Teraz jest poniedziałek, 16 lipca 2018, 16:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Którą z poniżej podanych wybrać??!!! 
Autor Wiadomość

Post Którą z poniżej podanych wybrać??!!!
Zacznę może od tego, że jestem totalną amatorką w kwestii fotografii cyfrowej, więc do mnie trzeba jak do dziecka w tym temacie.
Mimo to planując zakup aparatu cyfrowego mam plany aby uczyć się fotografii, więc byłby dobrze gdyby aparat był na tyle zaawansowany bym nie musiała go po roku wymieniać.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć że aparat będzie mi służył do fotografowania: - psów (wystawy psów, spacery z psem, więc zdjęcia
dynamiczne, w ruchu, często gęsto będzie
potrzeba z odległości, więc chyba przydałby się
dobry zoom optyczny i stabilizator obrazu)
- rodzinka w plenerze i we wnętrzach
- rzadziej krajobrazy
- bardzo rzadko tryb makro
Zdjęcia będę archiwizować głównie "w komputerze", na stronie internetowej, niektóre tylko przeznaczę na odbitki.
Byłoby dobrze gdybym nie przekroczyła sumy ok.1500zł
Co nieco już szukałam i zastanawiam się nad Minoltą Z3, niepokoją mnie tylko te szumy o których czytałam (czy faktycznie to takie dokuczliwe?), mam na oku też Fuji S5500. Myślałam o Canonie S1 ale ma chyba za mało megapikseli :?
Proszę pomózcie, doradźcie mi. Będę wdzięczna :)

poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 18:36

wtorek, 16 sierpnia 2005, 10:11

Bede malo oryginalny jak powiem SZUKAJ! Bylo to juz na forum z tysiac razy.

PS.
Najlepiej idz do sklepu, obmacaj te 3 aparaty i kup tego który bedzie najlepiej Ci "leżał". Wszystkie 3 aparaty spelnia Twoje oczekiwania.

wtorek, 16 sierpnia 2005, 11:59

Szukam i czytam cały czas :D i im więcej szukam tym mniej wiem :D

Po prostu nie wiem bo nigdy nie miałam cyfry, i nie wiem czy kupić Fuji nie zwracając uwagi na to że nie ma stabilizatora obrazu, czy kupić Canona mimo że ma najmniej MP, czy Minoltę, ale o której coraz więcej czytam że jest nieudana :?

wtorek, 16 sierpnia 2005, 12:11

Nigdy nie brakowało mi stabilizacji obrazu. Zawsze można to nadrobić zwiększonym iso, a w warunkach złego oświetlenia użyć statywu. Polecam Ci S5500.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:08

Właśnie coraz bardziej skłaniam się do Fuji, choć czytam że tak naprawde te szumy w Z3 są tylko widoczne przy większych powiększeniach, a ja takowych raczej stosować nie będę (odbitki 10x15, i ekran)
Dzięki za rady :)

wtorek, 16 sierpnia 2005, 13:20

A tak jeszcze poszukałam i znalazła Kodaka DX6490, jak on ma się do podanych przez mnie powyżej :roll: :?:

wtorek, 16 sierpnia 2005, 15:15

Różne są gusta, ale dla mnie np seria Z1-Z3/Z10 jest strasznie brzydka. Wiem, że aparat robi nawet dobre zdjęcia, ale takie szkaradztwo nosić ze sobą to porażka. Nie wybrałbym go ze względu na wygląd. W tej cenie na Twoim miejscu proponuję s5500. H1 strasznie źle mi leży w dłoni, a Canon S1 bardzo dobrze, poza tym ma odchylany wyświetlacz. który bardzo się przydaje. Najlepiej samemu posprawdzać aparat w sklepie. Osobiście dozbierałbym trochę pieniędzy i S2 w Niemczech kupisz już za 1800 zł. Jak dobrze poszukasz nawet za 1700zł. W Polsce niestety drożej.

Weź pod uwagę jeszcze Panasonic FZ-5 jest to mały, zgrabny aparacik z prawdziwą stablizacją obrazu i zoomem 12x, naprawdę świetny sprzęcik, wiele ludzi go sobie chwali - potomek bardzo dobrego FZ-20! Dla kobiety bardziej poręczny od S5500 :) Ma 5mln pikseli, jest zgrabny, prawdziwa stablizacja, szkła Leica, jest w dwóch kolorach czarny lub srebrny, można go kupić już za 1500-1600 zł. Czego chcieć więcej ?

wtorek, 16 sierpnia 2005, 18:37

leeloo, jak MarekW napisal, porazka bo najwazniejszy jest wyglad ;)

MegaP sa dla Ciebie malo wazne, jezeli robisz male odbitki. Kazdy z tych wymienionych aparatow nie ma dobrych co do zachowania iso. Za male sa te chipy.

Kto czyta, prowadzi ;) wiec bedzie Ci przydatny ten AS, ktory posiada Z3, to jednak pomaga, szczegolnie, kiedy sie fotografuje ruszajace motywy. Jakby nie bylo masz 420mm, wiec nie jest najgorzej. Wprawdzie wyglad jest space, rowniez mi sie nie podoba, ale nigdy nie uzylbym go jako argumentu przeciwko, co powyzej kolega uczynil.

pozdr

wtorek, 16 sierpnia 2005, 19:11

Ja tej Pani nie odradzam Z3 tylko, piszę tylko że JA bym nie wybrał, ponieważ dla MNIE jest brzydki. Jak ktoś lubi takie pojazdy kosmiczne, to jego sprawa. Swoje zdanie chyba można mieć?

wtorek, 16 sierpnia 2005, 19:20

Przyjrzę się jeszcze temu Panasonicowi o którym piszesz MArku. Jeśli chodzi o S2 to troszkę jak dla mnie za drogi (w domu mam profesjonalną lustrzankę, cyfra ma być nie głupia, ale też nie za droga i poręczna ;) i przede wszystkim musi umieć złapać ostro mojego szalejącego psa :lol: )
JEśli chodzi o wygląd Z3 przecierpię go, byleby wybrać to najbardziej mi odpowiadającą cyferkę :wink: Czyli wg Ciebie das auge Z3 to ta naj...dla mnie :?:

wtorek, 16 sierpnia 2005, 19:42

no nie wiem czy Z3 to naj dla Ciebie. Z tego co opisujesz to jak najbardziej, ale musi tez cena odpowiadac. Jak juz koledzy napisali, wez wszystkie, ktore moglyby byc w gronie przez Ciebie wybranych, do reki i jezeli rowniez Twoje finanse wytrzymaja, to bedzie to odpowiedni wybor :) tylko te MP nie sa najwazniejsze, a szczegolnie jezeli chodzi o wielkosc przez Ciebie podana. Mysle, ze wszystko pomiedzy 4 a 6 MP jest dla Ciebie wystarczajace.

środa, 17 sierpnia 2005, 17:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]