Teraz jest niedziela, 18 listopada 2018, 06:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Canon EOS 10D czy cos nowszego? 
Autor Wiadomość

Post Canon EOS 10D czy cos nowszego?
Problem jak zawsze... za duzy wybor. Tak sobie planuje od jakiegos czasu rzucic sie na kupno lustrzanki cyfrowej i w zasadzie moj wybor ograniczal sie do Nikona D70s, Olympusa E-500, Minolty D7D lub Canona EOS 350D. Wiadomo, kazdy z nich jest pod pewnym wzgledem lepszy od reszty. Z tym, ze ostatnio problem sie poglebil bo jakos "dosyc potanial" Canon EOS 10D i nie wiem czy brac go w ogole pod uwage. Nie mowie o podejrzanym sprzecie ale o aparacie kupowanym w sklepie z pelna gwarancja, nowy, jeszcze pachnacy. Znalazlem taki jeden shop( :D ) w Londynie gdzie EOS 10D jest w cenie Minolty D7D (okolo 3500 PLN w przeliczeniu z funta). Tylko pytanie jest zasadnicze: Czy warto decydowac sie jeszcze na prawie 3-letniego EOS'a 10D? czy lepiej wybrac nowszy sprzet, ktorys z pozostalych przeze mnie wymienionych. Wiem, dobry sprzet zawsze bedzie dobry ale wiadomo, ze nowszy sprzet moze miec "to cos", co decyduje o tym, ze jest rowniez atrakcyjny...
Sprzet ma sluzyc przez kilka lat i to do roznych celow, wiec po wybraniu konkretnego sprzetu bede szukal ciekawych obiektywow. Jak na razie, nie mam zadnych pozostalosci po poprzednim sprzecie bo to byl Finepix S7000 z "torba roznych znakomitosci". Teraz chce sie przesiasc na cyfrowa lustrzanke i dlatego pytam o opinie prawdziwych maniakow (w pozytywnym znaczeniu oczywiscie) takich jak Wy

poniedziałek, 14 listopada 2005, 09:13

poniedziałek, 14 listopada 2005, 09:56
Skoro do jednego worka wrzucasz E-500, EOS 350D, KM D7D i EOS 10D to cos tu jest nie tak... Ja bym jednak sie zdecydowal na kupno nowego aparatu. Szczegolnie jesli chodzi o lustrzanke bo nigdy nie wiadomo co z nim robil poprzedni wlasciciel i czy o niego dbal. Z tych (nowych) co wymieniles EOS 10D bezdyskusyjnie. Ewentualnie KM D7D

poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:27

Sprzet ma sluzyc przez kilka lat i to do roznych celow, wiec po wybraniu konkretnego sprzetu bede szukal ciekawych obiektywow.
Radziłbym odwrócić kolejność wyboru. Najpierw zdecyduj się na obiektywy, potem sprawdź czy będzie cię na nie stać, dokonaj ewentualnej weryfikacji obiektywów i dopiero wtedy dokonaj wyboru puszki.
W zestawie E-500 dual kit będziesz miał dobrze i tanio (spokojnie się zmieścisz w 3500). Szkła 14-45 i 40-150 są naprawdę dobre, dają równy ostry i kontrastowy obraz na całym kadrze (i centrum i brzegi). Nawet na maksymalnie otwartych przesłonach ostrość jest dobra (konkurentów cenowych trzeba przymykać do f8). Zakres ogniskowych w ekwiwalencie do 35mm masz od 28 do 300mm. Puszka ergonomiczna, b. porządne i solidne wykonanie. Duży, jasny o dobrej rozdzielczości LCD. W przyszłości polecam obiektywy 50-200mmf2.8 za 800$, 50mmf2 macro 400$ lub 35mmf3.5 macro za 220$. Niezły bardzo szeroki kąt 11-22mmf2.8-3.5 za 650$ i ultra szeroki 7-14mmf4 za 1500$. Wady ISO 800i 1600 bardziej zaszumione od konkurencji (ale obraz bardziej ostry), wizjer optyczny nie za duży (na poziomie 350D).

KMD7D dobra puszka z AS ale dobry szeroki obiektyw 17-35mmf2.8-4 kosztuje już około 2000zł. Kit od D5D jest gorszy od kita E-500. Tele w cenie około 1000zł dużo gorsze od tele 40-150 z E-500, dobre tele to już duże pieniądze.
EOS 10D, tu to będziesz miał problem z tanim szerokim kątem bo do niego chyba nie pasują obiektywy z mocowaniem EF-S, więc kit od 350D odpada (ale i tak jest bardzo kiepski kit). Dobra i szeroka jest L'ka 17-40mmf4 ale ona kosztuje chyba ze 2000zł. Nie podłączysz też Sigmy 18-50mmf2.8 bo ma mocowanie EF-S (kosztuje 2000zł). Tele do 1000 podobnie jak u KM. Generalnie w Canonie masz duzo większy wybór niż w KM ale ceny dobrych obiektywów są wysokie.
350D - kit kiepski na szeroko masz 17-40 lub Sigmę 18-50mm z tele dokładnie tak samo jak dla 10D.
W Nikonie to kupuj tylko z lepszm kitem (tym od D70) tanie tele (do 1000zł) taka sama sytuacja jak w KM i Canonie. Dobre jasne tele będzie kosztować sporo.

Na koniec jeszcze raz radzę, najpierw dobierz sobie obiektywy jakie by Ciebie zadowalały, potem decyduj się na body.

poniedziałek, 14 listopada 2005, 14:41

Ten obiektyw kitowy do Nikona D70s to Nikkor AF-S DX18/70, a reszta zgodna z jackiem2004.

wtorek, 15 listopada 2005, 16:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]