Teraz jest wtorek, 13 listopada 2018, 09:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czy zaawansowany kompakt dla początkującego to dobry pomysł? 
Autor Wiadomość

Post Czy zaawansowany kompakt dla początkującego to dobry pomysł?
Czy ktoś kto kupuje swój pierwszy aparat cyfrowy i wcześniej nie miał wiele do czynienia z fotografią (ale jest "napalony" i "chłonie" wiedzę) może rzucić się na głęboką wodę i kupić zaawansowany kompakt typu:

- Panasonic FZ20;
- Canon PS S2 IS;
- Canon PowerShot G6;
- Nikon Coolpix 8700

czy to jest sens?

Czy może lepiej na początek (do nauki) coś tańszego np:

- Canon PS A610

?????

niedziela, 13 listopada 2005, 22:46

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70656725
zajrzyj tutaj bo wlasnie sprzedaje 8800 Nikona. Moze Cie to zainteresuje. Co do rzucania na gleboka wode to przesadzasz. Poradzisz sobie z takimiu aparatami bez trudu nawet jak nigdy wczesniej nei robiles zdjec. Na poczatku bedziesz robil na AUTO i trybach tematycznych a z czasem nauczysz sie wiecej. Lepiej doplacic wczesniej do lepszego niz wymieniac szybko bo sie okaze ze po miesiacu umiesz wiecej niz moze Twoj aparat. Technika fotografi wcale nie jest skomplikowana, kwestia praktyki.

niedziela, 13 listopada 2005, 22:53

z jednej strony dobrze milo i wygodnie uczyc sie na pozadnym sprzecie
ale z drugiej twoje napalenie moze szybko zgasnac, no i bedzie klapa,
poltora czy dwa tysiaki wydasz na marne, chociaz z tego co wymieniles to nie ma zadnej rewelacji,to takie lepsze kompakty

zastanow sie dobrze czy nie stracisz na tym
chociaz wiem ze w takiej sytuacji napalenia trudno z tym

wybor nalezy do ciebie :mrgreen:

niedziela, 13 listopada 2005, 22:56

Każdy, najbardziej skomplikowany aparat ma tryb pełnego automatu i na początek włączasz auto i cieszysz się każdym dobrze zrobionym zdjęciem. Dopiero później zaczynasz interesować się czymś poważniejszym (np. jak zrobic zdjęcie księżyca, burzy?) i...
ROBISZ. Bo jeśli masz porządny aparat, to na początku zdjęcia będą bardzo dobre z dobrego automatu, a później jeszcze lepsze, w miarę włączania zdobywanej wiedzy i przechodzenia na manual.

Kupując pstrykadełko po miesiącu będziesz się zastanawiać, po co ja to g.... kupiłem? Przemyśl sam.

poniedziałek, 14 listopada 2005, 16:35

Frog tyle kasy za używaną hybryde, toż to nową lustrzankę i to z dwoma obiektywami można by kupić (na gwarancji):D i to jeszcze bez gwarancji (o ile mi wiadomo serwis Nikon Polska olewa aparaty sprowadzone z USA)

Hybryda jest dobrym wyborem dla początkujacego, ja bym radził Ci zainteresować się jeszcze
Fuji 5500 (nowy pewnie nieco ponad 1000zł)
Fuji 7000 do 1500
Fuji S20pro też nie więcej niż 1500

poniedziałek, 14 listopada 2005, 16:48

niestety moje pytanie wynika chyba głównie z obaw, które podkreślił abrżda, z Waszych wypowiedzi wynika, że szybko można przyswoić sobie tajniki "trochę lepszego" aparatu (oczywiście wykorzystując odpowiednią lekturę),

co do FUJI (odp. do jacek2004)to nie jestem specem, ale do wymienionych wcześniej zniechęca mnie:
1. brak niskiej czułości ISO,
2. kiepska jasność obiektywu,
3. brak ochrony/zamknięcia obiektywu,
przecież te parametry wpływają znacząco na jakość zdjęć, czy się mylę?

poniedziałek, 14 listopada 2005, 20:24

Według mnie większość ma racje. Ja też jestem początkującym użytkownikiem Sony H1(pierwsza cyfrówka). Zrobiłem może dwa zdjęcia
na automacie i od razu przerzuciłem się na tryb "P" no czasami na manual(nie zawsze wychodzą :( ). A tak ogólnie to jestem zadowolony z zakupu. :wink:

....i myślę że jak dorzucisz parę groszy to nic się nie stanie, a będziesz bardziej zadowolony. :P

poniedziałek, 14 listopada 2005, 21:59

Lukasz mysle ze z tych co wymieniles Twoim potrzebom najbardziej bedzie odpowiadal panasonic fz20, ma jedna powazna jak na te czasy wade: 5mpx matryce, w porownaniu do nikona 8700 (8mln) to malo. Jednak Nikon nie ma stabilizacji (8800 ma) i szumi przy 400 mocno. Za to obiektyw bardzo dobry. Rozwaz tez mozliwosc kupna fz30 (juz 8 mln matryca) ew jakis uzywany aparat troszke lepszej klasy. Albo po prostu poczekaj az cena fz30 spadnie troszke bo 5 mpx to za malo , wystarczy oczywiscie do wydrukow nawet A4 ale przyda sie zapas pixelkow np do kadrowania, chyba ze nie jest Ci to potrzebne.

poniedziałek, 14 listopada 2005, 22:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]