Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 12:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 A 95 czy DX 7440 
Autor Wiadomość

Post A 95 czy DX 7440
Witam.

Post ten wyslalem jeszcze na inne fora o fotografii cyfrowej,wiec ktos moze go juz czytac po raz n-ty (za to przepraszam), ale mam nadzieje, ze przez to bedzie wiecej roznorodnych odpowiedzi, ktore pomoga mi wreszcie w zakupie.

Domyslam sie ze dla niektorych tego typu porownanie jak w temacie to juz prawie herezja z mojej strony, ale im dluzej zastanawialem sie nad zakupem tym wiekszy metlik mialem w glowie i ostatecznie pozostalem przy tych dwoch modelach. Pozatym cos w tym jest skoro coraz czesciej widzi sie prosby o pomoc w wyborze miedzy A xx a DX xxxx.

Prosilbym osoby naprawde mogace wykazac sie jakakolwiek znajomoscia tych dwu modeli o opisanie mi ich wad i zalet zauwazonych podczas uzytkowania. Dane techniczne ze stron znam juz prawie na pamiec. Teksty typu "tylko canon" lub "bierz canona" i tak nie maja dla mnie zadnej wartosci jesli sa bez uzasadnienia.
Od paru miesiecy slecze nad stronami o tematyce aparatow cyfrowych i wylapuje co powinno byc istotne a co mozna pominac jako zbedny gadzet przy wyborze cyfrowki.

Kodak wypuscil ostatnio kilka modeli (chociaz to raczej firma od klisz i papieru fotograficznego), na ktore nie slyszy sie wiekszych narzekan natomiast Canon to juz jednak uznana marka jesli chodzi o aparaty dla kazdego- nie tylko amatora dzialajacego na trybach automatycznych .

Kodak serii DX napewno na plus ma dobry obiektyw (czesto pojawiaja sie glosy ze jakosc zdjec lepsza od Canona), duzy wyswietlacz, pamiec wewnetrzna i zapewne jeszcze kilka innych rzeczy. Natomiast Canon ma ten wyswietlacz mniejszy, ale obrotowy, wewnetrznej pamieci nie ma ale ma lepsze Makro od Kodaka, duzym plusem sa reczne ustawienia balansu bieli i ostrosci, mozna uzyc zwyklych baterii AA gdy padna akumulatory itp.

Narazie jestem raczej zwyklym pstrykaczem (Kodak) ale jesli moge za pomoca wlasnej ingerencji miec wplyw na jakosc zdjecia (Canon) to tez dobrze.

Pytanie czy rzeczywiscie tryby automatyczne nie sa wystarczajace, aby w kazdej sytuacji odwzorowac wiernie kolory i trzeba ustawien manualnych, czy tez moze te przeklamania w barwach sa na tyle niewielkie, ze mozna sobie podarowac duzo wieksze mozliwosci ingerencji w ustawienia.

Jeszcze jedna rzecza ktora ostatnio zaczela mnie troche sklaniac w strone Canona sa "bonusy", ktore dorzucaja sprzedajacy np na Allegro (karta pamieci 256mb + 4 akumulatory i ladowarka). Cena okolo1500zl.
Kodak ladowarke z akumulatorami ma juz w zestawie i mozna go kupic juz za okolo 1200zl.

Jeszcze raz prosze o jakas, w miare rozjasniajaca mi sprawe wyboru, pomoc. Z tych koncowych linijek tekstu moze wynikac, ze juz sie nastawilem na Canona, ale tak naprawde to nadal nie mam pojecia i czekam, ze ktos za mnie wybierze

pozdrawiam

sobota, 27 listopada 2004, 15:10

w sumie to Kodaka nie widziałem, ale jakbym był na Twoim miejscu to:

-porównałbym ostrość obiektywu (http://www.dpreview.com albo http://www.imaging-resource.com)

-prównałbym jego jasność (to ważne w warunkach kiepskiego oświetlenia)

głównie to te dwa parametry decydują o jakości fotek, bo kolorki to zawsze można sobie w PS poprawić. Podoba mi się A95 bo ma obracany wyświetlacz (a to kapitalna sprawa), ale gdyby kodak miał jaśniejszy obiektyw i ostrzejszy, to brałbym jego.

sobota, 27 listopada 2004, 18:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]