Teraz jest wtorek, 19 czerwca 2018, 18:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Podpowiedzcie! Canon a80, a85 czy Minolta z1 ??? 
Autor Wiadomość
Post Podpowiedzcie! Canon a80, a85 czy Minolta z1 ???
Mam do wybory miedzy tymi trzema aparatami różnice cenowe miedy nimi nie są duże. Nie wiem czym w ogóle sie kierować podczas zakupu takiego sprzętu. Proszę o wasze opinie w tej sprawie,myśle że okaza sie pomocne w wyborze dobrego aparatu.

wtorek, 23 listopada 2004, 12:45

Podstawowa różnica to ta że Z1 to tzw Ultra Zoom (zoom 10x) a Canony A8x mają zoom 3x. Poza tym Z1 ma mniejszą rozdielczość 3Mega a Canony 4Mega.

Musisz sobie odpowiedzieć czy potrzebujesz tele 380mm (dobry dla ornitologa) czy wystarczy Ci tele 110mm (portrety).

Jak zadecydujesz to można rozważać inne aspekty.

A poza tym użyj opcji szukaj pewnie już było pisane na ten temat.

wtorek, 23 listopada 2004, 12:57

tak jak napisał jacek2004 - sam musisz wiedzieć do potrzebujesz.
Ja miałem A80 i bym go wybrał jeszcze raz. (np. ze względu na większą fizycznie matrycę - bo 1/1,8")
A już najchętniej to bym wybrał A95 ale nie wiem jaka teraz jest różnica w cenie :?
Z tych modeli radzę wybieraż między A80 a Z1 (A85 to to samo co A75 tyle że z większą ilością pix i nie ma sensu dopłacać)

no i >SZUKAJ<

wtorek, 23 listopada 2004, 14:17
Jestem zupełnym amatorem w fotografii,jedyne moje doświadczenia do Zenit z obiektywem 50 (?). Poźniej rzuciłem go w kąt i tak sobie leży do dziś. Mam ochote kupić nie aparat artystyczny czy ornitologiczny. Chciałbym robić zdjęcia np. na dużych imprezach, często wędkuje i tam tez aparat przydałby mi się bardzo. Nie wiąze tego z fotografią półprofesjonalną bądź profesjonalną

wtorek, 23 listopada 2004, 14:41

Jak miałes zenita z 50mm to Canon A80 bedzie ci pasował, nie wiem czy w tej klasie są aparaty z obiektywem od 28mm (dobry do fotek w pomieszczeniach). Z tego co napisałeś to na dużym tele ci nie zależy. Poszukaj moze cos wsrod olków jeszcze.

wtorek, 23 listopada 2004, 15:07
zbyt dużego wyboru nie mam własnie tylko te 3 aparaty moge wybrac bo są one po znacznie niższej cenie. Na razie podjąłem tylko decyzje ze A85 odpada i wybiore między a80 a Z1. W Z1 kieruje się zoom`em który jest chyba większy niz w canonie.ale czy powinienem się tylko tym kierować ?
Jeśli aspekt finansowy będie przemawiał za cannonem w dużej mierze kupię chyba cannona. Dla zobrazowania minolta 1100 (karta 256 120) ale nie wiem ile canon a80 bo a 85 1000pln

wtorek, 23 listopada 2004, 15:22

wydaje mi się bezsensowne pytanie nas czy masz wybrać zoom czy nie - to zależy tylko od Ciebie. Mnie zoom nie kręci i w G5 mam tylko x4 i nie przeszkadza mi to.
Ale jak to jest z Tobą to już sam musisz wiedzieć.
Zobacz sobie fotki z Z1 i A80 w necie i może to Ci pomoże w podjęciu decyzji. Moje fotki z A80 znajdziesz na plfoto (link pod przyciskiem www)

wtorek, 23 listopada 2004, 16:09

Jeśli na siłe nie potrzebujesz zoomu to go nie bierz, wszystkie UZ aberują a to może być wkurzające. Oczywiście można to omijać, ale po co lepiej nie mić z tym problemu z definicji

wtorek, 23 listopada 2004, 16:18
Człowieku pisze ci że jestem totalnym amatorem i nie wiem czym mam sie kierowac w wyborze aparatu. Proszę o opinie i o pomoc. Skąd mam wiedzieć co lepiej mi będzie leżeć w przyszłości: zoomx3 może razy 4 czy ch.. wie co jeszcze. A co mi po zdjęciach że sobie popatrze i powiem no hmmm, to fajne i to tez ale o co chodzi ?? czym one sie różnia właściwie ??

Jak pożyje z takim aparatem troche czasu to nastepny jaki będe chciał kupic bedzie wybrany bez pomocy forum`owiczów,gwarantuje ci. Jeśli chcesz być profesjonalistą to zachowuj się jak profesjonalista a nie wkur... amatorszczyzny,ok ?

wtorek, 23 listopada 2004, 16:22

Ten mój post nie do Ciebie kierowany,troche mnie poniosło,po prostu szukam dobrej rady i opinii.
Ale jak patrze na to z tej strony że np. chciałbym cyknąć fotke świezo zlapanej rybie albo cyknąć fotke kolesiowi co stoi na tamie i męczy się z 5 kilogramową rybą jakies 20 m ode mnie,to wtedy się może przydać taki zoom ? Albo zrobić fotke 100 osobowego tłumu ludzi szalejącego przy rytmach muzyki elektro. Co wybrac czym sie kierowac ?

wtorek, 23 listopada 2004, 16:27

Jeśli chcesz być profesjonalistą to zachowuj się jak profesjonalista a nie wkur... amatorszczyzny,ok ?

zamaist aparatu to kup sobie melise na uspokojenie i proponuje dożylnie dwa ray dziennie - myśle, że to bedzie dużo lepsze rozwiązanie niż aparat :lol:

wtorek, 23 listopada 2004, 16:38
Moderator

Maniek wrzuć sobie na luz ok ? Albo idź do sklepu i tam się naprzykrzaj, bo mu nie mamy ochoty na podobne wygłupy. Doradziliśmy Ci i tyle. A skąd My mamy niby wiedzieć co Ci będzie potrzebne? WIesz w ogóle co to zoom? Bo mam wrażenie, iż nie, skoro nie umiesz określić jego zastosowania.

Kup sobie cokolwiek, może coś tańszego a i tak będziesz zadowolony.

PS. Minolta poza większym zoomem jest także szybsza w działaniu i ma kilka udogodnień.

Ale dla Ciebie lepszy będzie Canon.

wtorek, 23 listopada 2004, 16:50

dzieki!

wtorek, 23 listopada 2004, 16:53
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]