Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 03:46

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Proszę o recenzję aparatu PENTAGRAM Photon 434 
Autor Wiadomość

Post Proszę o recenzję aparatu PENTAGRAM Photon 434
Witam wszystkich !
Testował ktoś aparacik PENTAGRAM Photon 434 :?:
Na stronie http://www.pentagram.pl/produkty/szczeg ... d_grupy=7& jest charakterystyka tego aparatu.

Dzięki
Czekam na recenzję

środa, 10 grudnia 2003, 21:49

Pentagrama miałem kiedyś w domku na weekend na test (poszukaj, jest gdzieś w archiwum na forum). Jakość zdjęć jest podobna do aparatów za 200zł - może tylko wygląd bardziej "profesjonalny". Matryca potwornie przekłamuje kolory, obiektyw zajmuje się produkcją zniekształceń, a nie tworzeniem obrazu. Krótko mówiąc - odpuść sobie.

piątek, 12 grudnia 2003, 19:14
Post pentagram photon
TomekK napisał(a):
Pentagrama miałem kiedyś w domku na weekend na test (poszukaj, jest gdzieś w archiwum na forum). Jakość zdjęć jest podobna do aparatów za 200zł - może tylko wygląd bardziej "profesjonalny". Matryca potwornie przekłamuje kolory, obiektyw zajmuje się produkcją zniekształceń, a nie tworzeniem obrazu. Krótko mówiąc - odpuść sobie.
Myśle Tomek że za krótko miałeś ten aparat w domu i prawdopodobnie jestes kompletnym dyletantem do tego masz daltonizm, nie wiem jaki masz w tym cel żeby dołowac ten aparat do tego stopnia, pewnie jestes jednym z tych nieszczesnikow dla których marka i cena wysoka są wyznacznikiem jakosci, bo pojęcia na ten temat nie masz zadnego i nie powinienes sie na ten temat wypowiadac.

środa, 18 lutego 2004, 22:43
Wracając do tematu, Uczciwie musze sie przyznac ze mialem problemy z w/w aparatem tzn, photon 41, ale to byly problemy natury technicznej, związane z pewną awarią która byla trudna do wykrycia w serwisie.
Natomiast zdięcia, wierność kolorów oraz ostrosć zdięć jest na bardzo przyzwoitym poziomnie, zwłaszcza stosunek ceny do jakości jest bardzo zadowalający. Zawsze można znależć lepszy sprzęt ale na pewno nie za takie pieniądze, porównywałem zdiecia z Olympusem jakimś tam z 5x zoomem, model tem był zakupiony za ok. 2000zł i niestety mnie jakość zdjęć nie zadowoliłaby, zwłaszcza za taka cene, przede wszystkim obiektyw miał bardzo dużą tendecje do tworzenia efektu pryzmatu po obrzezach, szczególnie kolor niebieski sie uwaidaczniał, czego w photonie nie ma, no i kolory, przesadzone i nienaturalne.trzeba umiec odróżnić wierność barw od picowania obrazu (drogi Tomku). nie wszystko dobre co ładne i dużo kosztuje, nara :)

środa, 18 lutego 2004, 22:54

to po co ci recenzja fotona, protona czy jak to sie tm nazywa skoro sam wiesz, ze jest super, a na pewno lepszy od olympusa za 2000???

A jak robi takie super zdjecia to moze nam wyslesz jakies przykladowe??? Najlepiej przy zlym swietle jakiemus obiekowi w ruchu, albo w nocy czy cos!

pozdrawiam

czwartek, 19 lutego 2004, 01:22

Zastanawiam się, który to Olympus ma pięciokrotny zoom... Mógłbyś podać więcej szczegółów - przecież skoro masz rację, nikt nie będzie tu z Tobą polemizował.

Rozumiem, że pomijając "trudną do wykrycia w serwisie awarię", Photon 41 to dobry aparat. Co do jakości zdjęć - bo nie napisałeś tego jednoznacznie - są po prostu lepsze od Olympusa czy też relatywnie lepsze biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny? Z Twojego posta wynika, że Olympus przede wszystkim ustępuje Photonowi optyką...

Gdybyś mógł faktycznie podesłać kilka przykładowych fotek (i z Photona i z tego Olympusa) wraz z parametrami zdjęcia do naszego albumu - bylibyśmy wdzięczni.

Pozdrawiam.

czwartek, 19 lutego 2004, 11:14
Moderator

Hahaha! Nie mogę! :lol: Ale się uśmiałem. Przyszedł jakiś nowy Pentagromaniak i pojechał po naszym TomkuK, który wie baaaardzo dużo o aparatach. No najwyraźniej i on i my wszyscy się mylimy, co do jakości takich pseudo fotograficznych firm.

Najlepsze jest to, że w nowym CHIPie, który dziś do mnie zawitał jest na końcu reklama i właśnie Pentagram chwali się wieloma prestiżowymi nagrodami: 4 nagrody PC World Komputer, w tym 2 "Produkt Roku 2003" (sic!!!), nagroda CD-Action i Komputer Świat... A niektórzy twierdzą, że CHIP źle ocenia aparaty cyfrowe. No nie wiem, ale na pewno nie zniżyłby się do takiego poziomu, jak powyższe czasopisma...

czwartek, 19 lutego 2004, 17:42

Przede wszystkim dzięki za szczerą i płynącą z serca krytykę. Czuję się zobowiązany. Korzystając jednak z praw wynikających z bycia jako Tomasz niedowierzającym, pozwolę sobie ze zmianą zdania poczekać na Twoje zdjęcia z Twojego Wspaniałego Pentagrama. I jak zobaczę - to uwierzę...
PS. Gdyby nie to, że jestem prawdopodobnie kompletnym dyletantem i do tego daltonistą, podpowiedziałbym Ci, że "efekt pryzmatu na obrzezach" nazywa się aberracją chromatyczną.

czwartek, 19 lutego 2004, 18:57

Snake Ty satanisto :lol: Pentgram jest ZŁY :twisted: :evil:

piątek, 20 lutego 2004, 00:06
mam ten aparacik - niestety :( dno krzaczaste , kolory tragiczne chętnie sprzedam za 700 zł. ale po tej "recenzji" chętnych raczej nie będzie :)

piątek, 20 lutego 2004, 00:42
Moderator

Na Allegro wszystko się sprzeda :) Ale licz się ze stratą. I pozbądź się tego jak najszybciej, póki jeszcze możesz.

piątek, 20 lutego 2004, 01:01
Post pytanko do was
Hej mam pytanie, jakie ma wymiary ten aparacik ?? (Pentagram Photon 434) ?? bo wszdzie jest dl. 9,7, szer. 5,8 i wys. 3,1 a to przeciez jest niemozliwe !! bo jak on by wygladal :cry: plisssss odpiszecie

niedziela, 22 lutego 2004, 12:21
Moderator

Niełatwiej byłoby poszukać na Google?? Wystarczy wpisać w okienko i nacisnąć przycisk... Zresztą kogo obchodzą jego wymiary. W ogóle nie warto zwracać uwagi na takie aparaty :(

niedziela, 22 lutego 2004, 14:38
Post eeee
Ty mlody, do ciebie akurat tego nie pisalam wiec napisz w google swoj nick i zobaczysz co tam bedzie i prosze o odpowiedz (jakie on ma wymiary) kogos innego kto ma Pentagram a nie takiego czlowieka ktory chwali sie ze ma Minolte, no ok mozesz miec ale bez przesady, kase masz wiec zachowaj ja dla siebie lepiej ok. No i jak widac to mnie obchodzi jakie ta cyfrowka ma wymiary.

niedziela, 22 lutego 2004, 15:13
Moderator

Hahaha! To forum jest coraz zabawniejsze. Po pierwsze nie jestem dla Ciebie młody! Nawet gdyby tak wynikało z wieku, to język, jakim się posługujesz, wiele o Tobie mówi i na pewno nie wywrze na mnie ŻADNEGO szacunku...!

Fdybyś naprawdę chciała znać wymiary tego pseudo aparatu, to znalazłabyś szybciej na google, zamiast tutaj tracić czas... Takich złomów to raczej nikt nie ma na forum :)

Poza tym ja się nie chwalę, że mam Z1, tylko informuję innych, bo niektórym to się może przydać w dyskusjach. Inni też tak piszą i mają zdecydowanie lepsze aparaty niż ja. I wcale im nie zazdroszczę, bo mi więcej do szczęścia nie potrzeba!

A co Ci do mojej kasy??? Przecież jej nigdzie nie rozdaję i mam ją wyłącznie dla siebie i mojej rodziny...

Może nauczysz się kulturalnie wypowiadać na forum, a jak nie, to nie ma po co pisać tutaj postów :(

PS. Powodzenia w szukaniu wymiarów tego czegoś... :D

Pozdrawiam.

niedziela, 22 lutego 2004, 15:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona