Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 08:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Minolta G600-Warto? A moze Olympusa C50,C470,u410, albo P100 
Autor Wiadomość

Post Minolta G600-Warto? A moze Olympusa C50,C470,u410, albo P100
Witam

Jestem zaawansowanym amatorem i mam do wydania ok 1400zł. Zastanawiam sie nad modelem kompaktu, ale z uwagi na duzy wybór kieruje prośbe o opinie do Wszyskich, którzy znają sie na aparatach i którzy korzystali/korzystaja z poniższych modeli nad któymi sie zastanawiam...

Zależy mi oprócz super jakośći na:
- niewielkiej wielkości aparaty, coś formatu Koniki-Minolty G600
- zasiegu lampy 3,5m lub wiekszym
- szybkim ustawianiu ostrości
- preselekcji czasu/przesłony
- stwierdzeiu empirycznie jakie wady mają poniższe modele
- długim czasie pracy na akumulatorze

1) Konika-Minolta G600. Dane tech. mówia o zasiegu lampy 3m, czy ktoś moze to potwierdzić? Jak rzetelnie Konika -Minolta podaje ten parametr? Pozostałe cechy przy cenie 1280zł za 6Mpix sa uważam bardzo dobre

2) Olympus C50. Jak w tym aparacie wyglada czas ustawiania ostrości? To jest model z 2003r, troche leciwy, czy wart uwzględnia go?

3) Olympus C470. Jak w tym aparacie wyglada czas ustawiania ostrości?

4) Olympus mJU 410. Słyszałęm z 1 źródła w punkcie foto ze robi rewelacyjne zdjęcia. Potwierdza to ktoś?

5) Sony DSC P100. Ogólnie ta marka mnie najmniej przekonuje z uwagi na brak doświadczeania w fotografi, ale czy słusznie. Moze modele z obiektywem Carl Zais sa niezłe i szybkie. Z 1 źródła dowiedzielm sie ze wyżdzy model P120 jest bardzo szybki i fajne robi zdjecia, czy ten nizszy o podobnych paramatrach ma też te zalety?

Miałem kilka dni Canona A70, i anemicznośc nastawiania ostrości mnie powala na kolana, czy pozostałe z serii A tj.: A80, A85, A90, A95 mają ten sam procesor DIGIC I i takie same wolne ustawoanie ostrości. Kolejną wadą była nie łapanie ostrosci na całej klatce, wiec te modele jakby sklreslam, no chyba ze podpowiecie cos konstruktywnego

czwartek, 3 lutego 2005, 12:09

Wypowiem się tylko "wycinkowo".
Co do Sony - generalnie mimo braku doświadczenia Sony w fotografii analogowej są to dobre aparaty i mało kto już na forach twierdzi, że to chała (choć podobno pierwsze modele były fatalne). Napewno w budowie renomy pomogła współpraca z Zeissem. Obiektywy Zeissa są oczywiście dobre ale bez przesady. We wszystkich markach funkcjonuje podstawowa zasada: mały obiektyw - mała technika, duży obiektyw - duża technika. Podsumowując - nie można oczekiwać cudów po obiektywie w kompakcie niezależnie od tego jaka to firma.
PS. Zazwyczaj jako główną wadę Sony uważa się stosowanie własnych kart pamięci MS które są małopojemne i drogie.
Chciałem się jednak wypowiedzieć o Oly C-50, którego posiadam.
Zalety
- mały (wchodzi w kieszeń)
- 5 mln pix
- przyzwoity obiektyw jak na kompakt (nie widzę zniekształceń)
- przyzwoicie ostrzy
- dobre zamknięcie obiektywu
- metalowa obudowa (spadł mi z 1 m na terakotę i nic mu się nie stało)
- wyraźny ekran LCD
Niedoskonałości
- karty pamięci xD, co niektórzy uważają za wadę
- słabe zdjęcia w szarówce (w trybie auto aparat chętnie wykorzystuje lampę w takich warunkach, częstsze ryzyko poruszeń/nieostrości w szarówce)
- drobne nielogiczności w menu i obsłudze
Inne (ani zalety ani niedoskonałości)
- lampa typowa dla kompaktów - względnie słaba
- obsługuje karty do 256MB (nie obsługuje półgigowych)
- mimo 5 mln pikseli z zooma cyfrowego zwłaszcza w max powiększeniu nie radzę korzystać bo wychodzą piksele
PS Pytałeś o czas ostrzenia - ostrzy "typowo". Nie jest nadmiernie w tym powolny. W moim Fuji S7000 trwa to mniej więcej tyle samo. To nie jest ekspres, ale nie odbiega od konkurencji moim zdaniem.
Co do mju 410 nie powinienem się może wypowiadać bo go nie używałem. Podkreślę tylko - mniejszy od C-50 (jeszcze bardziej kieszonkowy), napewno nieco (!) nowsze rozwiązania, słabsza matryca (nie dość, że 4 mln pikseli to jeszcze mniejsza przekątna).
Miłego wybierania :D

czwartek, 3 lutego 2005, 13:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]