce na lustro wymienić...

środa, 17 listopada 2004, 17:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona