Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 02:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Aparat do rajdów samochodowych 
Autor Wiadomość
Post Aparat do rajdów samochodowych
Witam, nie wiedziałem do końca czy w dobrym dziale zakładam ten topic ale mam nadzieje że tak :wink: Sprawa jest taka - chcę kupić jakiś aparat którym mógłbym robić dobre jakościowo zdjęcia na rajdach samochodowych oraz w "normalnych" warunkach. Oczywiście ma być to cyfrówka. Dotychczas fociłem Kodakiem CX6200 ale robienie tym aparatem zdjęć na rajdach jest dość extremalnym przeżyciem :wink: i postanowiłem że warto kupić coś lepszego. Jeśli chodzi o ceny to raczej do 1500 zł chociaż i tak nie wiem czy tyle uda mi się uzbierać :? No ale przyjmijmy że mam 1500 zł - jaki sprzęt wybrać?? Zastanawiałem się nad Z1 lub Z2 ale jak zobaczyłem rajdowe foty zrobione tym sprzętem to troche sie załamałem. Większość fot jest nie ostra i czasami lekko rozmazana. Mam nadzieję że ktoś mi doradzi coś fajnego i będę zadowolony :D

PS. najlepiej jak by aparat akceptował karty pamięci SD bo już jedną taką posiadam z Kodaka.

Pozdrawiam

wtorek, 16 listopada 2004, 17:35
No cóż, jestem realistą dlatego musze koledze podciąć skrzydła :cry:
Do fotografowania rajdów niestety trzeba mieć coś więcej jak kompakta cyfrowego, dlatego proponuje odpust z robieniem fot rajdowych a jeśli już chcesz oglądać fotki z rajdu to poszperaj na zagranicznych portalach.
Napomne jeszcze tylko że zdjecia rajdowe to ciężki kawałek rzemiosła, raz że bardzo ograniczony w czasie i przestrzeni oraz praktycznie wyczerpany w formie.
Pomijam ze tych rajdów u nas jak kot napłakał.
pozdr

wtorek, 16 listopada 2004, 19:56

Rzeczywiście robienie zdjęć na rajdach łatwe nie jest, ale myślę, że taka Z1 wystarczy i da się coś z niej wycisnąć. Co do Z2- niestety nie opłaca się dokładać, bo niewiele poprawiono (o ile coś poprawiono), tylko zwiększyli matrycę.

wtorek, 16 listopada 2004, 20:01

wtorek, 16 listopada 2004, 20:07
Wiem że robienie zdjęć rajdowych nie jest łatwe bo już mniej więcej od 2 lat próbuje je robić na różnym sprzęcie, poprostu przyszedł moment w którym pomyślałem że warto by było kupić coś lepszego niż CX6200 który w ogole nie ma zoomu. Z3 jest troszkę drogi. Może mi ktoś dokładniej wytłumaczyć na czym polega stabilizacja obrazu ?

wtorek, 16 listopada 2004, 20:13
Ja sfotografowalem juz nie jeden rajd A60 -ka i latwe to to nie jest ,ale po mozna nabrac wprawy. Trezba wczesniej ustawic ostrosc (albo zablokowac ostrosc ) , przeslone, iso itd. Jak najmniej zostawic na moment oddania strzalu (np pomiar swiatla).

wtorek, 16 listopada 2004, 20:34
za 1300zł to juz mozna porzadnego "analoga" kupic i rallyfocić, np taki Dynax 5 ma dość szybki AF.

i Ty możesz analogiem robić takie foty ;)
Obrazek
Dynax 700si/ ogniskowa 17mm

wtorek, 16 listopada 2004, 23:07

Ostatnio edytowano piątek, 28 stycznia 2005, 17:16 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 16 listopada 2004, 23:15

I ta Minolta tak szybko złapała ostrość???

wtorek, 16 listopada 2004, 23:21

Potrzebny jest jasny obiektyw + możliwość stosowania dużej czułości. Stabilizacja moim zdaniem się tutaj nie przyda, bo sam aparat powinien się poruszać, aby rozmazać tylko tło, a nie sam obiekt. Nie zależy nam na tłumieniu tych ruchów, bo nie chcemy nierozmazanego tła i rozmazanego samochodu (a przynajmniej tak mi się wydaje :) Najlepszy byłby analog - tutaj nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale jeśli już cyfra, to Z1. Stosunkowo jasny obiektyw + stosunkowo szybki autofocus. Ale nie licz na cuda.

wtorek, 16 listopada 2004, 23:27

stawiałbym na zetke, skoro takie pieniądze to z1 i na karte starczy.
Ustawiasz manual, wszystko, najlepiej tez ostrość i wtedy opóżnienia między naciśnięciem a zrobieniem zdjęcia jest małe.
Cytuj:
Większość fot jest nie ostra i czasami lekko rozmazana.

nie ostrość polega na tym że aparat nie zdązył złapać ostrość, bądź łapał na coś innego.
Lekko rozmazanego nie ominiesz, ISO to ISO, za te pieniadze więcej jak ISO 400 nie dostaniesz. No chyba że załatwisz sobie słońce zawsze po twojej stronie, ewentualnie kupisz lampe błyskową, ale będzie cię kosztować jeszcze z około 800 zł może wiecej.

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

wtorek, 16 listopada 2004, 23:41
Kiedyś robiłem foty lustrzanką, a dokładniej Zenitem i myślę że jak na taki aparat to nawet coś mi czasem wyszło, problem w tym że nie mam za bardzo pieniędzy na kupno dobrej lustrzanki a później kupowanie co chwila klisz i ich wywoływanie. Nie mówiąc o wgrywaniu zdjęć z kliszy na cd jeden rajd wtedy za same klisze itp. kosztowal mnie ponad 60 zł z czego tylko jakaś część nadawała się do oglądania

A co do fot "speed555" do których link podał Grisza to one były robione Canonem A60 a dopiero niedawno speed kupil Fuji.

Tak więc podsumowując oprócz Z1 nie ma nic ciekawego w tym przedziale cenowym? A i jeszcze jedno, mógł by ktoś mi przesłać adres sklepu w którym można jeszcze dostać Z1 w jakiejś normalnej cenie ? W jednym ze sklepow widzialem ostatnio po 1070 zł czy cos takiego ale piszą że już wycofany z produkcji zostal Z1 i nie mozna kupic

środa, 17 listopada 2004, 19:38

Moim zdaniem w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdziesz. Z jasnym obiektywem masz tu tylko Olympusa C-4000 (jaśniejszy, ale diabelnie - jak do rajdów - wolny) i C-740 (który też szybkością nie grzeszy.

środa, 17 listopada 2004, 22:35

marcos Ja bym stawial na ktoras z Zetek sa napewno szybkie, jak na swoja cene a poza tym w tym przedziale cenowym nic innego nie znajdziesz .Piszesz ze :"Zastanawiałem się nad Z1 lub Z2 ale jak zobaczyłem rajdowe foty zrobione tym sprzętem to troche sie załamałem. Większość fot jest nie ostra i czasami lekko rozmazana. " Ja bym powiedzial ze to moze nie wina aparatu a tego kogos kto za nim stal :) jak to sia mowi :"to nie aparat robi zdjecia tylko czlowiek"
A jezeli chodzi o produkcje Z1 to fakt juz jej nie produkuja ale widzialem ze spokojnie mozesz ja jeszcze kupic w wiekszosci sklepow internetowych. Wybor jak zawsze nalezy do ciebie
Pozdrawiam

środa, 17 listopada 2004, 23:00
Dzięki za odpowiedzi :) Wiem że tutaj nie można podawać linków konkurencjii więc czy ktoś może mi wysłać PM z adresem jakiegoś sklepu w którym można kupić Z1 do 1100 zł ?

czwartek, 18 listopada 2004, 00:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona