Teraz jest poniedziałek, 25 czerwca 2018, 06:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Jaki najlepszy aparat z szybkim AF i z dużym zoomem ?? 
Autor Wiadomość
Post Jaki najlepszy aparat z szybkim AF i z dużym zoomem ??
Witam po przerwie!!
Od maja jestem zadowolonym użytkownikiem Canona S1 IS,lecz jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego...W najbliższym czasie postanowiłem wymienić aparat na nowy i w związku z tym mam dylemat.
W sumie nastawiłem się na zakup Panasonica FZ-20,który jest najtańszy z moich faworytów-ze względu na jasny obiektyw, solidną konstrukcję i szybkość działania,lecz mam pewne wątpliwości:
- czy może kupić zamiast Panasonica, Fuji S20pro - jakość fotek przekonuje ale mniejszy zoom i drogie karty pamięci,ogólnie mało informacji o tym aparacie
- ostatnio potaniał znacznie Nikon 8700 - to napewno jest wyższa klasa sprzętu, większa matryca,ale nie wiem jak z szybkością działania i z trybem auto w tym modelu...
- i wreszcie Minolta - A1 jest już starym modelem - a ja lubię nowości, a z kolei A2 jest dla mnie za droga.Mam świadomość ,że A2 byłaby optymalnym wyborem ale nie mam zielonego pojęcia gdzie ją kupić za rozsądną kasę - Allegro odpada.

Aparatu używam głównie w trybie auto [zdjęcia na imprezach, często też w plenerze,zazwyczaj nie mam czasu żeby dobrać parametry ręcznie] zależy mi ,żeby ten tryb był możliwie jak najlepszy w każdych warunkach, jednak czasami jeżdzę na rajdy samochodowe i tu z kolei najlepiej sprawuje się aparat z pierścieniem do manualnego ustawiania ostrości,no i zoom ze stabilizacją - bo nie wszędzie da się blisko podejść.Tryb filmowy nie jest dla mnie istotny - miałem dobry w Canonie, ale rzadko się przydawał.Tryb macro też jest dla mnie mało istotny.Aha..maksymalnie chciałbym wydać ok. 2500 może trochę więcej, ale napewno nie 3000...Nie mam zamiaru kupować Sony f717 ani Olympusa,bo nie mam do tych firm przekonania...Minolty serii Z też wydają się być dosyć tandetne...

Proszę o pomoc osoby ,które miały kontakt z tymi modelami.Pomóżcie dokonać rozsądnego wyboru.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 14:27

1. No to powiedz mi co A1 ma takiego starego w stosunku do "nowinek" (czy to A2, czy też aparatów innych producentów).
2. A1 ma całkiem szybki AF i plasuje się tu raczej w czołówce
3. A1 nie ma dużego zooma a raczej długiej ogniskowej (200mm w stosunku do 350mm czy 420mm to niewiele)
4. A1 ma za to 28mm (szeroki kąt) co przydaje się na imprezkach
5. Co do imprezek to ja raczej nie zabierałbym na nie sprzętu za 3000zł
6. Auto w A1 ponoć nie jest takie cukierkowe jak w innych aparatach, ale w tandemie z RAW możesz spokojnie focić w Automacie, a potem dokonywać korekt pod swoje gusta i upodobania.
7. A1 ma niewielką lampę wbudowaną (podobnie jak i inne kompakty) ale wspaniaje nią steruje tryb automatyki ADI, TTL lub manual z recznie ustawianą siła błysku w 8 krokach (chyba)
8. Zewnętrzna lampa: albo dedykowana - drogo ale fotki super, lub zwykła połaczona kabelkiem PC (przeszukaj wątek Lampa zewnętrzna w A1)
9. Pierścień zoom i MF na obiektywie - bardzo pożyteczna rzecz
10. Dobre osiągi na standardowym komplecie akumulatorów okolo 400 fotek bez problemu. Ma kilka bajerów oszczędzających prąd, przełącznik włączający EVF na gripie, czujnik zblizeniowy przy EVF
11. obrotowy EVF i LCD (LCD dobrze spisuje się przy słonku)
12. Dobra (a nawet bardzo dobra ergonomia) - wszystkie nastawy bez wchodzenia do menu.
13. Małe aberacje
14. Porządna metalowa obudowa
15. RAW
16. Live histogram
17 Ruchomy punkt ostrości

i pewnie jeszcze wiele innych dobrych rzeczy można by powiedzieć o A1, ale teraz nie przychodzi mi do głowy ....
O innych aparatach nie bede się wypowiadał bo z nimi nie pracowałem.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 16:30
Taak,wiem,że A1 to porządna i sprawdzona konstrukcja,ale w tej samej cenie jest też Nikon...kto wie coś konkretnego na temat Nikona-jak się sprawdza w praktyce?

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 21:07

Z tonu twojej wypowiedzi widzę że szukasz potwierdzenia że Nikon 8700 (lub 8800 wersja ze stabilizacją) to najlepsza maszynka.
więc zerknij tu http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp8700/page17.asp

lub czekaj na opinie usera.

Ktoś kiedyś chyba na tym forum powiedziała że szkoda czasu na zastanawianie się, obojętnie jaki aparat kupisz bedziesz z niego zadowolony, a straconych ujęć Ci nikt nie zwróci.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 21:46

Też mam zamiar kupić za jakiś czas aparat. W moim przypadku nikon odpadł gdzieś na początu poszukiwań (już nawet nie pamiętam o co chodziło). Mój wybór padł na A2, ale do 2500 to minolta A1 też nie jest zła i nie widzę nic lepszego. Co ważne dla mnie:
-stabilizacja matrycy
-ogniskowa od 28
-ogniskowa regulowana mechanicnie pierścieniem na obiektywie, dla mnie inne rozwiązania są wręcz nie do przyjęcia
-bufor 64MB, można robić w RAWie właściwie fotka po fotce
Chyba tyle z ważniejszych.

Przypomniało mi się dlaczego nikon odpadł, dość wolny jest.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 21:51
Hmm...Właśnie tak czytam o tym Nikonie,i rzeczywiście ma kilka poważnych wad.Odpada..Jeden mniej na liście.A Fuji ?? Ktoś tym foci ??Cena S20 Pro jest dosyć przystępna...

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 22:06

Jestem ciekaw jak szumi ten S20 Pro, zauważ, że ISO ma dopiero od 200 aż do 1600.
"ISO 200, 400, 800, 1600
Ustawienia ręczne i automatyczne
ISO 1600 dla zdjęć 1280 x 960
Auto w zakresie ISO 160-800
Dla CCD-RAW: ISO 200/400"
Minolta ma większą matrycę(2/3", fuji 1/1.7")

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 22:30
http://www.imaging-resource.com/PRODS/S20PRO/S20A13.HTM

tutaj piszą:

Image Noise: As with other SuperCCD cameras I've tested in the past, image noise is the S20 Pro's biggest shortcoming. (It could likely be much better, if only Fuji would give us a lower minimum ISO than 200!) As I've often found in the past with Fuji's SuperCCD cameras, the S20 Pro is disadvantaged by its high minimum ISO sensitivity level of 200. While it actually does fairly well against other cameras when compared "apples-to-apples" at the same ISO level, it suffers when its image quality under well-lit conditions is compared with that of cameras that offer lower minimum ISO settings of 100 or even 50. If you have to shoot under dim lighting, such that you'd be shooting at ISO 200 anyway, you likely wouldn't notice any noise problem when comparing the S20 Pro with other cameras in its class. If you have plenty of light though (as with outdoor daylit scenes or in the studio under strobes), other cameras will deliver noticeably cleaner-looking images.

Czyli chyba chodzi o to,że w słabych warunkach oświetleniowych jest ok, za to w dobrych przeciętnie.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 22:51

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 22:57
No nic...chyba w takim razie wybór zostaje zawężony do A2 i FZ-20 - różnica w cenie jest duża,ale i różnica w możliwościach też ogromna,tylko czy osoba średnio zaawansowana taka jak ja będzie w stanie wykorzystać te możliwości...

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 23:08

Nie widzę problemu w wykożystniu możliwości tych aparatów. Na pewno miałeś na myśli A2 a nie A1? Bo FZ-20 to bardziej do A1 się może równać.

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 23:16

http://www.-/1-aparaty_cy ... image_a1.0
http://www.-/1-aparaty_cy ... image_a2.0

Dla mnie sprawa jest jasna, ty wybieraj:)

poniedziałek, 6 grudnia 2004, 23:24

dywagacje na temat A1 i FZ20 można by spłętować tak
A1 ma nieco więcej możliwości ale mniejszy zakres zooma....
chyba krócej się nie da :wink:
jeśli zalezy ci na dużym zoomie - fz20, jeśli nie - A1 :D

czwartek, 9 grudnia 2004, 14:37

Dodam tylko, że jeśli oczekujesz gorszych zdjęć niż z S1, wybierz Panasonica.

czwartek, 9 grudnia 2004, 22:01

Dodam tylko, że jeśli oczekujesz gorszych zdjęć niż z S1, wybierz Panasonica.

No tak ale to jest twoja opinia...dodam że tylko twoja :mrgreen: (bo takiego) antypanasa nie widziałem nigdzie i nigdy :wink:

środa, 15 grudnia 2004, 13:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]