Teraz jest środa, 20 czerwca 2018, 13:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Nikon 8700 vs Minolta A2 
Autor Wiadomość

Post Nikon 8700 vs Minolta A2
Hej

Wg cen z dve.pl
Nikon 8700: 2739 PLN
Minolta A2: 3299 PLN

Pytanie mam takie:
Ktory aparat z wymienionych dwóch - czy Minolta warta jest tego by zaplacic 550 PLN wiecej.

(Moze sie okazac ze np. Minolta jest lepsza, ale nie az tak by warto bylo dac za nia wiecej o 550 PLN)

Wiem ze jest tutaj wielu fanow A2, ale oczekuje konkretnych i obiektywnych uwag :)

Dzieki wielkie i wesolych

piątek, 24 grudnia 2004, 10:08

O nikonie nic Ci nie napisze, oprócz tego że ma napewno lepsze makro od A2. A2 nabyłem niedawno, wszelakie opinie o złym rysowaniu (miękkim) są zdecydowanie przesadzone, Af momentami wariuje - fakt, ale da się przyzwyczaić. Ponoć poprawili to w nowym firmware ale chwilowo nie wygrywałem, chce popracować na fabrycznym. Każdą funkcje aparatu możesz regulować ręcznie, ogniskowa najszybsza na rynku - bo ręczna :) (A1,A200).

Ręczna ostrośc trochę dziwnie działa, momentami naprawdę trzeba się nakręcić, za to w wizjerze widać co się kręci. Wizjer możesz wyregulować od -5,0 (wygięcie całkowite) do +1,5D. Wyraźny!

Tylko wspomnę - nagrywa filmy(napewno są aparaty które robią to zdecydowanie lepiej), mikrofon czuły, choć od pogłosu nie stroni, ale to nie kamera.

P.A.S.M. - rozpisywać się nie trzeba. Dodam, że są dwa pokrętła, którymi osobno definiujesz czas migawi, osobno przesłone! KOMFORT! Żadnego dłubania po menu!!!!!! Zdecydowana pozycja. Zresztą ergonomia aparatu jest na 5 ! Była by 6, gdyby ciut pierścienie zmienili na większe, zwłaszcza ten od ostrości, ale nie jest to przeszkodą nawet, gdy ktoś ma dłoń, jak bochen chleba :)

Menu jasne, przejżyste i czytelne, chociaż wskazana instrukcja po polsku. Instrukcja pisana w bardzo przejrzysty sposób, a co mi się spodobało w niej najbardziej to to, że podpowiadają kombinacją klawiszy, aby jak najbardziej skrótowo się poruszać po aparacie! Można by rzecz, że troska przemówiła przez producenta.

Aparat mam od tygodnia, nie mam chwilowo czasu na zabawe nim. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, gdy oswoisz się z całością śmiało mozna mocno kręcić guzikami, solidnie wykonany i do tego intuicyjne rozmieszczenie wszystkiego. Aa... troche guzik AEL w złym położeniu jest jak dla mnie, musze kciuka wyginać ale na całośc nie rzutuje, a to tylko niewielki detal :)

Jakość fotek z automatu w pomieszczeniach, jak lotto. Chybił, trafił !! W plenerze już lepiej , nawet dobrze. Klase pokazuje na manualu na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Stabilizacja wbrew temu co mówią mega cudów nie czyni, poruszone zdjęcie można zrobić, aczkolwiek działa!! I to nienajgorzej, bo z jadącego malucha zrobiłem kilkanaście fotek o bardzo dobrej ostrości i nieporuszone. 3D AF sprawny!

Lampa - chyba już jest ciut za krótka, lecz da się pracować.

Szum - jest, ale nie zabija jak pisano na tym i wielu innych forach !!

Makro - dobrze wychwytuje detale, momentami brakuje bliższej odległości. Myślę że soczewka + kilka D załtwi sprawe.

Ogólne wrażenie - TAK, TAK I JESZCZE RAZ TAK, WBREW TEMU WSZYSTKIEM, CO SIĘ PRZED ZAKUPEM NACZYTAŁEM !!

ps. w prywatnej galerii będę dorzucał zdjecia, chwilowo zapraszam do przejżenia tych, co szybcikiem wcisnąłem, chociaż w orginalnym rozmiarze o niebo lepiej wyglądają, chociaż po zmianie rozmiaru w infraview spodziewałem się totalnej lipy. Zerknijcie zresztą sami :)

Pozdrawiam i rozkosznego świetowania życzę :)

piątek, 24 grudnia 2004, 12:08

ps. myślę, że optymalnie trafiłem z hybrydą, przed wpakowaniem się w system lustrzanek, co być może za jakiś czas nastąpi.

W KAŻDYM BĄDZ RAZIE NAPEWNO WARTO! :)

ps. nie zakochałem się w aparacie, poprostu uwielbiam dobrze przemyslaną i niekonfliktową elektronikę :)

piątek, 24 grudnia 2004, 12:14

BeHQ > dzieki wielkie za swietny i konkretny opis! Jestem pod wrazeniem :)

Zauwazylem tez, ze niewiele psize sie na tym forum o Nikonie 8700, chyba niewielu z Was mialo z nim do czynienia, ale moze choc ktos patrzac na sample i parametry moze o nim cos wiecej powiedziec i cos wiecej z tego wszystkiego zrozumiec :)

Na poczatek.. co powiecie na porownanie zdjec na:
http://www.dpreview.com/reviews/nikoncp8700/page18.asp

fotki z obu modeli:
Nikon 8700: http://www.dpreview.com/reviews/CanonPr ... cp8700.JPG
Minolta A2: http://www.dpreview.com/reviews/CanonPr ... dio/a2.JPG

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 09:53

otki z obu modeli:

zapewne jeden i drugi na automacie byly robione. Już wspominałem że A2 ma automat spierd... za to na M dobrze foci. Nikon dołożył wiekszych starań do automatu i to widać, za to chciałbym zobaczyć z niego zdjęcia na manualu i porównać.

poniedziałek, 27 grudnia 2004, 19:15
fotki były robione w studio, wątpie więc by sie "bawiono" na automatyce
moim skromnym zdaniem to 8700 wychodzi najlepiej.

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 23:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]