Teraz jest poniedziałek, 15 października 2018, 10:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Aparat cyf. do 1000 zł. 
Autor Wiadomość
Post Aparat cyf. do 1000 zł.
Witam.
Planuję kupić aparat cyfrowy do 1000 zł.
Niestety nie znam cię na takowym sprzęcie i prosze o radę, który byłby najlepszy... (słyszałem coś, żeb. ważna jest rozdzielczość)
Wraz z zakupem aparatu, mam zamiar także kupić książkę do niego, żeby wiedzieć co i jak, ale teraz bardzo proszę o podanie najlepszej marki i modelu do 1000 zł według was.

Pozdrawiam

czwartek, 23 października 2003, 20:27
W FotoHurcie widziałem Canona A300 za 970 zł. Weź go. Jest spoko. Nie ma sensu wydawać narazie majątku na optyczny zoom...tymbardziej że będzie to bardzo tanieć niedługo...

sobota, 1 listopada 2003, 18:36
Post Canon A60
Ja polece Canona a60 (allegro - 960zl) nie znam wyzej wymienionego modelu wiec nie powiem czy jest lepszy czy gorszy.Ale wiem conieco o Canonie a60 matryca 2,1 mln pix wiec najwieksze zdjecie to 1600x1200 (dobrej jakosci zdjecia w 10x15 cm) 3krotny zomm i przedewszystkim pelen manual,co w tym przedziale cenowym to chyba najlepszy bajer jaki mogl byc.Bardzo go polecam !!!

Pozdrawiam

wtorek, 18 listopada 2003, 20:42

Ja wybierałbym pomiędzy Canonem A300 i Minoltą E232. Krótko o obu:
Minolta E232 - ma matrycę tylko 2MP - to wystarczy na wydruki 10x15cm, ale nie możesz sobie pozwolić na błąd przy kadrowaniu - po obcięciu obrazu w komputerze nie da się go wydrukować w normalnym formacie. Ma za to zoom optyczny, więc umożliwia przybliżanie obiektów będących dalej i na wykonywanie naturalnych portretów (obiektyw szerokokątny zniekształca twarze i nie jest to wada tylko cecha konstrukcyjna!). Przybliżenie można często wykonać podchodząc parę kroków do przodu, ale nie zawsze się da. Zoom po prostu ułatwia kadrowanie. Ma droższe (ale bez przesady) karty pamięci SecureDigital.
Canon A300 - ma większą matrycę 3MP - pozwala na drukowanie prawie w formacie A4, można sobie pozwolić na błąd przy kadrowaniu, bo docięte na komputerze zdjęcie można będzie jeszcze wydrukować w normalnym formacie. Ma obiektyw szerokokątny, który dobrze sprawdza się w ciasnych miejscach, ale kiepsko nadaje się, gdy chcemy coś przybliżyć, a nie możemy podejść i gdy chcemy robić portrety. Ma tańsze karty pamięci CompactFlash.
Na Allegro można kupić taniej, ale też np. dostać ładnie opakowaną cegłę za 1000zł. Wybór należy do Ciebie. Nie polecam jednak A60, bo w jego cenie można kupić lepsze aparaty dla amatora (Olka C-350 i Minoltę E323), a to model amatorski z pseudoprofesjonalnymi funkcjami, których przez inne cechy aparatu (mała matryca) i tak nie da się wykorzystać.
Ogólnie powinieneś wybrać między matrycą i zoomem. Oba wybory są dobre, więc sprawa jest bardzo indywidualna.

środa, 19 listopada 2003, 21:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]