Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 15:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 SONY DCS-P72,CanonA70,MinoltaE323?? 
Autor Wiadomość

Post SONY DCS-P72,CanonA70,MinoltaE323??
:lol: :lol: :lol: :lol:
Witam wszystkich maniaków fotografii cyfrowej!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w wyborze cyfrowki.Mam problem, zastanawiam sie nad modelami SONY DSC-P72 i CanonA70?Parametry mają bardzo zblizone, a chodzi mi o pare praktycznych rad, najlepiej od ludzi ktorzy mieli to w rękach i widzieli wydrukowane zdjęcia.Zastanawialem się jeszcze nad Minoltą E323 i troszkę tańszymi ale za to słabszymi (przynajmniej parametrowo) Canonem A60 i SONY DSC-P52.Zalezy mi na odpowiedzi na pytanie nie tylko czy zdjęcia są ok, ale tez czy są trwałe i sie niepsują(złe doświadczenie z HP!!!).
Serdeczne dzięki wszystkim pomocnym duszą
:lol: :D

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 18:48

Z wymienionych tutaj aparatów rozważałbym dwa:
1. Canon A70 - droższy, ale posiada funkcje półmanualne. Jeśli chcesz zgłębiać teorię fotografii i robić ambitne zdjęcia, to jest to aparat dla Ciebie.
2. Minolta E323 - tańszy, ale bez funkcji półmanualnych. Jeżeli zależy Ci tylko na dobrych zdjęciach i nie chcesz zbytnio ingerować w ich artystyczny wymiar, jest to lepszy wybór, ze względu na cenę. Szkoda płacić za niepotrzebne funkcje.
Jeżeli z tych dwóch preferowałbyś Minoltę, rozważ też Olympusa C-350 - to podobny typ i klasa aparatu. Są absolutnie porównywalne, więc znów kluczową rolę może grać cena.
Sony mają drogie karty pamięci i wcale nie są rewelacyjne.

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 22:00

A ja bylem tak napalony na soniaczka. Chyba zdecyduje sie na Minolte,dam znac jak tylko ja przetestuje.

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 23:04
Ja mam Sony p52 i bardzo sobie go chwale. Od p72 różni się praktycznie tylko zoomem i jasnością obiektywu (na kożyść p72). Sony ma więcej możliwości ustawień, np ISO wybierane ręcznie i w większym zakresie, poza tym nagrywa lepsze filmy od minolty i z dziwiękiem. Nie wiem też czy minolta ma af illuminator. Do sonego są droższe karty pamięci, ale też dobra ładowarka i akumulatory 2100mha w zestawie. Ja zdecydowanie bardziej polecam sony p72 niż minolte 323
Moim zdaniem bierz sonego albo canona. Czytając to forum odnosze wrażenie, że niektórzy są negatywnie nastawieni do sprzętu firmy sony. To, że firma nie zajmuje się aparatami na pierwszym planie nie oznacza że robi gorsze niż konkurencja.Przecież sony robi najlepsze kamery cyfrowe, a to jest trochę podobny sprzęt więc doświadczenie napewno jakieś ma

środa, 3 grudnia 2003, 20:30

Mam tego soniaka p72 i jestem srednio z niego zadowolony. Ma duzo bajerow ale nie ma tak potrzebnych funkcji jak preselekcja czasu i przeslony. Jesli chodzi o eksploatacje to wcale nie ma akumulatorkow 2100 w zestawie tylko 1750 jak ktos wczesniej sobie tam napisal a orginalne soniaka 2100 kosztuja 50zl. Wg mnie to lekka przesada sony za bardzo sie ceni i ten aparat nie jest wart tej ceny lepiej kupic minolte lub canona z lepszym trybem manual bo to sie przydaje.

piątek, 2 stycznia 2004, 11:52
Post HA
Przemas oryginalnie w p72 masz aku-2100 jeżeli masz inne to ktoś cię zrobił w konia :-)

sobota, 24 stycznia 2004, 01:19
Post sonyp52
a ja mam sonyp52,poniewieram go w pracy juz z 8 miechów i nic sie niepsuje,troche maly zoom ale reszta ok,mam duza karte i robie duzo zdjec roznych,ale nie lubie sie bawic w ustawienia wiec mi styka.
w komplecie byla ladowarka ,2 aku 2100m,i kable do telewizora,nastepny kupeie z duzym zoomem
moze ktos doradzi jaki
moge wydac 3000zl

sobota, 24 stycznia 2004, 13:00

Odnośnie aparatów firmy Sony - szczególnie tych tańszych: nie są złe, ale po prostu za te pieniądze można znaleźć coś lepszego. Poza tym - P72 i P32 są całkiem udane, natomiast nie powiedziałbym tego o P52.

Tak więc z tytułowej trójki zdecydowanie polecałbym A70, jeżeli Cię na niego stać.

Pozdrawiam.

P.S. A co do aparatów z dużym zoomem - wątek był tutaj wielokrotnie poruszany. Myślę, że za sumę do 3000 najlepszy byłby Olympus C-750 UZ, jednak najlepszy stosunek możliwości do ceny mają Minolta Z1 i Olympus C-740 UZ (uważam, że są jak najbardziej porównywalne - poszukaj opinii na forum, może jakiś szczegół zadecyduje o wyborze). Pozdrawiam.

niedziela, 25 stycznia 2004, 01:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]