Teraz jest sobota, 20 października 2018, 12:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Doradzcie prosze: Minolta A200 / Olympus C-5060 czy moze.... 
Autor Wiadomość

Post Doradzcie prosze: Minolta A200 / Olympus C-5060 czy moze....
Witam. nosze sie z zakupem apratu cyfrowego i mam wielki dylemat. Mam do wydania okolo 2500zl. Jestem amatorem, choc chcialbym sie zajac fotografia powazniej. Potrzebuje, wygodnego i wytrzymalego aparatu, do robienia zdjec zarowno w podrozy i na imprezach, jak i zdjec artystycznych typu: portrety, makro, akty.
Moimi faworytami sa:
- Olympus C-5060 za 1800zl
- Minolta A200 za 2300zl
Moj doswiadczony znajomy doradzil mi zebym kupil lustrzanke cyfrowa Canona. Taka tez znalazlem
- Canon eos 300D +karta pamieci 1024 za 2500zl

Prosze was o rade, co byscie wybrali gdybyscie byli na moim miejscu:
-czy tania opcje olympusa?
-czy moze powazniejszy zakup Canona, ktory oczywiscie wiaze sie z pozniekszymi wydatkami na obiektyw?

sobota, 28 maja 2005, 22:33

Lustrzanka jest aparatem do robienia dobrych zdjęć. Ale wygodna to ona nie jest. Kupowanie jej w podstawowym zestawie po to, żeby nie inwestować potem w obiektywy, to totalna bzdura. Jak już kupisz, musisz iść dalej. Oczywiście, możesz, jeżeli świadomie zrezygnujesz z usług autofokusa, dokupić tanio zestaw dobrych obiektywów na gwint M42 (jak do Zenita) zamiast markowych szkieł do systemu EOS. Ale tak czy inaczej, trzeba mieć na to wszystko spory plecak.
Oczywiscie, jak jesteś pasjonatem, jak wielu na tym i innych forach, to plecak ci nie straszny, bo traktujesz go jako coś oczywistego. Musi być, to jest. Ale ciężki to on jest :(
Opcje taniego aparatu kompaktowego to wybór wygody. Masz zawsze ze sobą aparat, jak masz ochote to wyjmujesz i focisz. Ale coś za coś...
W wiekszości przypadków fotografowania rodziny, przyjaciół na imprezie czy widoczków, nie zauważysz istotnej różnicy w jakości zdjęć w porównaniu z lustrzanką. Ale, jeżeli fotografia cię zainteresuje, i zaczniesz się zastanawiać, jak wyszłoby to samo zdjęcie na przykład z innym czasem naświetlania, i zaczniesz świadomie eksperymentować, to już nawet wypasiony kompakt okaże się niedługo niewystarczający.
Pytanie, na które musisz sobie sam odpowiedzieć: czy chcę się w to bawić? I co jesteś skłonny poświęcić - wygodę czy jakość zdjęć?

sobota, 28 maja 2005, 22:51

Co do kompaktów to w miejsce A200 proponowałbym Ci A1, ma zdecydowanie lepsze parametry i możliwości nastaw (8mega pikseli nie jest takie istotne). Olek ma mniejszy zakres ogniskowych, A1 czy A200 ma naprawdę bardzo użyteczny zakres. Kupując Olka lub A1 masz szansę zamknąć się w 2500 z kartą pamięci (minimum 512MB, 1 GB wskazana) i torbą ewentualnie statywem. Obojętnie co kupisz z wymienionych tu modeli będziesz zadowolony.

Co do lustrzanki to na takim sprzęcie również można wchodzić w świat fotografii. Z tym ze 2500 to zdecydowanie za mało :cry: Jakbyś nie liczył to 5000 albo i więcej wyjdzie.

niedziela, 29 maja 2005, 12:42

niedziela, 29 maja 2005, 13:01

Ma calkiem niezly obiektyw, duzy zoom, matryce, i ludzie sobie go chwala.
Tyle ze bateria mu schodzi podobno okrutnie szybko

poniedziałek, 30 maja 2005, 19:59
Jestem nikonowcem , ale daruj sobie 8700 i 8800. Miałem minolte a1 i moim zdaniem to jedyna dobra hybryda / i szybka/, jeśli jednak miałbym wybierac to LUSTRO.

poniedziałek, 30 maja 2005, 22:05

Jeżeli ma to być kompakt... to zdecydowanie Olympus c-8080 - w zakresie jakości zdjęć jest poza zasięgiem innych kompaktów,., a cena spadła poniżej 2500 zł...

Zdjęcia przy iso 50 są lepsze niz z Canona 300D z kitem..
Problem.. też nie jest dużo mniejszy... ale niewątpliwie jest solidnie wykonany...

Jeżeli nie chcesz się bawić w obiektywy to c-8080
jeżeli chcesz pobawić się mocniej to dorzuć 1000 zł i kup 350D...

Jeżeli długi zoom to FZ - 20

wtorek, 31 maja 2005, 08:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]