Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 09:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 canon G2, Olympus C5050Z czy nikon 5400? 
Autor Wiadomość
Post canon G2, Olympus C5050Z czy nikon 5400?
Pomóżcie,
Ważne : jasny obiektyw, jakość zdjęć, szybkość aparatu, pamięć i zasilanie, no i oczywiście cena. G2 jako najstarszy jest obecnie najtańszą propoZycją na Allegro z całej trójki. Aparat będzie moją pierwszą cyfrą, alę moje zamiary są bardziej ambitne niz zwykłe pstrykanie na święta. Na początek chcę coś dobrego za niższą kasę, tym bardziej, że aparaty (jak samochody) po wyjściu od producenta szybko tracą na wartości. Moze lepiej kupić coś starszego, ale równie dobrego jak obecne propozycje na rynku. Pozdrawiam

wtorek, 7 grudnia 2004, 10:41

ja tam się mogę wypowiedzieś na temat G2 bo jest mi bliski:
-rewelacyjnie jasny obiektyw ... ciężko znaleźć coś lepszego
-jakość zdjęć super, przy pełnej rozdzielczości matrycy fotki ostre i kontrastowe, bije na łeb, na szyję ostatnio modne A75 (jak i wiele innych w tym przedziale cenowym)
-zasilanie - akumulator litowo-jonowy ...raczej słaby wystarcza na ok. 200 fotek ...ale można dokupić na allegro dodatkowy za ok. 50zł
-karty pamięci to CF ...najtańsze jakie można spotkać, jednocześnie dość szybkie
-sam aparat nie wiem czy jest szybki ...bo nie mam porównania, ale jakoś mnie szybkością nie zaskoczył, ot normalny poziom
-jest solidnie wykonany i świetne leży w ręce

Ogólnie sprzęt jest super ..i jak na te 1000zł, za które można go dostać, to nic lepszego nie znajdziesz. Ten G2 o którym pisałem, ma już na koncie około 20-30 tys fotek i nadal chodzi jak szwajcarski zegarek. Trudno mi porównywać ostrość i jakość fotek do innych aparatów, w każdym razie w G2 jest ona rewelacyjna... No i ten obrotowy wyświetlacz... idealna sprawa na trudne warunki.

wtorek, 7 grudnia 2004, 13:06

Z wymienionych najlepsze zdjęcia moim zdaniem robi Olympus C-5050. Jaśniutki, bardzo ładnie rysujący obiektyw. Ale G2 jest faktycznie dużo tańszy, choć i różnica jest spora.

wtorek, 7 grudnia 2004, 22:41

Z tych trzech miałem doczynienia tylko z Olympusem 5050 i z czystym sumieniem mogę go polecić. Rewelacyjna jakość i ultra ostre zdjęcia Jak chcesz, mogę podesłać Ci kilka orginalnych fotek w pełnej rozdzielczości.
Pozdrawiam

środa, 8 grudnia 2004, 00:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]