Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 15:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Sony p52 , Minolta e323, czy Canon a60 
Autor Wiadomość
Post Sony p52 , Minolta e323, czy Canon a60
Mam problem nie wiem co kupic za 1300zł. W media markt w tej cenie są trzy aparaty Sony p52, Minolta e323 i canon a60, jest też kodak 6330, ale podobno robi gorsze zdęcia. Proszę fachowca o opinie.

sobota, 15 listopada 2003, 11:44
Post re co lepsze ...
stoje przed takim samym wyborem i mimo czytania wielu forum wcale nie madrzejstym ! wszyscy mowia o a-60 ( ale trzeba znac ustawianie funkcji manualnych ? ), minolta piekne zdjecia ale ... podobno 233 jest lepszy mimo lepszej matrycy ?! sony - przecietny , ale drogie karty pamieci ( chociaz liczac koszt ladowarki + aku <standartowe przy sony > +karta od canona = cena karty od sony ) ale lepsze wideo ! ja jestem amatorem i bede robil zdjecia tylko ( u cioci na imieninach...) amatorskie ! mysle ze sony jest bardziej uniwersalne ( dla mnie ) . aspekt kosztow kart pamieci chyba odpada bo zdjecia bede robil zadko ( mam w kokputerze nagrywarke wiec mala karta pamieci to narazie nie problem ) , a sekwecje wideo ma 640x480 ( divx )bez ograniczen ! ale to tylko moje mniemania - pojecia nie mam o tym bladego bo to moja pierwsza cyfra i nad wyborem jeszcze sie wacham ! MOZE KTOS MNIE OSWIECI !

wtorek, 18 listopada 2003, 23:38

Początkującym zdecydowanie doradzam Olympusa C-350 ew. Minoltę E323. Robią lepsze zdjęcia od Sony i kosztują tyle samo. Na większości piorunujące wrażenie robią funkcje manualne Canona A60, ale moim zdaniem dla amatora nie ma to ŻADNEGO znaczenia. Nie ma co pomijać aspektu kart pamięci - standardowa karta pamięci Ci nie wystarczy, bo to tylko ok. 10 zdjęć. Pójdziesz do cioci na imieniny z laptopem, żeby po każdych 10 zdjęciach zgrywać na HDD? Dla normalnego działania musisz mieć przynajmniej 64MB karty. Nie ma co przesadzać z cenami akumulatorów ładowarek i akumulatorów - porządny komplet kosztuje 100zł (4x2100mAh to wydatek 40zł, ładowarka procesorowa EMOS 60zł), kiepski to ok. 70zł (4x2100mAh + marna ładowarka bez procesora ok. 30zł - Sony kupuje je pewnie jeszcze taniej). Już po zakupie jednej innej karty zamiast MemoryStick zwróci Ci się zakup ładowarki i akumulatorów (i przy najtańszych kartach typu SM czy CF jeszcze coś zostanie).
Jeszcze co do Kodaka - robi wyśmienite aparaty, ale moim zdaniem dopiero powyżej 10 000$. Tańsze modele mają nieszczególną optykę i łatwo znaleźć lepsze aparaty w porównywalnych cenach.

środa, 19 listopada 2003, 21:01
Post Sony p52 , Minolta e323, czy Canon a60
siema, ja mam kdoaka cx6330 i ktos napisal ze robi zle albo nie ostre zdjecia, jak chcesz zobaczyc zdjecie albo film robiony tym kodakiem to zagadaj na gg: 3442166, zdjecia robi zajebisste jak na zewnattrz i w pomieszczeniu i bardzo malo baterii żre, sony nie kupuj bo on nie jest drogi ale tam placisz prawie za sama firme bo sony robia fajne aparaty od 1400zl a on ma tylko 2x zoom optyczny i 3,2 zoom digitalny i naprawde slaba jakos zdjecia jest w tym aparacie a canon a60 ma fajnego manuala jak na ta cene ale jest strasznie czujny, lekko ruszysz to juz masz rozmazane cale zdjecie jak nie robisz z lampa i w pomieszczeniu, dlatego radzil bym ci kodaka 6330 chociaz nie ma wcale manuala ale automat jest bardzo dobry :) i super filmy i dzwiek nakreca :D

środa, 11 sierpnia 2004, 19:05
Moderator

Ten temat jest z przed 9 miesięcy! Ludzie...

środa, 11 sierpnia 2004, 19:07

środa, 11 sierpnia 2004, 23:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]