Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 09:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Casio EX-Z3 czy Fuji FinePix 304 ? Mam problem i mało kasy.. 
Autor Wiadomość
Post Casio EX-Z3 czy Fuji FinePix 304 ? Mam problem i mało kasy..
Z jednej strony casio jest małe,lekkie,w zestawie stacja dokująca no i cena około 1200,- na Allegro...
Z drugiej strony Fuji ...duże ale zoom x6 no i cena około 1350,- w Grosmanie...
Pomóżcie...ja jestem laikiem i z chęcią czytam Wasze Forum....
Z góry dziękuję...
Z pozdrowieniami Magda :) :D :D :D :D [/i]

niedziela, 30 listopada 2003, 01:44

Casio to nie jest dobry pomysł. Aparat cyfrowy to nie zegarek, szkiełka muszą być trochę inne... Natomiast Fuji - ma również przeciętną optykę, ale ze sporym zoomem. Z tych dwóch to lepszy "technicznie" aparat. Ale piszesz o wielkości aparatu. Jest ona wbrew pozorom istotna (wiem, że zwłaszcza dla piękniejszej części społeczeństwa, choć nie tylko). Mamy dwie sprzeczne tendencje (jak zawsze w fotografii :). Z jednej strony większy aparat jest zwykle lepszej jakości. Jest bardziej wszechstronny - ma potrzebne ustawienia, lepszą optykę, większy zakres ogniskowych. Z drugiej strony - mały aparat można zawsze mieć przy sobie. Sam często niestety tracę piękne pejzaże do zdjęć, bo nie mam przy sobie aparatu - no bo jak go ciągle nosić przy sobie, skoro waży z całym wyposażeniem ładnych parę kilo? Gdybym miał np. którąś z cieniutkich Minolt (Xi - jeśli chcesz kupić na Allegro to są za 1000-1250zł) nie traciłbym tych okazji do zdjęć - są tak małe, że można je nosić w kieszeni koszuli. Ale z kolei wybierając się gdzieś w celu robienia zdjęć traciłbym na jakości i możliwościach. Istnieje rozwiązanie idealne (czyli oczywiście najdroższe) - kupić dwa aparaty, ale to mało realne. Musisz się dobrze zastanowić, które z tych rozwiązań wolisz wybrać. Wtedy dopiero możemy Ci pomóc. Tak niestety jest, bo nie da się pomóc w tych najtrudniejszych, bo elementarnych wyborach.

niedziela, 30 listopada 2003, 12:54
Dziękuje Tomek za odpowiedź... :wink: :wink: :wink: :wink:

Cały czas zatanawiam się.....

Ja pracuje zawodowo jako architekt i często musze coś utrwalić...
a nie jestem starym babsztylem i ważna też jest dla mnie estetyka....
dlatego tez zwrocilam uwage na te aparaciki....
Niestety jestem blondynka....no i wszystko musi wokól mnie grac ...
nawet aparacik.... ( pod wzgledem image)....

widzisz...cały czas pisze o estetyce....a brakuje mi informacji technicznych....

wtorek, 2 grudnia 2003, 02:10

CZESC TAK SIE SKLADA ZE POSIADAM FUJI S304 ,MYSLE ZE JAKO ARCHITEKT ZWRACASZ UWAGE NA JAKOSC ZDIEC , WIEC JAKO
+S 304 MOZNA ZALICZYC BRAK ABERACJI CHROMATYCZNEJ
POZA TYM
+ ZOOM 6X JAK BEDZIE POTRZEBNY JAKIS DETAL
+BATERIE 2100 STARCZAJA NA DŁUGO
+OSLONA PRZECIWSLONECZNA I MOCOWANIE DO FILTRU 55MM
+BARDZO WYGODNY W TRZYMANIU JAK I W DOSTEPIE DO PRZYCISKOW
+BARDZO PROSTA OBSŁUGA (DLA BLONDYNEK:)
+DZIALA JAKO KAMERA INTERNETOWA
+WYGLADA NA DROŻSZY I BARDZIEJ "PROFESJONALNY" NIZ JEST:)
NIE DA SIE GO NIE ZAUWAZYC DUZY I SREBRNY
+JASNY OBIEKTYW -JESZCZE NIE WIEM CZY TO FAKTYCZNA ZALETA BO MIMO ZE KOLEGA MIAL CIEMNIEJSZY OBIEKTYW TO W TYM SAMYM MIEJSCU MIAL MNIEJSZY CZAS NASWIETLANIA (A70)

A TERAZ MINUSY (KAZDY APARAT JE MA)
- PRZYNAJMNIEJ W POROWNANIU Z A70 TO USTAWIANIE OSTROSCI W CIEMNIEJSZYCH POMIESZCZENIACH
-A70 MA TEZ DUZO LEPSZE FILMY
-/+MALO USTAWIEN MANUALNYCH ALE DOBRE PROGRAMY AUTOMATYCZNE
-/+WIELKOSC MAX DO ZAAKCEPTOWANIA
ZRESZTA WYDAJE MI SIE ZE 1500 NIE NOSI SIE OT TAK SOBIE W KIESZENI

NIE ZAPOMNIJ O KARCIE PAMIECI MIN 256MB ZA OK 400
POLECAM STRONE http://-/
POZDRAWIAM

wtorek, 2 grudnia 2003, 20:47

Możesz napisać dokładniej, co chcesz fotografować w pracy? Widoki ogólne, czy raczej konkretne szczegóły, czy też to i to? Czy musisz z aparatem w teczce albo kieszeni przemierzać wiele kilometrów dziennie, czy raczej wyjmujesz go z bagażnika, pstrykasz i wkładasz z powrotem? Czy będzie narażony na nieco bardziej brutalne niż przeciętne traktowanie (wiadomo, budowa...). Fuji za tę cenę ma przyzwoity zoom, ale z tego co wiem optyka pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza pod względem zniekształceń beczkowych i poduszkowych - przy architekturze to duża wada, po proste linie robią się na zdjęciu krzywe (krzywe mogą się zrobić proste - przy polskim wykonastwie może się przydać :) Nie wiem, jak wygląda sprawa przy Xi (też nie liczyłbym na rewelacyjną optykę), ale na pewno poręczność i wygoda (a także wytrzymałość - metalowa obudowa) to jej plusy. Wadą jest brak dużego zooma (tylko 3x). Jeżeli robisz bardzo dużo detali, rozważ polecaną wielokrotnie przeze mnie Minoltę Z1, która wprawdzie jest duża, ale ma zoom 10x i bardzo przyzwoitą jakość zdjęć. Kosztuje ok. 1700zł na Allegro. No i wygląd - może Ci się spodobać (może i nie - to bardzo indywidualne, w każdym razie jest dość futurystyczny).

wtorek, 2 grudnia 2003, 23:07
minolta z1 poza wszystkimi zaletami ma jedma duza wade =duza aberacje chromatyczna

środa, 3 grudnia 2003, 11:44

Zdecydowanie nie nazwałbym tej aberracji dużą. Oczywiście ta aberracja istnieje (jak w każdym aparacie), ale w Z1 jest jak najbardziej w normie.

czwartek, 4 grudnia 2003, 18:18
Wracając do tematu. Ja również szukałem aparatu który łączyłby w sobie dwie istotne (z mojego punktu widzenia) cechy - możliwie mały rozmiar i niska waga oraz jakość zdjęć porównywalna z innymi aparatami w przedziale cenowym do 2000zł.

Co znalazłem to nowy aparacik Pentaxa - Optio S4. Przyglądałem się zdjęciom wklejonym na stronie :
http://www.steves-digicams.com/2003_rev ... mples.html

Porównywałem te fotki z podobnymi zrobionymi m.in Minoltą Z1, Canonem Coolpix3100 (oczywiście tryb auto) i co zaobserwowałem - wydaje mi się że fotki Optio S4 są jakieś ciemne, kolory równiez wyblakłe.
Czy to wina warunków atmosferycznych? Może akurat zaszło słońce :wink: ?

Możecie się wypowiedzieć w tym temacie? Czy o Optio S4 można powiedzieć że jest to zarówno mały jak i robiący dobre fotki (w klasie aparatów do 2000zł) sprzęcik?? Czy też jakoś zdjęć wyraźnie pozostaje w tyle względem konkurencji??

Pozdrawiam.

środa, 10 grudnia 2003, 11:50
jak w z1 aberracja nie jest duza to w takim razie w s304 nie ma jej wcale

niedziela, 14 grudnia 2003, 20:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]