Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 01:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 a70 czy c-350? 
Autor Wiadomość
Post a70 czy c-350?
Nie wiem, na ktory aparat sie zdecydowac, a70 ma wiecej funkcji, ale czy robi lepsze zdjecia? prosze uzutkownikow tych aparatow o ocene. dzieki.

środa, 19 listopada 2003, 16:25

Moja opinia jest taka - jeśli chcesz i potrafisz bawić się z ustawieniami półmanualnymi, to wybierz Canona A70, bo po prostu Olympus ich nie ma. Inna przyczyna takiego wyboru to może być potrzeba kupienia bardzo dużej ilości pamięci (np. 512MB). Wtedy zwrócą się tańsze pamięci Canona. Jeśli jednak nie chcesz lub nie potrafisz i nie masz zamiaru potrafić bawić się w preselekcję czasu i przesłony (to nie jest proste!!! Wymaga naprawdę solidnej wiedzy i duuużo praktyki) wybierz Olympusa - ma zdecydowanie lepsze programy automatyczne (czytaj: amator zrobi nim lepsze zdjęcia) i lepszą lampę błyskową. Poza tym ma ponad 40% większy wyświetlacz, co nie jest bez znaczenia. No i jest tańszy od A70, co także jest sporą zaletą.

środa, 19 listopada 2003, 20:09
dzieki, ale robiac zdjecia w trybie automatycznym (tego samego obiektu, w takich samych warunkach) z ktorego aparatu bedzie lepsze (i pod jakim wzgledem)?

środa, 19 listopada 2003, 23:21
http://www.swigost.prv.pl - zdjęcia z C-350, może ktos poda link do zdjęć z A-70.
Ja mam C-350, ale nie mam zdania...
P.S. 2 z tyuch zdjęć są robione HP 735 ich nazwa zaczyna się od HPxxxx

czwartek, 20 listopada 2003, 09:50
Hmm, ja miałem C-350 robił ładne foty, no ale fakt, że nic manuala nie miał, i to zdecydowało, że zmieniłem go na G5 ;) Jeśli miałbym wybierać między C-350 a A 70 zdecydowanie wybrałbym A70... A najlepiej dopłacił do A 80 :):):) Po krótkiej zabawie Olympusem niestety chce się ustawić większy lub mniejszy czas, przysłonę, a niestety nie da się tego zrobić ...

czwartek, 20 listopada 2003, 12:49
Hmm, ja miałem C-350 robił ładne foty, no ale fakt, że nic manuala nie miał, i to zdecydowało, że zmieniłem go na G5 ;) Jeśli miałbym wybierać między C-350 a A 70 zdecydowanie wybrałbym A70... A najlepiej dopłacił do A 80 :):):) Po krótkiej zabawie Olympusem niestety chce się ustawić większy lub mniejszy czas, przysłonę, a niestety nie da się tego zrobić ...

Zgadzam się, jeżeli zależy Ci na manualu to warto dopłacić do A80.
Jeżeli aparatem będą robiły również inne osoby (no. jeżeli chcesz żeby Ci zona czasem zrobiła dobre zdjęcie) to manual może tylko przeszkodzić. Jeżeli sam będziesz robił zdjęcioa i masz "zacięcie artystyczne" to faktycznie warto dopłacic do manuala!

piątek, 21 listopada 2003, 09:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]