Teraz jest niedziela, 24 czerwca 2018, 05:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 S5500 vs. FZ20 
Autor Wiadomość

Post S5500 vs. FZ20
Witam!
Czytam Wasze forum od jakiegoś już czasu( u konkurencji też byłem nie ukrywam), przeczytałem co sie dało o UZ, byłem na stronach testowych, widziałem zdjęcia , porównywałem....mętlik miałem ogromny, ale powoli do czegoś doszedłem.
Teraz chciałbym zapytać jeszce o Wasze zdanie.
W zasadzie zostawiłem sobie do wyboru 2 aparaty:
Panasonic FZ 20 i Fuji s5500.

Wiem, że różnica w ich cenie jest znaczna i to właśnie mnie zastanawia.
Stać mnie co prawda na panasa, ale będzie potrzebne zaciskanie pasa(nawet sie rymuje), natomiast jeśli kupię Fuji to i dodatki będą od razu.
Przyznaję, że jestem troche nieufny jeśli chodzi o Fuji, może to zboczenie, ale jakoś ta firma nie wzbudza mojego zaufania.

Przede wszystkim chodzi mi o to, który z nich jest lepszy dla amatora( wiem czym sie różni przysłona F8 od F2,8 ale nie uważam żebym już był ambitnym amatorem:-)), który robi zdjęcia wszystkiego co jest w zasięgu wzroku w czasie wyjazdu. Czy warto dołożyć do Panasa?

Domyślam się, że Vandeur zmyje mi głowę za te dwa typy, ale nie jestem fanatykiem fotografii i jestem przekonany że każdy z nich mi wystarczy.

Proszę nie piszcie mi o Minoltach(szumią i nie leżą mi w ręce) czy Olkach(to nie To)już dość długo wybieram:-). Jeden z tych 2, ale który?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

czwartek, 10 marca 2005, 02:09
Moderator

Proszę nie piszcie mi o Minoltach(szumią i nie leżą mi w ręce)

No ciekawe, jak A1 może nie leżeć w ręce...

Ale odnośnie Twoich wyborów, to dziwi mnie, że nie interesuje Cię Fuji S7000 - uważam, że to ciekawy wybór.

czwartek, 10 marca 2005, 03:37

Ale odnośnie Twoich wyborów, to dziwi mnie, że nie interesuje Cię Fuji S7000 - uważam, że to ciekawy wybór.

Vendeur, chyba po raz pierwszy się z Tobą zgodzę!

Co zaś się tyczy S5500, to w czasie gdy go kupowałem, to za tę cenę była to ciekawa oferta, teraz, gdy potaniał uważam, że stał sięjeszcze bardziej interesujący.

marys, nikt za Ciebie nie zdecyduje "który", sam musisz podjąć decyzję.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 10 marca 2005, 10:50

No ciekawe, jak A1 może nie leżeć w ręce...

Nad A1 sie nie zastanawiałem(myślałem o Z5/Z3), gdyż jest dla mnie zwyczajnie za droga, Panas teoretycznie jest w tej samej cenie, ale mogę go dostać już za 2200, minolty widziałem zaś w granicach 2500 - 2700, a te 300 zł w tym wypadku dla mnie już sporo. może muszę lepiej poszukać
NIe wiem też czy to ma znaczenie, ale z tego co wiem A1 to dość stary model...

Co sie tyczy S7000, to czytałem na jego temat troche, i utkwiło mi w pamięci coś na temat matrycy z s5000, która podobno nie jest najlepsza.Chociaż trzeba przyznać, że rozmiar 1/1,7 jest lepszy niż tej z s5500.

No i te zoomy:-)
Wiem, pewnie powiecie, że idiota napalił się na UZ, ale już spieszę wyjaśniać.
Do tej pory miałem A70, 3x zoom strasznie mnie wkurzał. Lubię robić zdjęcia ludziom, ale nie mam odwagi, żeby robić to z bliska i ratunek widzę właśnie w zoomie, są też innne sytuacje kiedy sie przydaje. Być może 6x mi wystarczy nie przeczę, ale jak kupię i będzie mi malo, to sobie nie daruję.
Na pewno jesteście bardziej ode mnie doświadczeni w tej kwestii, chętnie posłucham.
Jestem studentem i wydatek rzędu 2000 zł jest dla mnie znaczący, wiadomo jak to student :)

Dziękuję za odpowiedzi i proszę o więcej

PS. Wiedziałem, że zaraz pojawią sie nowe typy, po prostu wiedziałem :D , chba nigdy nie wybiorę :|

Ostatnio edytowano czwartek, 10 marca 2005, 13:45 przez marys, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 10 marca 2005, 13:35

W takiej sytuacji polecam Ci S5500. Za dodatkową kasę wypasiesz go sobie troszkę (filtry, STATYW!!!, zasilanie, większa karta pamięci, itp badziewie). Przy okazji można pobawić się samemu i coś zmajstrować. Ja właśnie zmajstrowałem sobie soczewkę makro i biorę się za pająki ;-)

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

czwartek, 10 marca 2005, 13:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]