Teraz jest sobota, 21 lipca 2018, 04:16

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 CO KUPIĆ DIMAGE Z1 vs HP 850 ? 
Autor Wiadomość
Post CO KUPIĆ DIMAGE Z1 vs HP 850 ?
Witajcie.
Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym kupić jeden z tych aparatów cyfrowych:
Minolta Dimage Z1 lub HP Photosmart 850
Który jest Waszym zdaniem lepszy?
Nowszy model to na pewno Z1, ale HP ma większą matryce i większy zoom cyfrowy (x7) i łączny (x56), ale znów Z1 ma znów optyczny większy (x10) i jest chyba mniej zawodny od modeli HP. Z1 ma również więcej ustwień, ale wygląda z to jak zabawka dla 4 letniego dziecka (jest jakiś taki... kruchy )
Bardzo proszę użytkowników lub osoby zorientowane o komentarze.
Pozdrawiam
Spidey
P.S. Bardzo przepraszam jezeli podobny temat juz byl.

wtorek, 23 grudnia 2003, 11:10

1. Zoom cyfrowy nie ma zupełnie żadnego znaczenia. To samo możesz potem zrobić na komputerze - polega to tylko i wyłącznie na wycięciu kawałka obrazu.
2. Większa matryca przyda Ci się wyłącznie wtedy, gdy chcesz drukować zdjęcia na A4 lub prawie A4. Ale wtedy zastanów się czy nie kupić aparatu 5MP - może być to ważne.
3. Nie wiem jak wygląda awaryjność HP850. Wiem tylko, że z innymi modelami HP jest bardzo niedobrze. Działania "serwisu" HP doświadczyłem dzięki drukarce i nie chcę mieć z tym "serwisem" wspólnego. A nawet mało awaryjny aparat może się zepsuć...
4. Z1 jest mistrzem jeśli chodzi o pełną kontrolę nad ostatecznym kształtem zdjeć. Pełnia ustawień ręcznych, dostępnych łatwo i szybko to ogromna zaleta tego modelu. Obsługa jest intuicyjna i pozwala błyskawicznie robić zdjęcia.
5. Z1 ma bardzo dobry i szybki autofocus (choć brakuje mu oświetlacza - w ciemnych miejscach może mieć problemy z ustawieniem ostrości). Dzięki dwóm tym zaletom Z1 może robić błyskawiczne zdjęcia - często pozwala to "zdążyć" ze zdjęciem.
6. Z1 ma dobrą optykę - jak na tę cenę - z zoomem optycznym dającym bardzo wiele możliwości. Nie wiem jak wygląda HP - ma obiektyw Fuji - one zwykle nie są rewelacyjne.
7. Z1 jest kiepsko wykonana. Jakość spasowania elementów jest wystarczająca, ale nie satysfakcjonująca. To znaczy nie rozlatuje się, ale przy dotyku sprawia mało pozytywne wrażenie.
Ja wybrałbym Z1, bo Minolta dobrze zna się na aparatach, a obsługa Z1 jest dla mnie bajką. Poza tym jakość zdjęć jest bardzo dobra jak na tę klasę aparatu. Za HP przemawia większa matryca, ale spójrz na Kodaka DX6490, który oferuje zoom 10x i matrycę 4MP za cenę zbliżoną do Z1. Nie testowałem go, ale jeśli bardzo potrzebujesz matrycy 4MP to warto go dokładnie zbadać. HP to HP - nie widziałem jeszcze aparatu HP, który byłby naprawdę rewelacyjny. Poza tym serwis odstrasza mnie od tej firmy.

wtorek, 23 grudnia 2003, 16:49
Moderator

Ja chciałbym się tylko wtrącić i nie zgodzić po raz kolejny z opinią, iż MINOLTA Z1 wygląda kiepsko i jest "krucha"...

Wygląd, to rzecz gustu - mi się bardzo podoba.

Wykonanie według mnie jest na dobrym poziomie i na pewno nie ustępuje niczym w porównaniu do takich modeli jak Canon G3, Sony P10 i tym podobne, bo z takimi miałem ostatnio styczność.

Mam ten aparacik od tygodnia i naprawdę nie zauważyłem, aby w nim coś "szwankowało" jeśli chodzi o obudowę - no chyba, że jest lepiej wykonana niż te w Polsce, bo przywieziona z USA, a tam towar jest ogólnie lepszej jakości.

wtorek, 23 grudnia 2003, 18:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]