Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 20:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Olympus C-5000 vs Canon A510 
Autor Wiadomość
Post Olympus C-5000 vs Canon A510
Mam zamiar kupić cyfrówkę i oczywiście dylemat wałkowany ciągle na forum :).
Zaznaczam, że przeczytałam wszystkie możliwe fora i ogladałam zdjęcia, ale co za dużo to nie zdrowo i mam całkowity mętlik w głowie.
Może najpierw określę moje potrzeby :D .
Posiadam lustrzankę ZENIT, jednak potrzebuję aparatu szybszego, z autofocusem, bo zanim w Zenicie ustawiłam ostrość, to mój obiekt uciekał :lol: . Zresztą ostatnio mam problemy z lustrem (nie opada i zdjęcie się nie robi).
Potrzebuję aparatu, który zrobi ładne zdjęcia szybkiego obiektu (czterolatki :lol: ) na tle krajobrazu, nie byłby kompletnym gupikiem (czasem dobrze by było, jakby tło było zamglone, jak w lustrzance), chciałabym także móc ingerować w parametry (co chyba eliminuje Olka C-480 oraz Nikona). Także chcę robić makra, a konkretnie zdjęcia rybek i roślin w akwarium oraz żyjątek i kwiatów łąkowych :) , co stawia na pierwszym miejscu Olka C-5000. Także za olkiem przemawia wielkość matrycy.
Juednak opinie o C-5000 nie były zbyt pochlebne, więc się zawahałam w moim wyborze na korzyść Canona A-510.
Jednak w Canonie matryca 3 MP. Czy wystarczy na dobre odbitki pocztówkowe, a czasem wielkości A4? Czy takie makro (od 5 cm) wystarczy? Cenowo Canon jest korzystniejszy, ale Olek C-5000 ma w zestawie ładowarkę.
Czy ktoś pomoże mi w wyborze aparatu?
PS: Po namyśle zostały mi 2 aparaty do wyboru: Canon A510 i Olympus C-5000. Który wybrać?

sobota, 23 kwietnia 2005, 00:18
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i porady :cry: .
Zdecydowałam sama, mój wybór padł na Canona A510, chociaż serce mnie bardziej ciągnęło do Olympusa C-5000.
Wybrałam Canona ponieważ:
:arrow: pomimo, że trzeba do niego kupić ładowarkę i akumulatorki AA (dodatkowe koszty), to późniejsze dokupienie paluszków jest tańsze i mniej kłopotliwe, niź dedykowanych akumulatorków.
:arrow: nie znalazłam żadnej opinii użytkownika na temat olka, jedynie testy, które nie zawsze muszą być wiarygodne; na temat Canona jest dużo opinii, często dość krytycznych, ale wiem, czego się spodziewam.
:arrow: Canon jest nowszą produkcją niż Olek (który ma ponad rok), więc bardzo możliwe jest, że ma bardziej zaawansowaną technikę.
:arrow: raczej nie zamierzam zbyt często (o ile w ogóle) bawić się w cyfrową obróbkę i kadrowanie zdjęć, więc rozdzielczość 3,2 MP powinna mi wystarczyć.
:arrow: Olympus jest praktycznie niedostępny w sklepach odwiedzonych przeze mnie, a najtaniej w necie jest za 830 zł. Canon jest w Auchan za 774 zł, co nie jest drogo, bo najtaniej w necie widziałam za 750 zł.
Mam nadzieję, że dokonałam prawidłowego wyboru...

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 18:39
Niestety ten Canon A510 w Auchan jest produkowany w Malezji, nie w Japonii. Czy ma to jakieś znaczenie? Czytałam, że aparaty produkowane w Japonii są lepszej jakości. Proszę użytkowników o wypowiedzi...
Jutro po południu mam dokonać zakupu, a znów się zawahałam...

poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:47

IMHO wybrałaś dobrze, o ile jesteś bardzo ograniczona finansami.
Pytanie> czy rozważasz opcję dozbierania do czegoś lepszego, czy musisz mieć aparat na już?

Automat canonowski zwykle bywa lepszy w kwestii parametrów naświetlania od olympusowskiego.
Akumulatorki AA są bardzo zalecane, bo paluszki będą szybko się wyczerpywać. Za to są dostępne w każdym (nieomal) kiosku. Miło mieć taka alternatywę. :D

Miejscem produkcji się nie sugeruj. Toyota robi samochody w różnych krajach i jakoś nie ma skarg na jakość. Za to Polacy lepiej składają Ople od Turków w Niemczech :D

Zmartwie Cię, ale jeżeli chodzi o szybko przemieszczające się dzieciaki, które zmuszone do pozowania robią głupie miny, to żaden kompakt nie zastąpi Ci Zenita w 100%. Dostaniesz autofokus, ale automatyka jest dosyć wolna. Poszukaj w necie "shutter lag". Moim zdaniem do tego to jednak potrzebna jest lustrzanka z długim obiektywem. Przez wiele lat fociłem swój przychówek analogowym EOSem 300 z obiektywem 75-300, z bardzo dobrymi rezultatami. Kombinacja tania, a skuteczna. Tyle że nie cyfrowa i nie widać od razu efektów.

wtorek, 26 kwietnia 2005, 10:21

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i porady

Nie bądź zawiedziona. Nie zawsze trafiamy na właściwe wątki :D
Następny proszę.... :wink:

Kolejna dobra rada wujaszka: nie śpiesz się z decyzją. Pooglądaj fotki testowe, pomacaj w sklepie.

Testowe z A51:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/A510/A51PICS.HTM

wtorek, 26 kwietnia 2005, 10:26

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi i porady :cry: .
Zdecydowałam sama, mój wybór padł na Canona A510, chociaż serce mnie bardziej ciągnęło do Olympusa C-5000.

Skoro Cię do olympusa ciągnie to pomyśl o olku C55 (chociaż za cenę ok. 1300 zł to chyba canon A95 byłby lepszym rozwiązaniem).

środa, 27 kwietnia 2005, 09:13
Wczoraj zakupiłam Canona A510 za 773,99 w Auchan :D . Olympus C-5000 okazał się dziwnie nagle chodliwym towarem i był niedostępny ani w sklepach netowych (oczywiście w cenie do 900 zł) ani na Allegro. Być może spowodowane to było końcem promocji Olympusa.
Temat skończony, Canon zakupiony.

piątek, 29 kwietnia 2005, 12:34
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]