Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 09:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Kodak DX6490, Olympus c740 czy Fuji S5000 
Autor Wiadomość
Post Kodak DX6490, Olympus c740 czy Fuji S5000
Witam
Chcę kupić aparat cyfrowy do fotografii przyrodniczej, musi mieć zoom tak jak w podanych modelach w temacie, głównie będą fotografowane ptaki. czy te aparaty dadzą sobie radę z łapaniem ostrości np z odległości 5 do 15 m? druga sprawa czy autofocus na takich zoomach i odległościach będzie wystarczająco szybki aby taki np słowik nie uciekł - w końcu nie będą ptaszki czekały na fotkę.
A może dać spokój i tradycyjny aparat kupić?
Proszę o opinie.

czwartek, 18 grudnia 2003, 10:22
Post Sam sobie odpowiem
Kupiłem olympusa.

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 13:39
Moderator

No jeśli zależy CI na szybkim AF i dobrym zoomie, to trzebabyło kupić MINOLTĘ Z1 - ma podobno najszybszy AF w swojej klasie, co mogę potwierdzić w praktyce :)

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 15:24

Niby jak skoro używasz tylko tej minolty??? A poza tym jak sam zauważyłeś nie ma doświetlenia af,a to poważna wada!

poniedziałek, 22 grudnia 2003, 16:42
minolta ma optyke moze dobrą ale poszli na tanioche z lcd, w wizjerze to sie nic nie da ustawić

wtorek, 23 grudnia 2003, 10:02

Minolta ma z tych wszystkich aparatów podobno najszybszy AF (moje odczucia są podobne, choć nie miałem w ręku Kodaka, w każdym razie Z1 ma naprawdę szybki), a to przy fotografowaniu ptaków nie do przecenienia. Do takiej fotografii doświetlacz autofocusa jest zbędny. To ogólnie moim zdaniem bardzo udany model.
Ale pozostaje pytanie - ile robisz zdjęć miesięcznie? Jeżeli argumenty finansowe zdecydowanie nie przemawiają za cyfrówką, to zostań przy analogu. Za cenę tych aparatów możesz kupić przyzwoitą lustrzankę z nienajgorszym kompletem dwóch obiektywów (wide + tele). Jakość będzie taka, jak z cyfrówki za kilka razy wyższą cenę. Warto to rozważyć.

wtorek, 23 grudnia 2003, 16:38
Moderator

Niby jak skoro używasz tylko tej minolty??? A poza tym jak sam zauważyłeś nie ma doświetlenia af,a to poważna wada!

To, że dla siebie mam MINOLTĘ Z1 nie znaczy, iż nie używam innych! Mógłbyś się w końcu przestać czepiać???

Np ostatnio miałem w ręku kilka aparatów SONY (P10, P72), Canon S50 i jeszcze coś tam... ale jednak wolę moją MINOLTĘ! I miała najszybszy według mnie AF z tych wszystkich.

Jeśli chodzi o doświetlenie to niezawsze jest ono potrzebne, bo robiłem ostatnio zdjęcia na przyjęciu i jasno raczej nie było; AF nie działał, a mimo to zdjęcia wyszły ostre... Można też ustawić manualnie, co w MINOLCIE Z1 działa bardzo dobrze przy powiększeniu automatycznym - nie wiem, czy wiesz o czym piszę, jeśli jej nie używałeś.

Cytuj:
minolta ma optyke moze dobrą ale poszli na tanioche z lcd, w wizjerze to sie nic nie da ustawić

No nie wiem, ja kilka razy ustawiałem nim wszystko, ale rzeczywiście wolę za pomocą LCD. No, ale coś za coś - BARDZO wiele ustawień i dobra jakość musiały na czymś zaważyć.

środa, 24 grudnia 2003, 03:02
Post Wrażenia z testowania Olympusa
Ma bardzo fajny zoom- analogowy i cyfrowy, oczywiście na cyfrowym pojawiają się zniekształcenia ale nie często będzie używany, jakość zdjęć jest wystarczająca do zrobienia odbitek 15x20, większych jeszcze nie robiłem. trochę ciężko jest się przyzwyczaić do ustawiania ostrości na przyciskach w trybie manual ale da się to zrobić.
Jedyną jak narazie wadą to jest autofocus, który robi dziwne rzeczy w pomieszczeniach ze słabym światłem przy ustawieniach manualnych przysłony lub migawki- nie zawsze łapie ostrość, przy automatycznych ustawieniach wszystko ok. szybkość autofocusa w warunkach terenowych nie jest najgorsza, może Minolta ma szybszy ale wizjer "optyczny" mi nie odpowiadał, wolę lepiej widzieć. I jeszcze jedno- tryb makro i supermakro bardzomi się podoba w tym aparacie.

środa, 31 grudnia 2003, 08:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]