Teraz jest piątek, 22 czerwca 2018, 11:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 canon ixus500,S 60 czy olympus C-60? 
Autor Wiadomość

Post canon ixus500,S 60 czy olympus C-60?
zastanawiam sie,ktory z powyzszych aparatow wybrac?Potrzebuje takiego,ktorym moge zrobic zdjecia bardzo dobrej jakosci w roznych warunkach:rodzinne(np.dziecko w ruchu),koncertowe,portrety,w sztucznym oswietleniu,krajobrazy.Dotychczas posiadalam automata canon BF TWIN z zoomem 80mm,ale licze,ze nowy aparat zrobi duzo duzo lepsze jeszcze fotki.Zalezy mi,zeby moja nowa cyfrowka miala conajmniej 5mln pikseli(chce sie troche pobawic z obrobka fotek,a wiem,ze czym wiecej pikseli tym wiecej mozna kadrowac itp..).No i dobre makro.Wiem tez,ze do canonow sa tansze karty pamieci.Bardzo wazny jest dla mnie tez wyglad zewnetrzny,bo chce zeby byl wlasnie z tych mniejszych....taki,co praktycznie do kieszyni wsadzic,solidna obudowa :D Proponowali mi jeszcze w sklepach :Minolte Dimage,ale ponoc robi w trudniejszych warunkach gorsze foty od np.canona...??? I Sony T1,ale tu zas slyszalam od kilku osob,ze cos z kolorami jest nie tak(z balansem bieli czy cos tam ).Dlatego pytam sie Was,prosze o pomoc!

sobota, 15 stycznia 2005, 14:04

Ja obstawiam Canona S60. Miałem okazję się nim pobawić. Bardzo dobry aparat moim zdaniem. Na temat reszty się nie wypowiadam, co nie znaczy, że są be. S60 jest solidnie wykonany i ma bardzo dużo różnych przydatnych funkcji, manualnych ustawień. Do tego jest stosunkowo mały. Jakość zdjęć chyba też powinna Cię zadowolić.
pozdrawiam

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

sobota, 15 stycznia 2005, 15:14

dzieki!!!mam nadzieje,ze jeszcze ktos odpowie na moje pytanie!pozdrawiam

sobota, 15 stycznia 2005, 15:39

Raczej nie licz na morze odpowiedzi. Bardzo malo osob ma ww aparaty. Za ich cene mozna kupic np canona G5 ktory jest wiekzy ,ale i o niebo lepszy. Zastanow sie czy male wymiary sa az tak istotne dla ciebie.

O olimpusie nic nie wiem ,ale sadze ,ze S60 bedzie znacznie lepszym wyborem niz ixus500.

sobota, 15 stycznia 2005, 16:05

dzieki Pueblo!niestety wymiary maja bardzo duze znaczenie dla mnie,bo posiadam cyfrowa kamere,bardzo dobra,ale kupiona 4lata temu i jest troche duza(w porownaniu z tymi,co teraz sa na rynku),do tego dochodzil by jeszcze aparat,mam male dziecko-wiadomo sporo rzeczy potrzebne no i nazbiera sie tego do noszenia.Albo np.koncert-nie na kazdy wpuszczaja z wiekszym,niekiedy w ogole nie mozna wniesc aparatu a tak taki malenki jakos przemycisz,hehe!pozdrawiam i dzieki za wpis :lol:

sobota, 15 stycznia 2005, 21:19

Post Re: canon ixus500,S 60 czy olympus C-60?
DANA napisał(a):
... licze,ze nowy aparat zrobi duzo duzo lepsze jeszcze fotki....

Przykro mi Cię martwić, ale ja bym na to raczej nie liczył, chyba że Twój poprzedni aparat (nazwa nic mi nie mówi) robił naprawdę kiepskie... :(

O jakości fotek decyduje "szkło", przede wszystkim, a dopiero w drugim rzędzie matryca i soft. W aparacie analogowym nawet najlepszy film nie da dobrych zdjęć, jeżeli go wkręcisz do "idiotenkamery" za 50 złotych. Z matrycą jest podobnie, ona widzi TYLKO to co przekazuje obiektyw.

Rozumiem Twoje potrzeby, ale decydując się na mikroskopijny aparat decydujesz się na mniejsze (gorsze) obiektywy. Jasne, że jest wiele wielkich obiektywów dających kiepskie zdjęcia, ale ogólna prawidłowość jest jednak taka.

Jeśli to musi być mikrus, to może Canon Ixus 500, albo Sony P-150.
Z większych Fuji 550 (!), Canon G5 lub G6.
Canon S60 nie jest zły, ale to juz klasa niżej. Olympusa jednak C70.

Wejdź na stronę:
http://www.imaging-resource.com/DIGCAM01.HTM
tam w "reviews" są zdjęcia z testowanych aparatów pstrykane tym samym obiektom w tym samym oświetleniu, dla porównania. Komentarze też niezłe. Ale fotki mówią same za siebie.

niedziela, 16 stycznia 2005, 01:24

kurde,twoj post dal mi wiele do myslenia,gdyby nie musial to byc maly aparacik to pewnie wzielabym G5,ale niestety jest inaczej.Jakbym teraz juz kupywala,to zdecydowalabym sie na ixusa,ale mam czas do polowy lutego,wiec moze cos sie zmieni....Ten moj stary aparacik(mam go prawie 7lat chyba) robi nawet niezle zdjecia-w prownaniu z cyfrowymi od znajomych(maja 2 mln pikseli) sa duzo lepsze
P.S.nie umiem znalesc tych fotek na tej stronce-nie znam angielskiego,klikam klikam ,ale nie znalazlam....

niedziela, 16 stycznia 2005, 10:25

Zobacz jeszcze http://www.dpreview.com tam jest duzo testow malych aparatow.

niedziela, 16 stycznia 2005, 14:15

niedziela, 16 stycznia 2005, 16:31

... Jakbym teraz juz kupywala,to zdecydowalabym sie na ixusa....

Przykładowy link do testowych fotek z Canona A95:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/A95/A95A.HTM#test
Do Sony P-150:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/P ... A.HTM#test

Do Ixusa 4mpix - Tam to jest Digital Elph!!:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/S ... A.HTM#pics

DANA napisał(a):
... Ten moj stary aparacik(mam go prawie 7lat chyba) robi nawet niezle zdjecia-w prownaniu z cyfrowymi od znajomych(maja 2 mln pikseli) sa duzo lepsze....

Nic dziwnego. Może ma znośny obiektyw... Pamiętaj że jeżeli chodzi o rozdzielczość, to film małoobrazkowy odpowiada ok. 18 megapikselom !!!
Tak więc z 2 mpix muszą wyjść gorsze, zwłaszcza jeżeli powiększasz. Oczywiście, są aparaty i aparaty... 2,4 mpix w aparacie Fuji 4900 jest lepsze niż wiele 8 mpix z obecnie produkowanych aparatów, jeżeli chodzi o kolory i ogólną wierność oryginałowi. Ale jak powiększysz na A3 (tylko po co? :wink: ) to jednak 2,4 wysiądzie.

DANA napisał(a):
... P.S.nie umiem znalesc tych fotek na tej stronce-nie znam angielskiego,klikam klikam ,ale nie znalazlam....

Sorry, ale w tej branży bez choćby podstawowej znajomości angielskiego, podobnie jak przy obsłudze komputerów, po prostu się nie da...... :( Zawsze szukaj "test images" czy "sample pictures".

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 00:10

az taka ciemna z angla(jednak nigdy sie go nie uczylam) nie jestem,ale akurat mialam problemy na tej stronce.Za te linki wielkie dzieki,chyba ixus mi calkowicie wystarczy na moje potrzeby.pozdrawiam i dziekuje za pomoc.Oczywiscie jesli znalazlyby sie dla mnie jeszcze jakies uwagi,to bardzo prosze!

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 13:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]