Teraz jest środa, 18 lipca 2018, 18:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony H1 vs FZ20 vs Canon S2 ? 
Autor Wiadomość

Post Sony H1 vs FZ20 vs Canon S2 ?
Wlasnie

Co polecacie ?

Sony H1 w miare nowy sprzet, podobno dobra stabilizacja.
Canon S2 nei znam w ogole ale po S1 mozna wnioskowac ze wszystko poszlo na plus. Co do FZ20 - ladnie foci i dobry zoom - w sumie na tym zoomie mi najabrdziej zalezy.

Mialme okazje pare dni bawic sie FZ20 i bylem zadowolony ze zdjec - ale tylko z dobrym swiatlem - w nocy i przy slabym swietle tak sobie :(

Co polecacie ?

W tej chwili uzywam PRO1 ale wkurza mnie to jego winietowanie - i to nawet powiem ze BARDZO !! Myslalem ze nie bede zwracal na to uwagi ale niestety idzie zauwazyc na zdjeciach - i nawet na zdjeciach robionych bez lampy :(((

Doradzcie cos

wtorek, 14 czerwca 2005, 13:08

Ostatecznie wybralem sie do sklepu, by wziac je w reke. Pstryknalem kilka zdjec testowych, odrzucilem panasonica ze wzgledu na wielkosc, a nastepnie s2 ze wzgledu na ergonomie. Choc sentyment ciagnal mnie do nikona, 8800 odpadl bo byl za drogi. Zostal h1.
Kilka uwag na plus:
- wielkosc i waga
- swietna ergonomia
- bardzo dobry is
- swietny lcd
- bardzo przyzwoita optyka
Reszta parametrow jest podobna we wszystkich trzech kamerkach.
Kieruj sie indywidualnymi preferencjami. Daj znac, co wybrales.

środa, 15 czerwca 2005, 11:13

Dla mnie podstawowa przewaga soniaka nad canonem to "żywy" histogram, jednak H1 straszliwie aberuje no i S2 daje ostrzejsze fotki

środa, 15 czerwca 2005, 11:24

Z tych trzech to bym wybrał soniaka, głównie za tryb 3:2 oraz histogram, brak czerwonych oczu, 2,5" LCD, filmy mpeg. Jest jednak dziwna sprawa co do tej optyki, nie jest już sygnowana Carl Zeissem, ciekawe dlaczego. Z mniejszych aparatów to może FZ-5 ?

Mam jeszcze pytanie. Czy w tych aparatach da się zrobić ładne ostre zdjęcie na długim zoomie? Oglądałem masę zdjęć na pbase i nie znalazłem takiego. Same blury. Druga sprawa, że bardzo dużo ludzi zamieszczających tam zdjęcia to "plażowicze" i większość jest katastrofalna. Dochodzi do tego jeszcze czasami kompresja zdjęć. Jeśli da się takie zdjęcie uzyskać tylko na statywie, na dworze i w pełnym słońcu, to trochę kicha.

środa, 15 czerwca 2005, 12:30
Moderator

A dla mnie zarówno Canon jak i Sony są dyskwalifikowane przez brak możliwości zapisu zdjęć w formacie RAW - to już nieco głupota.

środa, 15 czerwca 2005, 12:49

Nie wiem, czy "straszliwie aberuje" jest tu odpowiednim okresleniem. Kupujac taka zabawke, automatycznie godzimy sie na pewien kompromis. Przy tym zakresie aberacje sa norma.
Jakis czas temu, w przyplywie dobrego humoru, wszedlem w posiadanie tzw. hiper zoom-ow 28-300 (sigma i tamron). I tu nie wahalbym sie uzyc okreslenia "straszliwie"...
Porownujac sony i canona nie widzialem by byly roznice w ostrosci. Natomiast post processing zdecydowanie bardziej podobal mi sie w h1 - barwy byly cieplejsze i bardziej naturalne.
Ale to wszystko jest rzecza gustu.
Ani jeden ani drugi nie aspiruja do miana "profesjonalny". I tak chyba trzeba na to spogladac.

środa, 15 czerwca 2005, 12:50

Brak RAW nie jest dla mnie wada. Podkreslam, ze pisze o sobie. H1 kupilem wylacznie by uniknac dzwigania kilku kilogramow metalu i szkla, gdy wybieram sie np. na calodniowa wycieczke z rodzina.
Obrobka NEF-ow zajmowala mi tyle czasu, ze coraz czesciej pakowalem wszystko na dysk i do kolejki. Efekt jest taki, ze leza tam do tej pory...
W h1 mam pict-bridge i moge podlaczyc bezposrednio selphy i drukowac z aparatu - nie wiem czy bede to robic, ale mozliwosc jest.
90% nie jest warta by sleczec nad nimi...

środa, 15 czerwca 2005, 13:07

sam format RAW - wiecie co to znaczy cala ta techologia ?
Ja wiem ale nie powiem :)
podpowiedz - przy matrycy 4MPx jaka jest wielkosc obrazka w raw?
odp: 1.33 MPx a dlaczego trzeba troszke poczytac....
Nie powinno sie zwracac uwagi przy kupnie apratu czy posiada ten format czy tez nie.

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

środa, 15 czerwca 2005, 13:25

ravw A mozesz powiedziec jaka (i czy) jest roznica w jakosci zdjecia kompresowanego przez aparat a rav'a obrabiananego na komputerze?!
W sumie wszyscy mowia ze te formaty bezstratne to sa hohoho, a tak prawde mowiac to jeszcze nie wiedzialem takiego zdjecia badz sobie nie zdawalem z tego sprawy.

Ma ktos moze jakies probki, sample wykonane tym samym aparatem w tych samych warunkach, wykonanych w powyzszej technice jak i "normalnie"?

środa, 15 czerwca 2005, 20:19

Dla mnie podstawowa przewaga soniaka nad canonem to "żywy" histogram, jednak H1 straszliwie aberuje no i S2 daje ostrzejsze fotki

FZ20 posiada "żywy" histogram.

środa, 15 czerwca 2005, 22:41

Ktoś pisał że canon nie ma histogramu, a to jest nieprawda. Miał histogram już S1, ma także S2. Można poczytać tu http://www.fotopolis.pl/index.php?gora= ... rarch=2913
A tak z ręką na sercu, ilu z was tych krzyczących że to takie niezbędne używa go codziennie??A ilu potrafi zdefiniować to to jest i do czego służy

czwartek, 16 czerwca 2005, 10:51

zdjecie w RAW jest nieamowicie ostre dokladnie ma tyle roznych punktow co matryca czyli przy pisanej matrycy 4 mpx tak naprawde mamy tylko 1,33 mpx na "kolor" - czyli reasumujac mozemy zrobic na takiej matrycy zdjecie "dokladne" tzn kazdy punkt na matrycy odwzorowywuje punkt obiektu fotografowanego.
Pozniej soft w aparacie obrabia to do formatu 4 mpx i umozliwia zapisanie w jpeg - mozemy to samo co soft zrobic na kompie tylko jest szansa ze zrobimy to lepiej - w koncu pewne ograniczenia ma sam soft aparatu(nie posiada wyczucia w koncu to maszyna) w porownaniu tego do komputera i czlowieka - mozemy wedlug wlasnego uznania ze zdjecia wejsciowego uczynic super fote!

Zywy histogram - heh mialem to w minolcie i jakos nie bardzo mi to momagalo w niczym - gdybyscie zobaczyli ten pasek w fuji to ten histogram bylby wam na gwizdek tak naprawde. Ja teraz cykam fotke w manualu i wiem ze bedzie dobra a potem jak ogladam histogram utwierdzam sie w przekonaniu ze zrobilem super. Moze kiedys razem ze zdjeciami pokaze wam oco chodzi a narazie trzeba mi uwierzyc na slowo.

czwartek, 16 czerwca 2005, 10:54

Natomiast co do ostrości obrazu to tu można porównać fotki z obu aparatów. http://www.dcresource.com/specials/S2_vs_H1/ Jest dość duża róznica w wodwzorowaniu ostrych krawędzi. Nie wiem na ile jest to sprawą obiektywów w tych aparatach a na ile kwestią róznego oprogramowania. W kazdym razie canon wygrywa, pozdrawiam

czwartek, 16 czerwca 2005, 11:09

http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php?search=1&manSearch=0&resSearch=0&zoomSearch=0&storageSearch=0&priceSearch=0&lcdSearch=0&batterySearch=0&illumSearch=Y&manControls%5B%5D=focus&manControls%5B%5D=aperture&manControls%5B%5D=white&manControls%5B%5D=shutter&submit.x=33&submit.y=9

tu masz linka do aparatow ktore maja nastawy manualne i AF asistant lamp i co by wiele nie gadac powinienes wziac pod uwage tylko te aparaty ktore to cudo posiadaja.

czwartek, 16 czerwca 2005, 12:57

Zywy histogram - heh mialem to w minolcie i jakos nie bardzo mi to momagalo w niczym - gdybyscie zobaczyli ten pasek w fuji to ten histogram bylby wam na gwizdek tak naprawde. Ja teraz cykam fotke w manualu i wiem ze bedzie dobra a potem jak ogladam histogram utwierdzam sie w przekonaniu ze zrobilem super. Moze kiedys razem ze zdjeciami pokaze wam oco chodzi a narazie trzeba mi uwierzyc na slowo.

Owszem, ale jak się jest początkującym z doświadczeniem na automałpkach, to histogram zdecydowanie pomaga właściwie dobrać parametry ekspozycji

poniedziałek, 20 czerwca 2005, 11:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona