Teraz jest niedziela, 21 października 2018, 22:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 3 bardzo różne aparaty. 
Autor Wiadomość

Post 3 bardzo różne aparaty.
Witam! Kupuję nowy aparat i mam nadzieję, że ktoś doświadczony rozwieje moje wątpliwości. Na zakup nowego aparatu zdecydowałem się jakieś 1,5 miesiąca temu(jak do tej pory robiłem zdjęcia dwoma automatycznymi kompaktami-przestało mi to wystarczać). Na początku spodobał mi się Fuji s5500. Szukając informacji o tym modelu natknąłem się na s7000 i na ten aparat byłem zdecydowany. Szukałem najniższej ceny(allegro nie wchodzi w grę, zależy mi na dużym sklepie lub sieci sklepów. Tak przy okazji w Media Markt powiedzieli mi że s7000 kosztuje u nich 3500PLN-wyśmiałem). Okazało się, że w sklepie, który mi odpowiadał kosztuje 2150PLN. W tym momencie musiałbym go wziąść na raty. Ale wtedy mój Tata zasugerował mi, żeby kupić Olympusa e300 za 3000PLN. I teraz nie wiem co kupić. Najbardziej odpowiada mi Olympus, no ale nie wiem o nim za dużo. Na forum nie ma zbyt wiele jeszcze o nim. Chciałbym wiedzieć czy w tym momencie droższe jest lepsze bo według mnie tak. No i jeśli ktoś ma możliwość to chciałbym więcej wiedzieć o tym Olympusie. No np. czy ma jakieś poważne błędy, jakie są ceny NOWYCH obiektywów? Pozdrawiam

wtorek, 23 sierpnia 2005, 11:31

Zdecyduj sie czy chcesz hybryde czy lustrzanke, choć jak juz kiedys pisałem, do lustrzanki to trzeba dojrzeć!

Kup sobie s5500 bedziesz zadowolony a i tacie zaoszczędzisz pieniędzy.

PS.
Pod jakim względem odpowiada Ci e300?!

wtorek, 23 sierpnia 2005, 12:03

Skoro bierzesz ten aparat na raty to zastanów się ile jeszcze kredytów zaciągniesz na obiektywy? Nie będą to wydatki rzędu 200 - 300 zł.
Lustra kupuje się z myślą o rozbudowie systemu.
Polecałbym ci raczej coś z serii A Konica-Minolta, albo poczekaj na Fuji S9500.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 23 sierpnia 2005, 12:22

Zdecyduj sie czy chcesz hybryde czy lustrzanke,

E-300 łączy w sobie cechy hybryd i lustrzanek.
Jej jedyną negatywną cechą w stosunku do hybryd jest wielkość i ciężar (choć dla niektórych to może być zaleta) oraz niemożliwość kadrowania przez LCD.

E-300 to świetny pomost pomiędzy kompaktem a hybrydą. Ponieważ:

-posiada dobrej jakości obiektyw.
-obiektywy można, lecz nie trzeba wymieniać
-matryca się nie brudzi
-szumy dużo mniejsze niż w kompaktach (ale większe niż w lustrzankach)
-dużo programów tematycznych
-wizjer nie cyfrowy, co pomaga w kadrowaniu, ostrzeniu i ogólnej wygodzie.

Moim zdaniem to aprat stworzony dla takich jak Ty.

Jakość zdjęć będzie z pewnością dużo wyższa niż w kompaktach/hybrydach itd. a tylko nieznacznie gorsza niż w innych lustrzankach TYLKO w przyp. złych warunków oświetleniowych (ciemno).

Jeśli nie przeszkadza Ci jego wielkość i ciężar to bierz ten aparat. Pozwoli Ci on pogłębić wiedzę i umiejętności.. Nie przerośnie Cię tak jak mogłyby to zrobić inne lustrzanki (dzięki wielu programom tematycznym), a pozwoli osiągać coraz to wyższe poziomy wiedzy. Ponieważ ma wymienne obiektywy, będzie rozwijał się razem z Tobą..

wtorek, 23 sierpnia 2005, 13:32

Ceny nowych są wysokie.. ale możesdz kupisz od razu kit z 2ma szkłami (choć nie wiem czy Ci są od razu potrzebne, ja przez prawie 10lat strzelałem 1 szkłem 35-80)

Dodam jeszcze, że chęć posiadania ogromnych zoomów wydaje mi się śmieszna.. to trochę jak przechwalanie się "kto ma dłuższego".. Na prawdę potrzebujecie zoomu 35-300 :?: Po co :?:
I tak ważniejszy jest szerszy kąt 28mm to optimum. Im większa krotność obiektywu tym gorsza jego jakość.

O samym aparacie poczytaj sobie tu:
http://www.dpreview.com/reviews/olympuse300/

A zdjęcia zobacz tu:
http://www.dpreview.com/gallery/?galler ... 0_samples/

wtorek, 23 sierpnia 2005, 13:38

bonnum- dzięki, bardzo twoja wypowiedź na prawdę dużo mi wyjaśniła. Rzeczywiście na początku chciałem mieć hybrydę i bardzo odpowiadała mi możliwość wymiany filtrów, konwrterów itp. Jednak tego aparatu nie chcę zmieniać przez długi czas. Ma mi on starczyć na długo i mieć szerokie możliwości. W s5500 brakuje mi parę rzeczy, na przykład makro od 10cm i tylko 4mpix. W s7000 są znane przez wszystkich (możliwe że mityczne) problemy z "zasysaniem kurzu" i serwisem Fuji, oraz pare innych "niedogodności". E 300 znowu jest może nie ma od początku tego wszystkiego co np. s7000, ale można go oczywiście rozbudować w przyszłości. Nie muszę przecież kupować obiektywu po miesiącu używania aparatu. Tak jak napisał bonnum- tyle czasu na jednym obiektywie. Do tego e300 jest dosyć nowy w przeciwieństwie do s7000. A podstawowe szkło chyba też jest dosyć dobre(nie mogę określić profesjo9nalnie, bo nie mam porównania z innymi)., dodatkowe kupię zależnie od potrzeb. Dzięki za pomoc, jeśli ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia, to bardzo proszę, jeszcze jakaś pomoc może sie przydać. P.S. Minolta u mnie wogóle odpada, tymbardziej seria Z.

wtorek, 23 sierpnia 2005, 21:42

Dodam jeszcze że E300 to wytrzymały aparat, może nie tak wytrzymały jak E1, ale wytrzymalszy od innych w tej klasie CENOWEJ.
Dużym plusem jest samoczyszcząca się matryca.
Powinien wytrzymać lata.

Szkło jest lepsze niż Canonie, ponoć podobne do tego z Nikona D70 (choć o to bym się nie zakładał).

Dobrze jest najpierw opanować kadrowanie na standardowym szkle, a dopiero później dokupywać to (i tylko to) co potrzebne.

A mówię to wszystko jako Minolto (z musu cyfra A1, swego czasu najlepszy aparat jaki byłem w stanie kupić) Nikoniarz (z serca - analog F50 i 1sza cyfra C-2500) ;)

środa, 24 sierpnia 2005, 11:15

Ehh, długo się nie odzywałem, bo miałem problem z tym aparatem. Wiem, że cholernie mieszam ze wszystkim. Na dzień dzisiejszy mam juz troszke kasy odłożone, ale nie kupię E-300 mimo, że na niego się zdecydowałem. Chyba zrozumiałem, że decydując się na taki wydatek, nie będę w stanie dokupić w najbliższym czasie jakiegogkolwiek nowego szkła, a nie wiem czy takie będzie mi potrzebne czy nie. Jako, że częściowo jestem finansowany przez rodziców, oni muszą zaakceptować to co biorę. Mimo wszystko myślę, że z tym problemu nie będzie. Do końca tego roku muszę kupić aparat, bo mój stary, mimo że to syf jest umiera. Teraz wybieram pomiędzy Fuji s5500, Minoltą Z3(z tak bardzo kiedyś nie lubianej przeze mnie serii), oraz Sony H1. Ten ostatni mam nadzieję że stanieje, bo on mi chyba najbardziej pasuje. A jeśli nie to chyba zdecyduję się na Z3, bo uważam, że jest w dobrej cenie, a ma stabilizację, której Fuji nie posiada. MOże przed końcem roku ceny troszkę chociaż pójdą w dół. Jak coś kupię to się odezwę. Pozdrawiam, Marcin

niedziela, 23 października 2005, 14:48

i obecnie bardzo korzystną cenę (ok 1600 zł w sklepach internetowych - sprawdź na http://www.skapiec.pl); w stosunku do Z3 Sony ma lepszą kolorystykę zdjęć (Minolta jest aparatem dającym "blade" barwy w stosunku do Sony, chyba bardziej szumiącym - jakkolwiek tanim obecnie).
sam stoję przed wymiana aparatu, moim pierwszym cyfrakiem była Minoilta Z1, szybka, niezła, ale matryca 3mpx nie pozwalała na "twórcze" kadrowanie z uzyskanego zdjęcia. Z3 ma matrycę 4mpx, Sony H1 - 5mpx.
ja osobiście, jeśli Olympus SP500 będzie miał jakies istotne słabości (na razie nie ma szczegółowych recenzji w necie), to zdecydowany jestem na Sony.

niedziela, 23 października 2005, 17:57

No właśnie H1 ma stabilizację. Do tego mój znajomy ma Sonacza. KOmpakcik taki mały, ale zdjęcia rzeczywiście mają ładne kolorki. Rodzice już chyba się zdecydowali na kupienie H1. Teraz to już chyba tylko kwestia czasu. A czy ktoś przypuszcza jak może wyglądać jego cena gdzieś za jakiś miesiąc, dwa. W tym momencie liczy się dla mnie choćby stówka, bo potrzebne wiadomo jakieś akcesoria itd, choćby karta pamięci. Takie pytanko jeszcze mam, mianowice czy do H1 dostępne są tuleje, filtry, soczewki? Pozdrawiam

niedziela, 23 października 2005, 18:34

poniedziałek, 7 listopada 2005, 20:04

no oczywiście że tak tylko sprawdź jakiej wielkości filtry potrzebujesz :)

poniedziałek, 7 listopada 2005, 21:34

No i w końcu kupiłem H1, mam go dopiero parę godzin, ale fajnutki jest. Mógłby być bardziej wygodny, ale w porównaniu z Trustem 910z to to jak Lustrzanka :D . Temat można już chyba zamknąć. Dziękuję wszystkim za głos w dyskusji i pomoc w wyborze. BTW Kupiłem go za 1519PLN, za takie pieniądze to cuuudo.

czwartek, 24 listopada 2005, 22:26

morczyk nie ma tak łatwo. Teraz masz moralny obowiązek napisać recenzję i mały teścik.

piątek, 25 listopada 2005, 11:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]