Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 13:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Tani aparat (do 550zł). Co polecacie? 
Autor Wiadomość
Post Tani aparat (do 550zł). Co polecacie?
Wiem, wiem. Za tyle pieniędzy to chyba lepiej kupić jakiś normalny aparat, ale załóżmy że chciałbym cyfrówkę. Nie spodziewam się fotoreporterskiej jakości, ale chciałbym robić nim zdjęcia które potem można wydrukować w laolatorium. W zasadzie zastanawiam się nad modelem firmy BTC (lub NFREN, nie wiem czemu zamiennie) model DCS 2200V. Kosztuje 400zł, a ma 2M matrycę, lampę i wyświetlacz LCD. Myślałem o Mustekach serii GSmart, ale są bez lampy co może okazać się kłopotliwe, więc z nich zrezygnowałem. Ewentualnie Media-Techy, modele 411 lub 412. Są to modele z wyświetlaczem LCD, więc wydaje mi się że za tą cenę mimo wszystko mógłbym kupić coś z tym fantem - chyba że odradzacie te modele na rzecz aparatów bez LCD (widziałem w Vobisie HPki za 499zł, ew. jakieś Pentagramy czy coś w tym stylu). No nic, proszę o poradę - widzę że tematy jaki aparat kupić są najczęściej wyświetlanymi na forum, więc każda odpowiedź przysłużyć się może i innym :) Proszę głównie o "recenzję" modelu BTC DCS 2200V, najlepiej jego posiadaczy. Z góry dziękuję za odopowiedzi.

czwartek, 20 listopada 2003, 23:35
No wlasnie, dolaczam sie do pytania. Ja mam rowniez sprecyzowane wymagania i nie wiem co kupic. A jakie sa wymagania. No wiec mam zamiar sprzeadc Praktike, ktora od kilku lat nie fotografuje, dolozyc nieco pieniedzy i kupic jakis tani aparat cyfrowy. Ma to byc poreczny aparat do robienia zwyklych pamiatrkowych zdjec, ale chcialbym aby mial mozliwosc manualnej ingerencji w ustawienia. Matryca im wieksza tym lepsza, ale realnie rzecz biorac to mysle o ok. 2 mpx aczkolwiek jestem sklonny brac cos z 1,3 jezeli inne parametry mnie zadowola. Najlepiej aby byl wyposazony w zoom optyczny, jakos cyfrowy mnie nie przekonuje bo zoom cyfrowy moge sobie zrobic w photoshopie. Oniskowa oczywiscie jak najszersza, ale w przedziale cenowym o ktorym mowie nie mozna mowic o cudach. Karta pamieci, jakakolwiek bo i tak bede musial kupic dodatkowa. i najchetniej cos firm Canon, Fuji, Minolta, Nikon lub Olympus, no chyba ze polecacie cos innego. W zasadzie moglbym jeszcze dlugo wymieniac moje oczekiwania, ale przejdzmy do sedna - cena ok. 600-700 zl. Nie chce drozszego bo w tej chwili mi lepszy nie jest potrzebny. Czy jest tutaj jakis dobry znawca, ktory jest w stanie wybrac cos dla mnie ?? Pytam o konkretny model bo chyba zbyt wielu nie mam do wyboru.

piątek, 21 listopada 2003, 09:25
Post No właśnie...
Z tego co zdążyłem się zorientować parę osób poleca Olympusa C-150 za 649zł. Spotkałem też gdzieś Kodaka CX 6200 za 629zł. i Premiera DC-2072S (ta sama klasa - 2M matryca + LCD, a tańszy 549zł). A może jeszcze inny?

piątek, 21 listopada 2003, 11:47

Chyba warto dozbierać jeszcze te 100zł i zamiast zabawki kupić prościutki aparat (np. owego C-150). Nowy2 - na manualną ingerencję w ustawienia NIE MASZ CO LICZYĆ. To niestety kosztuje od ok. 1500zł (Canon A70). Czytałem, że w grudniu ma się pojawić coś Media-Techa z 3MP, 3x zoomem i funkcjami półmanualnymi za 1000zł, ale znając tę firmę szczerze wątpię, że jakość zdjęć będzie chociaż przyzwoita. Nie warto inwestować w Premiera (tylko proszę, bez politycznych skojarzeń :), bo robi kiepskie aparaty.

sobota, 22 listopada 2003, 00:03
Post trust 730 3,3Mpx
jeśli cię to zainteresuje to mam do sprzedania taki aprat+futerał Incase za 500, mam matrycę 3,3Mpx, choc średnią optykę, jednak zdjęcia wychodzą ładne, na http://www.munio.republika.pl są zdjęcia które zrobiłem tym aparatem, ale zmniejszone (wiadomo na www). Jeśli będziesz zainteresowany mogę wysłać więcej zdjęć w noramlnym rozmiarze

wtorek, 2 grudnia 2003, 12:28
Post Do Shirbriga
Zainteresowała mnie Twoja oferta. Prześlij mi pare fotek na liberumveto@go2.pl Możesz podać też pare danych technicznych swojego aparatu. Dzięki z góry

piątek, 5 grudnia 2003, 19:56

Post 2 mega to minimum
Ja zupelnie nie orietuje sie w sprzecie "low endowym" gdyz dla mnie to jednak sprzet za slaby i mnie nie interesuje. Powiem tylko, ze jak macie zamiar drukowac te zdjecia w labie, to 1,3 megapixela to jest zdecydowanie za malo ! Absolutne minimum to 2 megapixele (i raczej bym tez sie chyba sklanial wtedy do formatu 9x13). Jesli chcecie robic 10x15 to moze 2mpix by ostatecznie wystarczyly, ale pod warunkiem, ze robicie je w miare porzadnym aparatem (np. Canon A60 - ale on juz kosztuje okolo 1000 zl - i to raczej wiecej niz mnie).

Moral wiec jest taki, ze 2 megapixele to absolutne minimum jesli ktos ma zamiar drukowac zdjecia na papierze foto.

czwartek, 18 grudnia 2003, 11:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]