Teraz jest czwartek, 21 czerwca 2018, 18:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Kodak CX6200 czy Olympus C-150 
Autor Wiadomość
Post Kodak CX6200 czy Olympus C-150
Witam! Też jestem zainteresowany kupnem niedrogiego aparatu - w zasadzie zastanawiam się już tylko nad tymi dwoma modelami: Olympus C-150 (podobno lepsza optyka, ale czytałem że miewa problemy z ostrością i trochę przekłamuje kolory, zwłaszcza czerwony i niebieski), albo Kodak CX6200 (zdjęcia wyglądają ładniej, jest tańszy, ale ma ciemniejszą soczewkę (chyba), w każdym bądź razie F=4,5 gdy w Olympusie 2,8. Nie wiem na ile to ważny parametr, ale czytałem że powinien być jak najmniejszy). Który wg was jest lepszy?

sobota, 22 listopada 2003, 18:22

Matryce oba aparaty mają porównywalne - na pewno będą zdarzały się jakieś drobne przekłamania kolorów, ale raczej nie będą one duże. Olympus ma większy wyświetlacz niż Kodak (o ok. 25%), posiada programy tematyczne - portret, krajobraz, nocny i autoportret, co ułatwia zrobienie dobrego zdjęcia i daje pewną kontrolę nad ostateczną postacią zdjęcia. Z ustawień manualnych ma też wybór balansu bieli - rzecz niezmiernie istotna, zwłaszcza przy fotografiach w pomieszczeniach, przy różnych rodzajach światła (żarówki, świetlówki). Z ważnych dodatków ma też standardowe wyjście TV (Kodak tylko przez kosztujący kilkaset złotych dock) - przydatne, gdy chce się pokazać zdjęcia np. znajomym bez drukowania. Olek ma mocniejszą lampę błyskową (zasięg do 3.3m zamiast 2.4m), poza tym standardowa pamięć to 16MB (starczy na 32 zdjęcia w przyzwoitej jakości), a Kodak ma tylko 8MB (ok. 15 zdjęć), chociaż rozszerza się ją tańszymi kartami SD, a nie xD. Jednak różnica na korzyść Olympusa tak naprawdę zaczyna się dopiero od optyki. Pięciosoczewkowy obiektyw (z dwiema soczewkami asferycznymi!) jest o dwie klasy jaśniejszy od Kodaka (łatwiej robić zdjęcia w nocy przy kiepskim oświetleniu, portrety wychodzą dużo ciekawsze dzięki możliwości zastosowania małej głębi ostrości). Umożliwia robienie zdjęć makro. Dzięki elementom asferycznym daje dużo mniejsze zniekształcenia obrazu. Moim zdaniem różnica jest tak ogromna, że nie ma się co zastanawiać - z tych dwóch tylko Olympus. A ostrość? Kodak nie ma regulacji ostrości, a Olek ma autofocus, więc Olympus na pewno da ostrzejsze zdjęcia.

sobota, 22 listopada 2003, 22:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]