Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 21:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Nikon Coolpix 8800 czy może Canon 350D 
Autor Wiadomość
Post Nikon Coolpix 8800 czy może Canon 350D
Wiem, ze jeden to kompakt a drugi cyfrowe lustro. Natomiast chcę kupić jeden z tych modeli (są w zbliżonej cenie) i nie do końca jestem pewien który z nich ma trafić do mnie,

Od 3,5 roku mam Nikona 880 (z nazwy tylko 0 brakuje do 8800 ...) i jestem z niego zadowolony - teraz chciałem zrobić krok dalej i stoję przed dylematem.
Nie wiem czy nie powinienem wybrać cyfrowej lustranki, a tutaj oferta Canona jest według mnie trochę tańsza.
Do czeg wykorzystuję aparat: góry; trochę makro - kwiatki, owady, kamienie, itp; rodzina; fotografie na potrzeby stron internetowych, prezentacji multimedialnych...

Prosze o radę, kilka zdań porad, na co zwracać uwagę.
W standardzie Canon daje ponć nienajlepszy obiektyw - do czego mógłbym go wykorzystywać i jakie dodatkowe wydatki musiałbym ponieść, żeby był odpowiednikiem Nikona.

czwartek, 30 czerwca 2005, 01:56

Kupno lustrzanki ma sens, jeżeli będziesz dalej inwestować w obiektywy. Zestaw "amatorski" do 350D to jakieś 2.000 minimum (maksimum nie ma, możesz wydać dowolne pieniądze na obiektywy). Jesteś na to przygotowany?
Jeśli TAK, to bierz 350D - bardzo dobry aparat.
Jesli NIE, to rozejrzyj się lepiej wśród hybryd. 8800 wcale nie jest najciekawszym rozwązaniem.

czwartek, 30 czerwca 2005, 02:38

A z hybryd to najlepiej na jakie modele zwrócić uwagę?

sobota, 2 lipca 2005, 17:16

A z hybryd proponowałbym Minolty serii A. Rewelacyjne aparaciki (w szczególności A2) z doskonałą optyką, przede wszystkim jasne i do zastosowań jakie wymieniasz, przede wszystkim góry, posiadają szeroki kąt o znakomitej plastyce rysowania obrazu i dynamice kadru, przy zankomitej jakości, którą oferuje obiektyw najwyższej renomy, czego konwertery nigdy Ci nie dadzą, a do pozostałych zastosowań w zupełności Ci wystarczy.
Pozdrawiam. :)

niedziela, 3 lipca 2005, 16:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]