Teraz jest niedziela, 22 lipca 2018, 20:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Canon S1 czy G5? a może coś innego? 
Autor Wiadomość

Post Canon S1 czy G5? a może coś innego?
Witam,
bardzo proszę o podpowiedź. Przymierzam się do zakupu aparatu "cyfrówki". Myślałam o Canonie. W pierwszej wersji brałam pod uwagę Canona S1 (ma tylko 3,2 megapixela, ale dość duży, 10krotny zoom optyczny).
Jednak nie wiem czy to dobry wybór i jaka jest jakość aparatów Canona serii S.
Zastanawiałam sie też nad Canonem G5 (ten z kolei ma 5 megapixeli ale tylko 3krotny zoom optyczny).
Cena nowego S1 i uzywanego G5 jest porównywalna.

Bardzo proszę o opinię.

A moze jakiś inny aparat podobnej klasy (np. Nikon?)? choć raczej wolałabym Canona.

A.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 10:56

ale to nie do nas to pytanie a samemu musisz wiedzieć czy duży zoom czy lepsza optyka.
cięzko doradzać czy masz mieć zoom duży czy nie.
Mnie nigdy Ultra zoomy nie kręciły wiec ja wole G5 - ale jest na tym forum też wielu miłośników zooma wiec to kwestia gustu.

A tak przy okazji to seria G jest duzo lepsza.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 13:03

Jakbyś miał już brać G5 to lepiej weź Sonego V1...

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 15:41

Duży zoom to zwykle gorsza optyka. W sensie rysowania, oczywiście. No i zwykle, w tanich aparatach, dosyć ciemna.

Proponuję po prostu porównać zdjęcia z tych aparatów na stronie:
http://www.imaging-resource.com/DIGCAM01.HTM
i zastanowić się, czy np. 3,2 Mpix Ci wystarczy. Jednak 5Mpix daje większe szanse na kadrowanie w komputerze a optyka G5 jest znacznie lepsza.
Zoom x3 wystarcza na pewno. W kompaktach z duzym zoomem masz zwykle spore zniekształcenia obrazu zarówno na poczatku jak i na końcu skali ogniskowych. W środku jest zwykle OK.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 16:29

a możesz uzasadnić ?

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 18:12

Pawel_ napisał(a):

a możesz uzasadnić ?

Będzie mu trudno... :wink:

Jeżeli już Sony, to tylko P-150 albo W1 (W12). Te są całkiem w porządku.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 21:29

Jeżeli już Sony, to tylko P-150 albo W1 (W12). Te są całkiem w porządku.

:shock: :shock: :shock:

M, miałem możliwość robienia zdjęć oboma aparatami i bardziej podobały mi się fotki z V1, do tego G5 szumi na iso 200 jak V1 na 800... Ogólnie G5 to też dobry aparat ale V1 uważam za lepszy.

poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 22:16

Mam Canona S1 IS, ale nie wiem co Ci doradzić, zależy jakie oczekiwania masz od aparatu. Ja byłem z niego bardzo zadowolony przez pół roku, ale w miarę czasu dostrzega się wady każdego aparatu. Największa wada to chyba niezbyt pewny autofocus, ale większość aparatów z tej półki cenowej nie radzi sobie z tym dobrze - AF zawodzi przedewszystkim przy maksymalnej ogniskowej. Zresztą G5 też sobie nie radzi z AF, ale jest trochę lepiej, przede wszystkim ze względu na mniejszą ogniskową.
Co do tezy ziemnej o ciemnym obiektywie w S1 to pozwolę sobie zauważyć że jest to w tym przypadku 2,8 - 3,2 co raczej w tej klasie sprzętu można określić jako dość jasny obiektyw, nie pamiętam dokładnie ale tylko chyba Panosonic'i FZ mają jasniejsze obiektywy (ze stałą jasnością).
Zoom przydaje się ale rzeczywiście zniekształcenia czasem widać, w szczególnych warunkach, jednak trzeba się dokładnie przyjrzeć żeby to dojrzeć. Za sprawą tego zooma, można w tym aparacie uzyskać płytką głębię ostrości, co też jest dość ważne.
Nie wiem co ci doradzić, ale może moje uwagi w czymś ci pomogą, ja generalnie jestem jeszcze zadowolony, ale za pół roku na pewno przesiadam się lustrzankę.
Pozdrawiam

wtorek, 12 kwietnia 2005, 00:27

A co powiesz na temat IS? Bo to jednak istotna różnica w stosunku do G5. Tylko czy rekompensuje mniejszą ilość pikseli? No i co z szumami? Mała ilość pikseli w matrycy powinna dawać niewielkie szumy. Czy to się sprawdza?

wtorek, 12 kwietnia 2005, 01:44

Post PRZEZNACZENIE APARATU
Witam wszystkich serdecznie.
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie opinie.
Tak wskutek nich doszłam do przemyśleń czemu ten mój aparat ma służyć najbardziej, może dzięki takiej informacji i o podpowiedź będzie łatwiej.
Oczywiście w dużej mierze z pewnością aparat będzie wykorzystywany do wszelkich zdjęć rodzinnych, towarzyskich itp.
Jednak... chciałabym żeby sprawdzał się też w innych przypadkach. A może nawet w tych bardziej. Mam na myśli np. zdjęcia kwiatów (np. takich zwykłych, polnych) itp.
Chciałabym żeby jakość zdjęcia dawała możliwość POWIĘKSZENIA, ewentualnego kadru. Zdjęcia robione amatorsko ale dla pasji, więc ich jakość ma stanowić nieodłączny element.
. :D

Do tej pory takie kadry robiłam Zenithem, najprostszym modelem bez żadnych dodatkowych obiektywów. Były naprawdę OK.
Myśle ze kiedyś bedę szukać lustrzanki ale jeszcze nie teraz.

Podpowiedzcie proszę.

wtorek, 12 kwietnia 2005, 10:36

Takie wymagania wskazują wprost na lustro...

Więc jednak (jeżeli cena jest istotnym czynnikiem decydującym) doradzałbym używany 300D z "kitowym" obiektywem plus obiektyw 50 1.8 II (tylko 350 zł).
Albo Sony P-150, jeżeli to ma być coś do damskiej torebki.

Ale sama wiesz, jak fajnie foci Zenith. :) Sam jeszcze go czasem używam. Żaden kompakt mu nie dorówna. Dodatkowo, z przejściówką "bagnet EF/gwint M42" możesz w 300D stosować obiektywy od Zenitha, Practiki etc. Tyle że ciężko się ostrzy bo matówka nie jest do tego dostosowana, trzeba sporo wprawy. Za to, jak już się uda... :D

wtorek, 12 kwietnia 2005, 11:26

ja muszę odradzić Sony P-150 jak i W1 (W12) - to są bardzo amatorskie aparaty bez pełnego manuala (W1 ma manula ale jakiś ograniczony)
bardzo dobrą jakość zdjęć i ostrość uzyskasz Canonem G3 lub 5 i to już przetestowałem na kilku aparatach.
należy tylko pamiętać, że seria G nie jest jakaś bardzo mała.

Jeżeli lustrzanka to już większa kasa:
np. BODY 350d - 3100 zł + obiektyw to już wydatek prawie 4000 zł

wtorek, 12 kwietnia 2005, 12:28

Małe Soniaki są rzeczywiście dosyć amatorskie, ale ich automaty są bardzo skuteczne i dla większości niezbyt ambitnych i superkreatywnych zastosowań wystarczą. I mieszczą się w torebce :wink:

350D to cena nowości. Tanio się nie kupi. Chociaż to by była dobra inwestycja. Ale używany 300D chodzi po ok. 1.500 zł za kit. Z dobrych rąk można by wziąć bez obaw.

wtorek, 12 kwietnia 2005, 12:42

No oczywiście nie decyduję się na lustrzankę ze względu na cenę.
Póki co ceny są faktycznie dość wysokie.

Aparat który będę kupować nie musi a może nawet nie powinien być malutki. Jakoś takimi chyba nie potrafię robić zdjęć, brakuje w tym radosci a przecież radość zdjęć polega nie tylko na tym co później oglądamy ale i na samym robieniu zdjęcia.

A.

wtorek, 12 kwietnia 2005, 13:22

350D to cena nowości. Tanio się nie kupi. Chociaż to by była dobra inwestycja. Ale używany 300D chodzi po ok. 1.500 zł za kit. Z dobrych rąk można by wziąć bez obaw.

Próbowałam poszperać po Allegro. 300D na allegro za mniej niż 2200 się nie kupi :(

wtorek, 12 kwietnia 2005, 14:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona