Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 17:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Tragedia.. Canon, Nikon, Canon, Nikon Co wybrać 350 vs D70s 
Autor Wiadomość

Post Tragedia.. Canon, Nikon, Canon, Nikon Co wybrać 350 vs D70s
Problem z tego co przeczytałem na forum był poruszany milion razy. Każdy kto stał lub stoi przed wyborem między D70s a 350D miał lub ma ten sam problem co ja. Zdecydowałem sie napisać bo juz sam nie wiem co robić. Cały czas się zastanawiam i nawet już nie szukam za i przeciw pomagajacymi w moim wyborze. Byłem ostatnio w sklepie i badałem te dwa aparaty. Jeżeli chodzi o samą prezentacje i jak dla mnie wygodę w trzymaniu aparatu to zdecydowanie wygrał D70s jeżeli chodzi o obiektyw w kicie to także flaga "z wygrana" kieruje sie ku temu modelowi. Jeżeli chodzi o techniczne strony aparatu to tu moja decyzja obraca sie o 180 stopni w stronę canona.

Sprzedawca w sklepie doradza mi Canona ale nie negował wyboru Nikona Zupełnie przypadkiem trafiłem na człowieka który równierz miał taki sam dylemat i wybrał Canona chwaląc go sobie. Porozmawialiśmy sobie... Mniej więcej zdecydowanie przekonywany byłem na strone Canona (szkoda że nie było w tym samiym czasie uzytkownika Nikona ;) moje uwagi co
do negatywnych cech(wg mnie) były prostowane.

np
Nie pasuje mi przedewszystkim rozmiar tego aparatu źle mi się go trzymało
odp mozna kupić gripa
W kicie jest nieciekawy obiektyw wolne ustawianie ostrości co do Nikona
odp Kupic Canona body a do tego obiektyw

I ponoć przy takiej konfiguracji powinienem byc mega zadowolony Mam aparat o podobnych gabarytach jak Nikon z obiektywem jak Nikon Z lepszymi parametrami niż Nikon

Tylko teaz moje pytanie jaka za to wszystko jest $$$$ I czy z ta szybkością AF bedzie ok ????

Osobiście po wyjsciu z tego sklepu i namacalnym teście byłem przekonany w 51% co do Nikona.

Nikon
Po prostu kupuje D70s i mi pasuje wszystko oprócz tego co mógłbym mieć w Canonie i koło sie zamyka !!!! :(:(:(

Po przez buszowanie po forach dowiedziałem się tylko tyle że są obozy Nikonowców i Canonowców chwalacych swoje wyborne marki. Wiem że nie uzyskam odpowiedzi na nurtującą mnie decyzję ale zawsze poczytam sobie i być może pozostanie to w mojej świadomosci co wykorzystam tuż przed zakupem sprzętu. Myslę że wtedy bedę mniej żałował swojej decyzji.

Chciałbym żeby mędrcy Nikona oraz mędrcy Canona wytoczyli słowną walkę "za, przeciw"
Proszę im więcej kontrowersyjnych zdań tym lepiej dla mnie i innych ludzi którzy znajdują się w takiej rozterce jak ja.

Naprawdę nie mam zielonego pojęcia co wybrać, dlatego piszę na tym forum chociaz przeczytałem chyba wszystkie posty dotyczące wyboru między tymi dwoma aparatami.

ps aparat chciałbym uzywać ogólnie do wszystkiego do robienia ogółu. Ale jezdzę z kolega który ma firmę video filmowanie i robie mu tam zdjecia na jego sprzęcie (ma nikona analogowego) równierz w reportarzu chciałbym wykorzystać a[parat jeszcze nie wiadomo jakiej marki :(:(:( Napewno w przyszłosci bedę chciał dokupić obiektywy czy to bedzie Nikon czy tez Canon nie ma znaczenia do lustra należy dokupywać szkło żeby było ładniej i przyjemniej ;)

Dziękuje za przeczytanie mojego posta i bardzo proszę o nie odpisywanie postów tego typu "To już było pogrzeb troche po forum" Oczekuje na mocne zainteresowanie na obiektyne i docelowe posty Jeszcze raz dzieki Pozdrawiam

piątek, 12 sierpnia 2005, 17:51

A czego oczekujesz... że ktoś dokona za Ciebie wyboru.
Weź ten lub ten i obiecuje że będziesz zadowolony.
Weź też pod uwagę, że wada dla Kowalskiego może być zaletą dla Nowaka...

piątek, 12 sierpnia 2005, 18:23
ehhhh... też się zastanawiałem... wybrałem Canona...

Trudny wybór

Pamiętaj że to fotograf foci a nie aparat więc to podstawowy wyznacznik efektu to raz...
Dwa, porównywanie kitowych obiektywów nie ma troche sensu i tak jak kupujesz lustrzankę to sięgniesz po inne szkło i tu tak na prawdę rozegra sie sprawa... body w przypadku tych dwóch aparatów ma najmniej do powiedzenia... Potencjalnie Canon może więcej bo to jednak 8mpix ale jesli plakatów nie będziesz robił to nie wykorzystasz różnicy między 6 a 8...

Jako użytkownik 350tki polecam... i zapraszam do obejżenia...

http://foto.swiatobrazu.pl/viewtopic.php?t=6737

Pzdr.

piątek, 12 sierpnia 2005, 20:32

-nie denerwuje Cię jego rozmiar (ew. możesz to znieść)
-kupisz do niego dobre szkło.

Jeśli Cię stać na dobre (a nie jakaśtam Sigma ;) ) szkło to możesz kupić Canona.. jeśli nie, nie masz wyjścia musisz brać Nikona D70 z kitem lub E1 z kitem (ale tym 14-54 a nie 45)

piątek, 12 sierpnia 2005, 23:24

jeśli nie stać cię na dokupowanie obiektwów i to takich których ceny krążą od2500 wzwyż to daj sobie spokój z lustrzanką i kup dobrą hybrydę

sobota, 13 sierpnia 2005, 09:14

Pod względem szybkości AF obydwa aparaty sa w porządku.Jednak to Nikon foci ostrzej .Zapewne to kwestia softu i agresywnego odszumiania w Canonie.Wybrałbym Nikona z tych dwóch propozycji.
Cześć.Ch.

sobota, 13 sierpnia 2005, 09:29
Moderator

To ja proponuję wybrać Minoltę Dynax 5D - ma ogromną przewagę nad konkurencją w postaci wbudowanego w korpus systemu stabilizacji obrazu. Ale to trzeba poużywać, aby docenić.

sobota, 13 sierpnia 2005, 16:00

jak ktos madry juz napisal: nie kupuje sie body, kupuje sie system, wiec rozwaz juz teraz jakie szkla Ci beda potrzebne i ile to bedzie kosztowac

vendeur: mimo tego ze b zraza mnie i nie tylko mnie Twoje zachwalanie swojej ulubionej i jedynie slusznej marki zgodze sie z Toba, 5D moze byc ciekawa oferta, wszystko wyjdzie w praniu jak podadza ostateczna cene :)

duzy zalezy od osobistych preferencji, gdyby byl jakis najlepszy sprzet mielibysmy tez tylko jednego producenta :)

niedziela, 14 sierpnia 2005, 19:08

Chciałbym żeby mędrcy Nikona oraz mędrcy Canona wytoczyli słowną walkę "za, przeciw"
Proszę im więcej kontrowersyjnych zdań tym lepiej dla mnie i innych ludzi którzy znajdują się w takiej rozterce jak ja.

To brzmi jak kolejna wojna. Ja zakupiłem D70 i jedyne co bym w nią wcisnął to matrycę z 350D, chociaż wbrew wielu opiniom szumy na ISO1600 niewiele różnią się od ISO400 w poprzedniej A2. Zdecydowanie przeważyła kwestia ergonomii body, ale co rączki to rączki ;)

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 17:18
Moderator

vendeur: mimo tego ze b zraza mnie i nie tylko mnie Twoje zachwalanie swojej ulubionej i jedynie slusznej marki

Kolejna wypowiedź kogoś, kto nie czyta moich postów...

Po prostu polecam, to co według mnie najlepsze.

A odnośnie kupowania systemu owszem. Minolta ma pełen zakres szkieł i na pewno nikt nie będzie narzekał. A posiadanie AS w dobrym korpusie to dla mnie przeważający argument.

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 19:04

A posiadanie AS w dobrym korpusie to dla mnie przeważający argument.

Fakt, AS to kapitalne rozwiązanie. Osobiście z chęcią przyjżałbym się D7 :) Niektórzy go chwalą, inni ganiają. D5 rzeczywiście może być udanym aparatem, chociaż niewiele o nim czytałem i słyszałem. "Poprostu" kupiłem Nikona :)

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 19:11

Tommy napisał(a):
vendeur: mimo tego ze b zraza mnie i nie tylko mnie Twoje zachwalanie swojej ulubionej i jedynie slusznej marki

Kolejna wypowiedź kogoś, kto nie czyta moich postów...

jakbym nie czytal to bym tego nie pisal :)

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 21:47

Tommy i Vendeur do meritum wątku poproszę :) Ew. proponuję osobny topic " Kto i dlaczego promuje tę a nie inną markę aparatów" - Battle!

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 23:19

dzieki za odpowiedzi a teraz takie pytanie Sprzedawca w media markt "nie dla idiotów" ;) powiedział mi ze mozna kupic nikona d70 i zmienic mu soft z d70s i bede mial d70s z miejszym lcd Co wy na to ??

piątek, 19 sierpnia 2005, 10:57

mam podobny problem...

mysle ze mnie by przekonały inf o wytrzymałości danego sprzetu - moze ktoś w koncu poruszy tą kwestie... :evil:

poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 22:30
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona