Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 06:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 nikon8700,oly 7070 
Autor Wiadomość

Post nikon8700,oly 7070
nie znalazłam takiego zestawienia tutaj<żeby nie było że nie szukałam >
:lol:

chciałam znać wasze opinie na temat aparatów nad którymi się zastanawiam : Olympus 7070 i Nikon 8700 lub czegoś podobnego w tym przedziale cenowym
Z tym że jeden aparat jest dla mnie, ważna rzeczą jest że chcę mieć też możliwość robienia odbitek A4 <np. portrety> i moze większych :D, dlatego ta matryca od 6mp wzwyż

a drugi aparat z tego zestawu lub czegoś podobnego jest dla znajomego, który fotografuje np. monety, znaczki,drobiazgi, dokumenty itp, więc ważna będzie jakość zdjęć i makro

wtorek, 19 kwietnia 2005, 22:30

Olympus 7070 i Nikon 8700

i co chcesz żeby Ci powiedzieć? oba aparaty ta sama półka cenowa i jakościowa. To troszke tak jakbyś pytała: Kochani jaką mam sobie kupić sukienkę? Niebieską czy czerwoną. Jeżeli już doszłaś że w całej tej mnogości ma to być jeden z tych dwóch aparatów to zestaw sobie ich specyfikacje porównaj sample( wiesz to takie poglądowe zdjęcia których dziesiątki można znaleźć w necie. Ja osobiście gwarantuję Ci że po kilku odpowiedziach jakie usłyszysz na tym forum, będziesz wiedziała jeszcze mniej niż przed zadaniem tego pytania. Tylko czekaj kiedy zaproponują ci "lustrzankę", Canona albo Minoltę ( tak na wszelki wypadek żeby rozszerzyć ofertę :mrgreen: )
.. a po za tym czy wydając tyle kasy nie wolisz dokonać wyboru sama?
... ja osobiście doradzam: kup Olympusa 7070 albo Nikona 8700 i wkrótce pochwal się zdjęciami kotka Filemonka zrobionymi nowym aparatem :wink:

wtorek, 19 kwietnia 2005, 23:04

jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to nie pisz i tyle......... :wink:

pytam, ludzi którzy mieli lub maja te aparaty i który sie do czego lepiej nadaje bo nie mogę tego sama sprawdzic
<problemy z czytaniem, hmm?>
:roll: :wink:

wtorek, 19 kwietnia 2005, 23:13

właścicielko kota Filemona - Duch ma racje - aparaty te to podobna klasa, więc tutaj zaczną odgrywać rolę Twoje przyzwyczajenia, preferencje i "dobre czucie się ze sprzętem" - idź obmacaj i kupuj :)

PS. Skąd On wiedziała że zaproponują lustro :mrgreen: :mrgreen:
Anyway - ma racje - cenowo to już niedaleko, możliwości to jednak spora różnica, mo i przyszłościowość rozwiązania - może warto jednak wziąć pod uwagę tą alternatywę ?

wtorek, 19 kwietnia 2005, 23:36

Tylko czekaj kiedy zaproponują ci "lustrzankę",

NO PEWNIE :!: O wyższości lustrzanek napisano już gigabajty postów i jak kto chce, może nacisnąć klawisz SZUKAJ :lol:
Ale ja, jako wieloletni użytkownik aparatu typu "bridge" (analogowego jeszcze wtedy) rozumiem co człowieka, zwłaszcza płci pięknej, może pchać do Nikona 8700 czy Olka 7070. To taki etap w życiu pstrykacza, kiedy już nie wystarcza kompakt a jeszcze potrzeba mieć coś w jednym kawałku - to jest jak ząbkowanie, trzeba przez to przejść :lol: .

Oba aparaty są przyzwoite i, funkcjonalnie, bardzo podobne. Z uwagi na firmę i jej renomę, oraz dobrą automatykę naświetlania, chyba jednak Nikon, choć jego matryca trochę szumi. Ale od tego są dobre programy odszumiające.
Zobacz zdjęcia testowe na podanych stronach i poczytaj podsumowanie. To Ci pomoże podjąć decyzję.

Nikon 8700:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/CP8700/CP87PICS.HTM

Olympus 8080:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/C8080/C88PICS.HTM
(bo 7070 nie ma zdjęć, tylko opis - ciekawe, czy zdjęcia z "nieprodukcyjnego" były nie do przyjęcia?)

Link do porównania 4 aparatów:
http://www.imaging-resource.com/CAMDB/compare_results.php?sections%5B%5D=599&sections%5B%5D=719&sections%5B%5D=832&sections%5B%5D=594&submit=Compare

wtorek, 19 kwietnia 2005, 23:47

po prostu nie umiem podjąc decyzji, wiec pytam i tyle
lepiej było nei pytać?

środa, 20 kwietnia 2005, 08:20

Kto pyta, błądzi w towarzystwie :lol:

Powiadom o swoim wyborze, bo inaczej ten wątek będzie się nieciekawie czytało innym forumowiczom.

Ukłony

Właściciel suki Juga :wink:

środa, 20 kwietnia 2005, 09:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]