Teraz jest poniedziałek, 18 czerwca 2018, 05:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 CANON G5 czy Minolta Dimage Z1?? 
Autor Wiadomość
Post CANON G5 czy Minolta Dimage Z1??
Mam do wyboru 3 aparaty. Proszę, powiedzcie który się najlepiej opłaca kupić na długie lata i dobre zdjęcia.

Canon Powershot G5
Canon S50
Minolta Z1

piątek, 28 listopada 2003, 22:13

sobota, 29 listopada 2003, 13:54

Ja z tych trzech wybrałbym Z1, Cichy G5. Kto z nas dokonałby lepszego wyboru? Prawdopodobnie obaj. Dlaczego? Każdy ma inne potrzeby i o ile G5 i S50 są podobne, to Z1 z G5 porównywać nie można. G5 to mniejsza i wytrzymalsza obudowa, większa matryca, nieco jaśniejszy obiektyw. Minolta to większa obudowa, dużo niższa cena, jednak zdecydowanie bardziej wszechstronna optyka - ogromny zakres ogniskowych (38-380, z nasadką szerokokątną 28-380mm) wielokrotnie zwiększa ilość zastosowań. Zdjęcia z obu aparatów są bardzo dobre (tu jednak wygrywa nieco Canon, ale z drugiej strony zdecydowanie przegrywa możliwościami). Ja bym jeszcze pomyślał o jakiejś Minolcie 7/7i/7Hi, które kosztują podobnie jak G5. Zoom nie tak duży jak w Z1, ale równie wszechstronny (tu mamy szeroki kąt bez nasadki - 28-200mm, tele jak widać również spore), wytrzymała obudowa, wiele funkcji. Też większa od G5. Musisz sam pomyśleć, co bardziej Ci pasuje.

sobota, 29 listopada 2003, 16:31
W tej grupie cenowej zoom taki jak w Z1 nie wróży niczego dobrego. Zobacz zdjęcia z Z1 i G5. G5 przewyższa minoltę zdecydowanie - zwłaszcza zdjęcia nocne.

http://213.131.224.187/index3.htm?http://213.131.224.187/4images/categories.php?cat_id=312

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 17:06

Cóż... Jak się można było domyślić Cichy wybrał g5 a Tomekk z1. :) Pewnie dlatego, że takich używają... :roll: Coś jeszcze na ten temat powiem - później...

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 17:57

Nie używam Z1 i nie mam takiego zamiaru. Do zdjęć cyfrowych (potrzebuję do pracy) używam prostego Olympusa C-300, rekreacyjnie analogowej lustrzanki.

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 21:37
Moderator

W tej grupie cenowej zoom taki jak w Z1 nie wróży niczego dobrego. Zobacz zdjęcia z Z1 i G5. G5 przewyższa minoltę zdecydowanie - zwłaszcza zdjęcia nocne.

Odpowiedź tego typu, bez argumentów jest nie warta brania pod uwagę, Chodzi mi o zoom, który niby niczego dobrego nie wróży.. A widziałeś zdjęcia wykonane przy dużym zoomie u MINOLTY Z1? Najwyraźniej nie. Z1 jest bardzie wszechstronna od G5 i przede wszystkim tańsza. Ale wybór należy do Ciebie. Ja biorę MINOLTĘ - niedługo kupię.

wtorek, 2 grudnia 2003, 20:22

Wiem Tomek, że nie używasz z1 :) G5 ma troche mniejsze rozmiary niż z1 (dlatego też nie pstrykam f717 sonego)

wtorek, 2 grudnia 2003, 21:34
Chyba wybiorę Minoltę... ale czytałem książke o fotografii cyfrowej i tam było o opóźnionym zrobieniu zdjęcia po naciśnięciu spustu. Czy w Minolcie też to wystepuje, że naciskam spust a dopiero po paru sekundach sie robi zdjecie? Oto co znalazlem w specyfikacjach, nie wiem czy to na temat :)

Czasy migawki 1/1000 s – 4 s (w trybach P/A); 1/1000 - 1 s (w trybach S/M); czas B do 30 sekund.

I jeszcze jedno pytanie. Jaką pamiec ma Minolta Z1? Czy tez moze jest sprzedawana bez pamieci??

wtorek, 9 grudnia 2003, 20:29
Moderator

Hehe, widzę że się w ogóle nie znasz, dlatego nie wiem, czy potrzebny Ci aż taki aparat.

Wszystkie aparaty mają opóźniony spust, ale MINOLTA dość szybki. CHodzi o to, że najpierw trzeba ustawić ostrość, a póżniej wyzwolić migawkę. Ustawienie ostrości za pomocą Auto fokusa u MINOLTY nie zajmuje zbyt dużo czasu (w teja klasie jest bardzo szybka), a samo wyzwolenie migawki według różnych źródeł następuje po 0,6-1 sekundzie.

PS. Ja też chcę kupić ten aparat. Dziś w nocy zakupiłem na Allegro, ale jednak ktoś ztwierdził, że za niska cena i nie chce mi go wysłać...

Pozostaje mi poczekać na sprawdzonego sprzedawcę z USA (1650zł).

środa, 10 grudnia 2003, 00:12

I tak zachwalałeś allegro. Niech to będzie przestrogą dla innych...

A jak wyzwolenie migawki przy ustawionej ostrości w minolcie trwa 0.6-1s, to wynik ten należy uznać za tragiczny.

Czas, który podajesz to czas, który aparat potrzebuje na ustawienie ostrości za pomocą af, a nie czas wyzwolenia migawki. I kto tu się nie zna :?

Ostatnio edytowano środa, 10 grudnia 2003, 17:15 przez Enzo, łącznie edytowano 1 raz

środa, 10 grudnia 2003, 17:05

czas na ustawienie af 0.48-0.77s (wide-tele)
wyzwolenie migawki 0.09s

środa, 10 grudnia 2003, 17:10
Moderator

ENZO cwaniaczku może przestałbyś się wszystkich po kolei czepiać co??? Pomyliłem się to fakt, ale to nie powód do takiego zachowania.

Chyba rzeczywiście jesteś dzieckiem, bo znowu podajesz jakieś śmieszne info bez sprawdzenia... Owszem zachwalam Allegro, a szczególnie sprzedawcę POLUSA_DIRECT !!! Właśnie się z nimi dogadałem, że wyślą mi towar z USA (MINOLTA Z1) za darmo!!! A jak go sprawdzę, to wtedy im przeleję pieniądze!!! Rozumiesz co to znaczy? Popatrz jakie mają zaufanie do klienta! ZObacz na ich komentarze na Allegro to się zdziwisz.

Rozumiem, że jesteś na mnie cięty, bo sam sprzedajesz na Allegro i niestety nie jesteś tak profesjonalnym sprzedawcą jak wyżej wymieniony i nie jesteś w stanie zaproponować równie atrakcyjnych cen... Ja kupuję tę MINOLTĘ za 1600 zł komplet z polską gwarancją i instrukcją! Nieźle co...?

A tak nawiasem mówiąc, to nie zmienia faktu, że MINOLTA Z1 jest chyba najszybszym modelem, jeśli chodzi o aparaty z zoomem 10x.

Pozdrawiam wszystkich.

piątek, 12 grudnia 2003, 11:43
Moderator

Każdy kto choć raz zajrzał na Allegro i coś kupił, wie że to przyszłość handlu! Zresztą kto jeszcze tego nie zrobił, niech zerknie na http://www.allegro.pl i poszpera.

Jakoś dużo ludzi tam kupuje i sprzedaje jak ja i nikt nie narzeka... Ale ENZO narzeka na wszystko, więc nie trzeba brać tego pod uwagę.

Nie obraź się tylko - jeszcze znowu jakąś ankiętę tutaj zrobicie... :shock:

piątek, 12 grudnia 2003, 11:46

Ja żadnej ankiety nie robiłem... (ale do tego tematu nie mam zamiaru wracać)

A jak podajesz jakieś parametry to rób to rzetelnie. Ktoś się może na Twoim zdaniu opierać i źle na tym wyjść.

Na allegro głównie kupuje, a nie sprzedaje.

A to uważasz dobrze świadczy o allegro
Cytuj:
Dziś w nocy zakupiłem na Allegro, ale jednak ktoś ztwierdził, że za niska cena i nie chce mi go wysłać...

A jak zachwalałeś szczególnie sprzedawcę POLUSA_DIRECT, to czemu próbowałeś kupić u jakiegoś innego trefnego? A swoją drogą POLUSA to świetny sprzedawca i od nich rzeczywiście bym brał niemalże w ciemno :)

Z1 jest najszybsza w swojej klasie-to prawda.

piątek, 12 grudnia 2003, 13:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona