Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 00:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Co wybrać-Canon 350d czy Nikon d70. 
Autor Wiadomość

Post Co wybrać-Canon 350d czy Nikon d70.
Poradźcie..problem jest taki,że na początku chciałem kupić Canona 300d-nie było problemu bo wyczytałem,że to bardzo dobry aparat.Później przeczytałem,że model 350d jest dużo lepszy...a cena nie jest dużo większa...w sumie nie mam za dużo kasy,ale jesli już miałbym kupowac aparat na lata,to zastanawiam się czy nie dołożyć do 350d żeby kiedyś nie żałować...Z kolei nurtuje mnie Nikon d70...nie wiem czy robi lepsze zdjęcia..na pewno jest trochę droższy...co o tym sądzicie i co byście wybrali dla siebie??

sobota, 25 czerwca 2005, 12:44

http://foto.swiatobrazu.pl/viewtopic.php?t=5976

sobota, 25 czerwca 2005, 12:56

Nie puszka jest najważniejsza, a obiektywy jakie podepniesz. Kit nikona jest lepszy, ale i tak lepiej kupić jesdzcve lepsze szkiełka.

sobota, 25 czerwca 2005, 18:05

Nie puszka jest najważniejsza, a obiektywy jakie podepniesz. Kit nikona jest lepszy, ale i tak lepiej kupić jesdzcve lepsze szkiełka.

No nie wiem :) - puszki tak latwo sie nie wymienia;) - Mam 350d od 2 miesiecy - kolega ma nikona D70 - TYLKO CANON :) - nikon dorownuje canonowi tylko do iso 400 potem jest ... TYLKO CANON :) - oczywiscie po fazie nauki , experymentow itd nalezy pomyslec o naprawde fajnym szkielku - ale to juz kwestia indywidualna

wtorek, 28 czerwca 2005, 00:10
Moderator

nikon dorownuje canonowi tylko do iso 400 potem jest

Sorry, ale od kiedy to tylko ISO się żyje... Nie to stanowi o jakości sprzętu i jego możliwościach.

Body bardzo łatwo wymienić poza tym...

wtorek, 28 czerwca 2005, 02:00

PabloE
dobra puszka z kiepskim kitowym szkłem (np. kitem Canona) jest gorsza od co poniekturej hybrydy.

I to raczej puszki wymienia się jak rękawiczki, dobre obiektywy (nie te za kilka setek) te po kilka tysięcy zostają na lata :wink:

Masz przykład Monolta D7D jak wchodziła na rynek to body kosztowało ponad 7 tys, teraz można je kupić za niecałe 4 tysiące, a kitowy obiektyw do niej jak kosztował 2 tysiące tak dalej kosztuje 2 tysiące.

Analogicznie jest z 300D, D70, E-1 wszystkie puszki tracą na wartości :wink:

Co do iso to radziłby Ci sprawdzić co się dzieje ze szczegółami na fotkach zrobionych 350D na wysokich iso :wink:

wtorek, 28 czerwca 2005, 09:33

Cytuj:
PabloE
dobra puszka z kiepskim kitowym szkłem (np. kitem Canona) jest gorsza od co poniekturej hybrydy.

Nie przesadzajmy.. można powiedzieć że są takie przypadki że da gorszą jakość zdjęć.. ale nie można powedzieć że to jest norma :!:

wtorek, 28 czerwca 2005, 16:02

bonnum 717 lub 8080 bije każdego kiepskiego kita na głowę na niskim ISO. Jeśli ktoś nie jest fanem światła zastanego to ISO 100 wystarczy mu w 95% przypadków. Ostatecznie sam A1 zrobiłem kilkanaście tysięcy zdięć, oczywiście w ciemniejszych scenach wspomagałem się skutecznie 3600HSD.

wtorek, 28 czerwca 2005, 17:02
Moim zdaniem zależy bardzo dużo od tego, czy jest to twój pierwszy aparat, a więc czy wybierasz system. No bo jeśli już wcześniej miałeś aparat jednej z tych firm i masz do niego obiektywy, to lepiej zostać przy swoim systemie. Takie moje zdanie. No a jeśli dopiero zaczynasz... to osobiście radzę D70, przedewszystkim za jakość wykonania i ergonomię która nie męczy, ponieważ funkcje te aparaty mają podobne, a te 2 mpix nie robią dużej różnicy, przynajmniej dla mnie.

wtorek, 28 czerwca 2005, 17:59

jacek2004 OK, Oly i 717 a także A1 (ale przy ustawieniach zerowych i robienie tego co soft w PSie) robią świetne fotki, ale tak jak zauważyłeś tylko na małym ISO..
Nie jestem może maniakiem ISO 800 i 1600 ale ISO 400 jest już dość przydatne.. a fotografia to "malowanie światłem" i bez ładnego śiwatła (zastanego) zdjęcia nie mogą nigdy wzbić się ponad pewien poziom.
Poza tym dochodzi jeszcze GO.

P.S. Napisz coś o tej lampie (może załóż osobny temat).. jak się spisywała itd. daj jakieś fotki.. (masz ją jeszcze? Może chcesz sprzedać??)

wtorek, 28 czerwca 2005, 21:11

Bonnum Lampę jeszcze mam, ale chętnie bym sprzedał (dałem ogłoszenie na CF). Z A1 działała jak miód z maliną. Mała lekka i poręczna, obsługuje wszystkie tryby włącznie z ADI. Nawet dużo fotek nią nie porobiłem, bo kupiłem E-1, A1 użytkuje wspólnik z firmy i nie jest zainteresowany lampą. Super jest tryb bezprzewodowy (cze niestety nie ma w Olku). Super fotki wychodzą przy palniku skierowanym w sufit. A ponieważ jest dedykowana to całkowicie zapominasz o jej obsłudze :wink:

PS
W czwartek wybieram się do Jaworzna, więc jakbyś się decydował to miałbyś dostawę do domu gratis :wink: No i mógłbyś potestować oraz sprawdzić :wink:

Daj na PW maila to ci wyślę kilka fotek z lampą.

wtorek, 28 czerwca 2005, 22:18

Cytuj:
PabloE

I to raczej puszki wymienia się jak rękawiczki, dobre obiektywy (nie te za kilka setek) te po kilka tysięcy zostają na lata :wink:

JASNE tylko czy nie lepiej kupic canona 20D - jsli sie chce inwestowac w drogie obiektywy... ?

350d jest przeznaczona dla amatorow - ktorzy chca sie bawic w fotografie - czyli dla mnie :) - a tacy jak ja (amatorzy) raczej nie kupuja obiektywow ktorych cena przekracza wartosc puszki - taka jest prawda

Puszki szybko nie zmienie - dla mnie to baza ... wiec musi byc dobra

środa, 29 czerwca 2005, 14:10

PabloE niestety marnym szkiełkiem za kilkaset złotych dobre fotki trudno zrocić. Dla amatorów nie mających kasy najlepszym wyjściem jest zakup hybrydy.
Co z tego że będziesz miał 350D skoro słabymi obiektywami popsujesz jego właściwości o 50%.

350D od 20D rózni się tylko plastikiem obudowy, wielkością, innym osprzętem typu grip, 350 jest delikatniejszy i faktycznie dedykowany dla amatoró nie rzucających sprzętem, ma też mniejszą trwałość migawki (czyli wcześniej się rozsypie). 20D to z kolei sprzećik dla bardziej wymagającego i zasobnego w gotówkę amatora.

środa, 29 czerwca 2005, 15:13

Jeśli chodzi o jakość zdjęć a nie wygodę to 350D nie aż tyle gorsza od 20D.. Natomiast różnica obiektywów jest znaczna.. zobacz choćby te świetne plastyczne zdjęcia z kitów do D70 czy E1.. porównaj je do tych z 350D + kit i zobaczysz różnicę :!: Jednak po podpięciu do 350D stałki 50mm widać większą jakość niż ze wspomnianych przezemnie Olympusa i Nikona.

środa, 29 czerwca 2005, 16:14

Nie do konca sie chyba zrozumielismy - ja nie poprzestaje na kicie - ale nie kupie do 350tki szkla za 6000 - zadowole sie czyms tanszym moze nie za kilkaset lecz za kilkanascie setek - ale nie za 6000!

Wiesz chcialem kupic hybryde... ale lubie sie bawic sprzetem i nie chcialem sobie zamykac drogi rozwoju...

A co do jakosci zdjec z obiektywu kitowego - miales moze okazje porownac ? z czymkolwiek ? bo ja tak (d70 i hybryda sony) - niezdecydowanaym Polecam zakup Canona

środa, 29 czerwca 2005, 16:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona