Teraz jest czwartek, 19 lipca 2018, 06:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Co wybrać? A200 czy EOS 300D? 
Autor Wiadomość

Post Co wybrać? A200 czy EOS 300D?
:?: :?: :?: Chciałbym poznać wasze opinie na temat obu tych aparatów (A200, 300D). Skłaniam się bardziej ku Canon-ie, lecz nie wiem czy to dobry pomysł. Zależy mi na jakości zdjęć, oraz cenie :D

A może znacie inny model godny polecenia?

sobota, 25 czerwca 2005, 16:25

No to źle trafiłeś... Tu Ci nikt nie pomoże - i nie dlatego, że nie chce.
A200 do dobra hybryda a 300D to dobra amatorska lustrzanka.
Toyota to dobry samochód a "Mistrz i Małgorzata" to dobra książka - co wybrać? Poradźcie! :lol:

A na serio:
Kupno Minolty A200 to dobrze zainwestowana kasa. A2 jeszcze lepiej :D .
I oprócz karty, akumulatorków, statywu i przenośnego twardego dysku (jeżeli będziesz dużo focił) - na tym kończą się Twoje wydatki i zaczyna focenie.

Kupno Canona 300D to też dobrze zainwestowana kasa. 350D jest lepszy, ale 300D spełnia wiekszość wymagań lustrzanki amatorskiej. Z tym, że to dopiero początek wydatków na obiektywy. Zakup body to wejście w jakiś system obiektywów. A to może być skarbonka bez dna.
Oczywiście, nie musi. To jest kwestia jaka jakość obiektywu jest dla Ciebie wystarczająca. Niektórych zadowala tylko "L-ka" za 9.000 złotych a inni są szczęśliwi mając zooma za 800 zł. Gdzieś pośrodku tez można coś znaleźć :D Do tego można oszczędzić stosując szkła na gwint M42 (jak w Zenicie) ale wtedy masz ostre, ładnie rysujące szkło ale nie masz autofokusa. Niektórzy się na to godzą inni nie.
No i taki drobny fakt, że nie zabierasz na wycieczkę aparatu w futerale na pasku tylko plecak z kompletem szkieł. Są takie świry, które to lubią, jak na przykład ja :lol: A czy Ty będziesz to lubił?

Dlatego nie da się Ci nic poradzić :wink:

sobota, 25 czerwca 2005, 21:23

Zgadza się, ciężki dylemat: hybryda czy lustrzanka, sam się nad tym głowię i nie mogę się zdecydować :)

sobota, 25 czerwca 2005, 22:04

A jeżeli opowiesz nam o swoich preferencjach, to będziemy ci mogli więcej pomóc. Jakość zdjęć w dużej mierze zależy od samego fotografującego jak i od tego co chceasz tymi aparatami fotografować.

sobota, 25 czerwca 2005, 22:59

Ja stałem przed podobnym wyborem dokładnie rok temu.. Kupiłem A1.. i do tej pory nie wiem czy wybór był dobry...
A1 był o 1000zł tańszy, a ja nie chciałem już więcej wydawać pieniędzy.. do 300D musiałbym poza tym dokupić tele i pewnie jeszcze stałkę 50mm f1,8...
Teraz jednak okazało się że trochę pięniędzy się da odłożyć (pracuję na stałej posadzie od września..) i wolałbym mieć lustro niż A1..
Jeśli jednak fundusze NAPRAWDĘ Cię ograniczają i ograniczać będą jeszcze przez przynajmniej 2lata to weź A200, jeśli jednak będziesz mógł co jakiś czas wydać od 500 do 1000zł to weź lustro. (Najpierw podejmij decyzję czy lustro czy kompakt, a dopiero potem pogadamy o tym jaki to miałby być aparat.)

Zalety lustra:
-lepszy obraz przez wizjer aparatu
-o wiele mniejsze szumy
-możliwość robienia zdjęć nocnych i zdjęć z imprez bez lampy
-mniejsza GO (na stałkach, nie kicie)
-możliwość powolnego upgradu sprzętu
-widać w wizjerze jak działa filtr Polaryzacyjny

Wady lustra/zalety kompaktu typu A200:
-możliwość kadrowania przez LCD
-live histogram (prawie nie ma możliwości zepsucia ekspozycju)
-nagrywanie filmów (na wet nie wiesz ile radości może dać taki filmik nakręcony na imprezie :!: A myślałem że to durny wodotrysk)
-koszty powolnego upgradu sprzętu ;)
-podgląd wykonanego zdjęcia na LCD jest prawie niemożliwy w bardzo słonecznym dniu (w A200 możesz patrzeć przez wizjer (cyfrowy))

Jeśli jednak nie jesteś fotografem z doświadczeniem na lustrzankach analogowych, polecam kupić tani kompakt typu Canon A80, A85 itd. lub też Minoltę A1 czy Sony 717 z IIgiej ręki.
To pozwoli Ci przez rok, może 2 nauczyć się podstaw fotografii cyfrowej, określić swoje potrzeby i preferencje zdjęciowe i dopiero po tym czasie zakupić świetny lustrzany sprzęt. PAMIĘTAJ ŻE CENY SPADAJĄ Z DNIA NA DZIEŃ A APARATY SĄ CORAZ LEPSZE.
Pozdrawiam.

niedziela, 26 czerwca 2005, 00:19

...Zalety lustra:
-widać w wizjerze jak działa filtr Polaryzacyjny...

Nie jest tak źle. Sam mam kompakt, po wciśnięciu do połowy przycisku blokują się ustawienia ekspozycji i efekty kręcenia polarem widać jak na dłoni :D

Wady/zalety luster:
- w lustrach brudzi się matryca. W kompaktach z racji hermetycznej konstrukcji tego problemu nie ma.
- obracany monitor LCD - czasami bardzo przydatny bajer którego nie ma i pewnie nie będzie miało żadne prawdziwe lustro.

niedziela, 26 czerwca 2005, 15:43

Wady/zalety luster:
- w lustrach brudzi się matryca. W kompaktach z racji hermetycznej konstrukcji tego problemu nie ma.

Ja bym to ujął inaczej:
- w lustrach, jak się nie uważa, to może się zabrudzić matryca. (mam 300D od roku a matryca jest czysta jak pupcia niemowlaka :D a szkła zmieniam co chwilę)

Co do LCD - przydaje się w bardzo specyficznych przypadkach (focenie znad głowy, zza węgła i z poziomu gruntu). Normalnie sprawia tylko kłopot, bo w jasnym świetle dnia nic na nim nie widać.
Pewnie po uporaniu się z problemami przegrzewania się matrycy i migawki elektronicznej powstaną lustra bez luster. Kto wie? Przynajmniej nie będzie trzeba mieć opcji blokowania lustra :lol: Poza tym, jak się foci sarenki w lesie to często taki trzask taniego lustra z mechaniczną migawką oznacza początek i koniec dnia zdjęciowego :(

My tu sobie gadu-gadu, a Thrall, założyciel wątku, pewnie już kupił co chciał i foci... :D

niedziela, 26 czerwca 2005, 16:12

Heh... :? Jescze nie kupiłem. Ale doszłem do wniosku, że dla mnie lepiej bedzie kupić A200 ( taniej wyjdzie :lol: ) A lustrzanki zostawie sobie na później, nie jestem aż tak bardzo zaawansowanym fotografem :( . Myślę, że minolta wystarczy mi do robienia dobrych zdjęć makro?

Słyszałem, że dobrym pomysłem jest zakup konwerteru teleobiektywowego.

niedziela, 26 czerwca 2005, 18:32

Myślę, że minolta wystarczy mi do robienia dobrych zdjęć makro?

Słyszałem, że dobrym pomysłem jest zakup konwerteru teleobiektywowego

do makro to raczej konwertera makro np raynox dcr-250

niedziela, 26 czerwca 2005, 18:52

Thrallborys do makro starczy w zupełności sama Minolta A200, pozwala robić większe zbliżenia niż lustrzanki.. ew. potem dokupisz soczewkę..

Zakup tele nie wydaje mi się sensowny, 200mm to bardzo dużo + mądrze zrobiony zoom cyfrowy. Mnie wystarcza 200mm jak Tobie braknie to dokupisz sobie później.
Ja bardziej skłaniam się w kierunku nasadki szerokokątnej.. orginalna daje 22mm o bardzo dobrej jakości.. jednak chyba się wstrzymam a kase odłożę na przyszłe lustro.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 11:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]