Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 16:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy allegro? 
Autor Wiadomość
Post Czy allegro?
Od nie dawna chcę sobie kupić aparat Canon A95.

Przeglądałem allegro i znalazłem:
"Najtaniej ! ! ! CanonA95+256mb+4aku+ładowarka"
(1499zł kup teraz) sprzedaje to mayer007 jest SUPERSPRZEDAWCĄ. :shock:

Czy ktoś u Niego kupował ?
Czy to dobra cena ?

Proszę POMÓŻCIE!!!

wtorek, 28 grudnia 2004, 21:56

sprawdz jego komentarze oraz przedmioty ktorymi handlowal ,a zreszta super sprzedawca o czyms swiadczy!

wtorek, 28 grudnia 2004, 22:54
super sprzedawca o czyms swiadczy

A o czym?
Że jest darzony większym zaufaniem?
Pewnie tak, i łatwiej mu będzie dymnąć 150 osób na 60.000 zł ( polecam usera: komputery00 , oglądnąć, poczytać komenty, uwierzyć ).

środa, 29 grudnia 2004, 00:25

Po przeczytaniu tego oszusta komputery00 dziekuje za kupowanie na allegro. Na allegro najlepiej tylko sprzedawac. Kupowac to ... nie dziekuje.

----------------------------------
http://www.ziemni.risp.pl/ - Polecam luknac

środa, 29 grudnia 2004, 01:07
Moderator

Ja też zostałem oszukany. Może mój sprzedający nie ma więcej negów, ale na pewno na większą kwotę oszukał. Oto cytat jeden z wielu: " 7500 w plecy ;(... Sprawa cywilna juz w sadzie... ". Dużo kasy stracił. Ja jedynie 350 zł. Oto link: http://www.allegro.pl/show_user.php?search=barypl.

PS. TO nie zmienia faktu, że zawsze będę KUPOWAŁ i sprzedawał na Allegro.

środa, 29 grudnia 2004, 12:57
Bandit napisał(a):
super sprzedawca o czyms swiadczy

A o czym? Że jest darzony większym zaufaniem?
Pewnie tak, i łatwiej mu będzie dymnąć 150 osób na 60.000 zł ( polecam usera: komputery00 , oglądnąć, poczytać komenty, uwierzyć ).

Bo widzisz chłopcze, żeby cokolwiek kupować trzeba (przynajmniej czasami) myśleć. I uwierz mi że to nie boli (spróbuj kiedyś).
Status SS mówi tylko tyle, że osoba sprzedaje za minimum 1000zł miesięcznie i niewiele poza tym. Ważne są komentarze. Poczytaj je, szczególnie od osób które kupiły cos podobnego. Zadaj sprzedającemu pytanie - po odpowiedzi wywnioskujesz z jakim typem człowieka masz do czynienia (jak z wypowiedzi osoby którą cytuję można wywnioskować że pisał to idiota i cham). Zawsze też możesz poszukać sprzedającego z tego samego miasta aby móc odebrać rzecz osobiście.

Kilka rad dodatkowych kupując taki sprzęt:
- jeśli coś ma być nowe, to dopytuj się czy jest gwarancja i gdzie (niektórzy piszą że jest gwarancja a okazuje się że to słowna rękojmia sprzedawcy na okres 1 tygodnia, czasem też gwarancja jest do zrealizowania np. tylko w Niemczech)
- zazwyczaj to są firmy - warto więc poprosić również o rachunek
- a przede wszystkim myśleć - jeśli ktoś sprzedaje zazwyczaj tylko zdrapki do kart GSM a potem nagle wystawia kilkadzisiąt aparatów i nie akceptuje odbioru osobistego to rodzi to już podejrzenia...

środa, 29 grudnia 2004, 13:16

Dokładnie, myślenie nie boli. Trzeba przeczytac komentarze, sprawdzic ile czasu delikwent siedzi na allegro i jezeli ma np. tylko kilkanascie komantarzy to o ile jest to mozliwe sprawdzic co to byly za aukcje bo są przypadki gdzie gość ma 100 pozytywów bo kupił 95 tapet na pulpit za niby 1zł.. Po prześwietleniu gościa mamy jako takie pojęcie z kim robimy byznes :) Wiadomo, pewności nigdy nie ma, ale po prostu warto uważać.

środa, 29 grudnia 2004, 13:36

Ja na allegro jak kupuje to do 100 zł wpłacem z góry
Wyższe kwoty do 400 zł wpłacam dopiero po rozmowie lub mailu
A jeżeli coś kosztuje powyżej 400 zł to jedynie pobranie i nie ma mowy inaczej.
Często też jak sprzedawca nei ma nic do ukrycia to jest zrobione zdjęcie przedmiotu, dokładny opis, wszelki emożliwe formy kontaktu (telefony, mail, gg)

środa, 29 grudnia 2004, 13:45
Warto też czasem nawiązać kontakt meilowy z osobami, które kupowały u danego sprzedawcy.
Miałem ostatnio taki przypadek, że po zamówieniu tableta gościu nie chciał mi przez ponad miesiąc wysłać paczki mimo, iż wpłaciłem mu pieniądze..
Sciemniał, że już wysłał, że dziecko w szpitalu itp.
Nawiązałem kontakt z osobą która kupowała u niego przedemną(która wystawiła mu pozytyw dla zachęty), dzięki czemu dowiedziałem się, że tam też były takie cyrki i ta osoba zgłosiła to allegro i podała felernego sprzedawcę na policję. Tydzień pózniej o 11 zgłosiłem to allegro, a o 13 przyszłą paczka...hhmmm

środa, 29 grudnia 2004, 14:42
Post zakupy na allegro
Zgadzam sie z przedmówcami. Trzeba kupować z głową i pytac jak najwięcej. Dlatego zadam tutaj jeszcze jedno pytanie: czy ktoś może coś kupował u użytkownika allegro: robdrob ? mam zamiar kupić EOS-a 300D cene ma nizłą: 3099,- .... ???

środa, 29 grudnia 2004, 23:55
Kupilem kiedys na allegro za prawie 700 zl od kolesia co mial konto ok 2 lat i ok 80 pozytywow niby normalny allegrowicz nic nie wskazywalo ze to oszust i kasa poszla w plecy dostalem odszkodowanie z allegro 300zl i tyle policja tez olewa wszystko tak jak to w Polsce bywa. Jesli cos za wiecej kasy na allegro to tylko bede szukal kolesia co blisko mnie mieszka i osobiscie sprzet odbiore zadnego wiecej wysylania kasy bo nigdy nie wiadomo co komu odwali.
Pozd

czwartek, 30 grudnia 2004, 00:40

Trzeba wiedzieć, gdzie kupować, mieć sprawdzone źródło, kogoś z polecenia...

U mnie już zdecydowana większość kupuje poza allegro (chyba mogę to tutaj napisać :) ) jakoś ludzie ufają i jeszcze nikt się na mnie nie przejechał. Wiadomo - jedno potknięcie i sprzedawca udupiony.

Robdrob jest w porządku. Z tego co się orientuję prowadzi też sprzedaż hurtową aparatów.

Pozdrawiam wszystkich swoich byłych i przyszłych klientów :oops: (wazeliniarstwo musi być)

http://www.negatyw.org

czwartek, 30 grudnia 2004, 03:16
Moderator

Czy zatem uważacie chłopaki, że ja nie myślałem podczas zakupu mojego towaru...? Sądzę jednak, że raczej nie znacie się lepiej ode mnie w sprawach związanych z Allegro, ale w sumie i tak powyżej napisaliście główne i prawidłowe zasady "rozumnego" kupowania. Ja np. przelewam spokojnie ponad 1000 zł, a nawet jakiś czas temu osobie z "0" komentarzy 700 zł za telefon - nikt mnie nie oszukał. Tamtego nie udało się uniknąć po prostu :(.

czwartek, 30 grudnia 2004, 03:17

U mnie zawsze tak wychodziło, że chciałem kupić na allegro, skończyło się na sklepie...

Często sprawdza się pytanie o odbiór osobisty, zresztą nigdy nie mam zamiaru robić inaczej.

PS Jestem ciekaw, co by się stało, jak by tego oszusta Ci allegrowicze dorwali :D

czwartek, 30 grudnia 2004, 14:20

Powyzej 300zl jak dla mnie tyko kurier... nie wazne czy gosc ma 2 czy 10000 komentarzy.

czwartek, 30 grudnia 2004, 14:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona