Teraz jest czwartek, 15 listopada 2018, 08:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Panasonic Lumix DMC FZ3 czy FZ4? 
Autor Wiadomość
Post Panasonic Lumix DMC FZ3 czy FZ4?
witam
po wylozeniu sie mojego coolpixa 2500 postanowilem zakupic nowy aparat. po odrzuceniu minolty z3, canona s1 is i olympusa 770 wybor padl na panasonica. problem w tym ze w tej cenie (roznica 40 euro) sa 2 modele : FZ3 i FZ4. op przestudiowaniu danych udalo mi sie wylapac takie roznice:

FZ3
sensor : 1/3,2" RGB-CCD-Chip mit 3.100.000 Bildpunkten
tylko autofokus

FZ4
sensor : 1/2,5" RGB-CCD-Chip mit 4.000.000 Bildpunkten
manualny i autofokus.

poza tym udalo mi sie doczytac ze FZ4 ma miec (jeszcze go nie ma na rynku) ulepszony autokus bo ten w FZ3 mial problemy z ostroscia (dokladnie to byl za wolny).

bardzo mnie intryguje ten sensor. ne znam sie na rzeczy ale cos mi mowi ze to cacko odpowiada za jakosc zjec :-). wiec moglby mi ktos zinterpretowac ktory jest lepszy?
no i czy jako absolutny amator potrzebuje manualny fokus czy spokojnie moge go sobie odpuscic.

tylko prosze nie doradzajcie mi znowu innych modeli. naogladalem sie setki zdjec z wszystkich tych aparatow i zdecydowanie najbardziej przypadl mi do gustu panasonic.

za pomoc wielkie dzieki.

środa, 9 marca 2005, 20:32
sprostowanie : porownanie nie pochodzilo z strony panasonika. jezeli chodzi o fokus to doczytalem sie czegos takiego (dla obu aparatow):
Focus Auto/ Makro
makro to raczej nie tryb manualny, poza tym oba sa tu identyczne wiec nie nad czym myslec.

środa, 9 marca 2005, 21:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]