Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 10:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 HELP !!! 740 czy Minolta Z1 
Autor Wiadomość

Post HELP !!! 740 czy Minolta Z1
Witam speców. Może ktoś rozwiąże mój dylemat: kupić Olympusa 740 czy Minolte Z1. Proszę nie zbaczać z tematu na Canon'y, albo Oly 750, bo na to nie mam kasy (i tak się zapożyczyłem). Proszę niezależnych speców o opinie. Poczytałem troszkę o 740 i Z1, o kłopotach z jakąś przysłonką czy lusterkiem na LCD itd. Sam nie wiem 740 jest OK, Z1 też (no chyba, że te kłopoty). Proszę o pomoc i komentarze, mogą być równolegle na email'a ovo@icenter.pl Dzięki i pozdrawiam Zyggy (w rozterce) :?:

poniedziałek, 27 października 2003, 00:13

Czesc, mialem ten sam problem no i wybralem 740-ke. Przekonala mnie ilosc pozytywnych testow, w ktorych Z1 wychodzil gorzej - a przeczytalem ich przez ostatni miesiac dziesiatki. Rowniez zdjecia na roznych stronach wypadaly (moim zdaniem lepiej). Ostatecznie Olympus to mistrz optyki, itd. Nie bierz moich rad b. powaznie bo amatorem jestem, ale to zawsze cos ;) Co do minolty to zaleta sa karty pamieci, a dokladniej ich cena. Jak chcesz jakies test-adresy to sie odezwij - przesle ci. Zobacz tez http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewtopic.php?t=609 jest tam test zrobiony przez TomekK Z1-nce - calkiem pozytywny.
Mam nadzieje, ze nie namieszalem...

wtorek, 2 grudnia 2003, 01:00
Dzięki za odpowiedź, ja też kupiłem 2 tygodnie temu 740. W Minolcie zraziło mnie wykonanie i opisywane problemy z lusterczkiem. Jak narazie Oly jest OK. Także jestem amatorem, ale staram się jakoś sobie radzić. Kupiłem akurat taki, bo ma sporo ustawień ręcznych, co mi bardzo odpowiada. To co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, to zapotrzebowanie na energię. Na jednym komplecie akumulatorów 2000 zdrobiłem około 200 fotek, z lampą, bawiąc się zoom'em i zgrywając kilkanaście razy do PC. Ogólnie aparat jest super. Nie wiem tylko, czy twój także posiada "luz technologiczny" na obiektywie?

wtorek, 2 grudnia 2003, 07:06

jeszcze nie wiem bo dobiero czekam na aparat ale mam nadzieje, ze nie :?

wtorek, 2 grudnia 2003, 08:49
sprzedawca mówił, że wszytkie tak mają; gdy go dostaniesz i ochłoniesz to napisz mi o ww. na ovo@icenter.pl; dzieki

wtorek, 2 grudnia 2003, 11:49
wiesz czytalem to samo o Minolcie - chyba wszystkie UZ-ty to maja. Jak popatrzysz na lustrzanki to korpus i obiektyw jest d. bardziej masywny. W takich kompaktach mechanizm itp. trzeba w cos malego upchac.
Napisz tylko czy jest to luz znaczacy i czy przeszkadza.

wtorek, 2 grudnia 2003, 12:21
TYKO MINOLTA Z1 !! Poczytajcie w sekcji sprzęt...

wtorek, 2 grudnia 2003, 12:58
luz jest mały, nie mający wpływu na jakość zdjęć, wynosi on około 0,5 mm w osi obiektywu; co do Minolty, to niestety jest już zabyt późno, ale i tak dokonałem lepszego wyboru, Minolta jest jak chińska podróbka klocków Lego; pzdr ovo

wtorek, 2 grudnia 2003, 18:06
Moderator

Hehe.. Minolta podróbą ... Ale mnie ubawiłeś... Czyli uważasz, że firma Olympus ma większe doświadczenie w budowie apratów? I Minolta, próbując dogonić tak renomowaną markę, musi ją (albo inne) naśladować...

wtorek, 2 grudnia 2003, 20:18
Minolta ???, może i dobra firma, tylko ta Z1 jakaś taka "niepełnosprytna" :roll:

środa, 3 grudnia 2003, 12:50
Moderator

Minolta ???, może i dobra firma, tylko ta Z1 jakaś taka "niepełnosprytna" :roll:

A może byś tak wyjaśnił określenie "niepełnosprytna" ?? Bo wydaje mi się ono całkowicie nie na miejscu... Inaczej mówiąc bez sensu, bo niczego nie tłumaczy!

Masz jakieś zastrzeżenia do najlepszego aparatu w swojej klasie i w ogóle do 2500 zł ? To jedna z najbardziej udanych (może poza jakością obudowy) MINOLTY, tak samo jak A1 i jeśli coś według Ciebie jest w niej "niepełnosprytnego", to mógłbyś zaprezentować swoją opinię na forum.

czwartek, 4 grudnia 2003, 16:56

Vendeur nie unoś się tak... Czy najlepsza to dyskusyjna sprawa. Jak dla Ciebie jest najlepsza to nie znaczy, że dla innych też. A jakość wykonania jest np. dla mnie bardzo ważna. Jak się kupy nie trzyma to dobrze na przyszłość nie wróży....

czwartek, 4 grudnia 2003, 23:43

Vendeur nie unoś się tak... Czy najlepsza to dyskusyjna sprawa. Jak dla Ciebie jest najlepsza to nie znaczy, że dla innych też. A jakość wykonania jest np. dla mnie bardzo ważna. Jak się kupy nie trzyma to dobrze na przyszłość nie wróży....

czwartek, 4 grudnia 2003, 23:51
Może by tak troszkę pomyśleć :wink: Nie ma rzeczy najlepszych (to zależy kto testuje i ile z tego ma -> patrz testy w czasopismach), w/g mnie Olympus 740 jest solidnieszy od Z1 (należy tu dodać, że konfrontujemy aparaty, a nie firmy). Nie mam nic co Minolty, tylko akurat Z1 jakoś nie bardzo mi pasuje. Po zasięgnięciu opinii sprzedawców i serwisu, oraz porównania na jakiejś czeskiej i szwedzkiej stronie wybór padł na 740. Być Vendeur jest zakochany w Minolcie i jakakolwiek krytyka powoduje u niego stan przedzawałowy (tak odbieram jego posty). Jeśli jest osobą, która nie rozumie opinii innych to trudno, niech śpi ze swoją Minoltą. Być może kiedyś jak rycerz odda za nią życie. Na tym chyba zakończę obecność na forum, bo dalsza dyskusja jest bezsensowna. :(

piątek, 5 grudnia 2003, 07:31
Moderator

poniedziałek, 8 grudnia 2003, 21:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]