Teraz jest środa, 21 listopada 2018, 10:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sony H1/H2 vs. Canon S2/S3 IS 
Autor Wiadomość

Post Sony H1/H2 vs. Canon S2/S3 IS
Jak w temacie - co wybrać? Przyznam, że Sony od razu przypadł mi do gustu, zaś o Canonie (ogólnie o Canon) słyszałem wiele dobrego. A może coś jeszcze się znajdzie, co polecicie? Do 2 tysiaków.

Ostatnio edytowano czwartek, 8 czerwca 2006, 09:03 przez roscoe, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 1 sierpnia 2005, 11:15

Jeśli nie przeszkadza Ci jakoś szczególnie aberacja to ja brałbym soniaka (błagam tylko nie piszcie o drogich kartach MMC i że obiektyw nie od zeissa)

wtorek, 2 sierpnia 2005, 10:12

Sony bardziej podoba mi się z wyglądu, ale sprawdziłem i Canon jest lepszy od Soniaka pod względem parametrów, w dodatku ma Macro od 0cm ;) Widać różnicę między macro soniaka 2cm i to dużą ;)

wtorek, 2 sierpnia 2005, 11:20

P O R Ó W N A N I E fotek..... IMHO jednak Soniak daje zdecydowanie lepsze fotki. Ciężko to przyznać wieloletniemu użytkownikowi Canonów, ale, jak głosi @Zatoichi: Prawda ponad wszystko :D

wtorek, 2 sierpnia 2005, 12:40

Fotki są faktycznie lepsze. Ale... Widać to tylko tutaj, na tych porównaniach, na fotkach ogólnych aparaty robią jednakowe foty. Tutaj ktoś np. mógł ruszyć o milimetr aparat i juz fotka wyszła inaczej (co zresztą widać na odbiciu w obiektywie - człowiek na Canonie jest bliżej ścianki). To tylko ludzie...
No ale jeżeli faktycznie robi lepsze fotki...
A teraz jak jest z dostępnością wszelakich dodatków do tychże aparatów (obiektywy, statywy, karty, obudowy podwodne...) - myślę, że tutaj więcęj do powiedzenia będzie miał Canon.

Toż mam dylemat ;)

wtorek, 2 sierpnia 2005, 15:22

Akcesoriów zawsze było więcej do Canonów - wszelkich typów :D
A oba i tak nie umywają się do Minolty A200 :D

wtorek, 2 sierpnia 2005, 15:38

Sony bardziej podoba mi się z wyglądu, ale sprawdziłem i Canon jest lepszy od Soniaka pod względem parametrów, w dodatku ma Macro od 0cm Widać różnicę między macro soniaka 2cm i to dużą
szczególnie owady będą zadowolone z tego macro od 0cm jak im będzie się wjeżdżać obiektywem do tyłka :wink: Ciekawi mnie tylko jedni jak przy 0cm zostanie oświetlony obiekt macro :?: A dobrego macro bez dodatkowych soczewek lub konwerterów i tak się nie zrobi.

wtorek, 2 sierpnia 2005, 15:45

No ale chodzi o sam fakt, np. na zbliżeniach (nie mówie o macromialnych zbliżeniach :lol: ) Canon jest bardziej szczegółowy ;)

wtorek, 2 sierpnia 2005, 16:07
Jeśli nie przeszkadza Ci jakoś szczególnie aberacja to ja brałbym soniaka (błagam tylko nie piszcie o drogich kartach MMC i że obiektyw nie od zeissa)

Sony jest na karty Memory Stick a nie MultimediaCard. Mam ten aparat i aberacji jakos specjalnie nie zauwazylem. Ogolnie jestem z niego baaaardzo zadowolony. Co do macro to ten Sony faktycznie ostrzy z 2cm a Canon niby ma od 0cm ale jak probowalem nim zrobic zdjecie w macro (w sklepie) to mial problemy zeby poprawnie zlapac ostrosc nawet z 5cm. Poza tym Sony ma duzy wyswietlacz 2,5 cala i mozecie mi uwierzy ze zdjecia robi sie znacznie wygodniej i przyjemniej. Poza tym kiedy trzymalem Canona to nienajlepsze wrazenie zrobila na mnie jego obudowa. Jak ktos jest zainteresowany to na mojej stronie http://www.cybool.republika.pl w dziale Fotografia mozecie zobazcyc zdjecia, ktore wykonalem tym aparatem. Sa one zmniejszone do rozdzielczosci 1024*768. Mozna je komentowac ale zaznaczam, ze jestem poczatkujacym fotografem, aparat mam od kilku dni.
Za Sony H1 przemawia takze nizsza cena (zaplacilem 1700) czyli ok 300 zl mniej niz Canon. W komplecie znajduje sie ladowarka, akumulatorki (wystarczaja na caly dzien robienia zdjec), tuleja do filtrow i oslona przeciwsloneczna.

Ogolnie polecam Sony... :D

wtorek, 2 sierpnia 2005, 17:11

Sony jest na karty Memory Stick a nie MultimediaCard. Mam ten aparat i aberacji jakos specjalnie nie zauwazylem.
Ogolnie polecam Sony... :D

Co do kart to oczywiście masz rację (przytrafiło mi się takie pisane przejęzyczenie), natomiast co do aberacji to w mniejszym czy większym stopniu aberują praktycznie wszystkie ultrazoomy, z przeglądniętych przeze mnie zdjęć testowych (zadałem sobie trud porównania nawet fotek drukowanych) wynika że H1 aberuje trochę ponad przecietną (na poziomie olków 765) a już na pewno bardziej niż S2. Przyznaję jednak że na Twoich zdjęciach aberacja faktycznie nie występuje. Poza tym nadal stawiam na soniaka w konfrontacji z canonem

środa, 3 sierpnia 2005, 10:21

No ale chodzi o sam fakt, np. na zbliżeniach (nie mówie o macromialnych zbliżeniach :lol: ) Canon jest bardziej szczegółowy ;)

Proponuję żebyś przejżał dokładnie wyniki testów uzyskiwanej przez te aparaty rozdzielczości. Zmienisz zdanie co do zachowania szczegółów. Wybieranie sprzętu na podstawie specyfikacji technicznej ( np. 0 i 2 cm) to nie jest do końca dobry pomysł.

środa, 3 sierpnia 2005, 10:28

Mianowicie gdzie mam to przejrzeć? Tutaj: http://www.dpreview.com/reviews/compare ... 1&show=all ?

środa, 3 sierpnia 2005, 10:32
Jak chcesz kupic aparat to najlepiej idz do sklepu wez do reki modele ktore Ci sie podobaja, zrob kilka zdjec i sam stwierdzisz ktorym bedzie Ci sie najlepiej pracowalo. Ja jak niedawno kupowalem rowniez zadalem pytanie na forum ale wiele mi to nie pomoglo. Zdecydowalem sie isc do sklepu, porownac aparaty na miejscu i wybralem. 8)

środa, 3 sierpnia 2005, 13:49
Moderator

Popieram przedmówców i stawiam na Sony H1. Sam bym się nim chętnie pobawił.

środa, 10 sierpnia 2005, 17:59

niestety moje plany co do aparatu nie ziściły się w poprzednim roku, jednak jest o wiele wieksza szansa iż spełnią się teraz :)
niestety przez cały ten rok nie interesowałem się aparatami, z tego co mi wiadomo wyszedł Sony H2 i Canon S3. Teraz mam pytanie nadal to samo co na początku - który aparat lepszy na dzień dzisiejszy, uwzględniając również H2 i S3?

proszę również wziąść pod uwagę H5

pozdrawiam

czwartek, 8 czerwca 2006, 09:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona