Teraz jest wtorek, 16 października 2018, 09:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Standardowe pytanie :) Hp 945 vs OLYMPUS 750 
Autor Wiadomość
Post Standardowe pytanie :) Hp 945 vs OLYMPUS 750
Witam
PO doświadczeniu z aparatem cyfrowym hp 735, z którego byłem bardzo zadowoloby jako z aparatu typowo domowego czyli używając go do prostych nieskomplikowabych zdjęć np: imprezki czy na plaży albo nad jeziorem trzaskając zdjęcia z przyjacółmi, podczas przedniej zabawy, w KTÓRYM APARAT HP 735 sprawdził się w 100% zero problemów z mechaniką a trafność zdjęc jakościowa 98 %, To jednak w miarę jedzenia apetyt rośnie, i zastanawiam się nad kupnem bardziej profesionalnego Aparacika. Hp 735 ma swoje przeznaczenie i ma dobrze dopasowaną cene do jakości, no i problem mam Prosty :-) są dwa moim zdaniem aparaty godne uwagi uwzględniając cene to jest OLYMPUS CAMEDIA 750 oraz tak znienawidzona przez niektórych ludzi HP 945. Obydwa moim zdaniem przedstawiają sobą wysokie parametry i jakość wykonania.
Jaki z tych dwóch aparatów wybrać ????

Prosiłbym o bezstronną wypowiedź bez takich "nie kupuj HP kup Canona"
uważam że każdą wypowiedź trzeba jakoś umotywować, za i przeciw.

PS
Przegladałem Forum i jest fajne ale co do ludzi którzy tak bardzo znienawidzili produkty HP opierając wiele razy swoją wypowiedź na jakiś wypowiedziach jeszcze innych ludzi z innego forum :-) i tak często poruszających problem z "NIECHOWANIEM SIĘ OBIEKTYWU " powiem że robią krzywde ludziom wybierającym aparaty, problem z obiektywem to problem słabych bateri a nie usterka aparatu :-) taż tak miałem i po zakupie akumukatorków z ładowarką problemy minęły.
Pozatym problem HP to problem pieniędzy, bo jako jedyna firma wyprodukowała tak fajny aparacik, robiący tak fajne zdjecia, za TAK NISKĄ CENĘ !!! a wielu ludzi kupiło Canona wiele droższego który ma takie same możliwości lecz cena 30 % większa:-) Niech się wypowiadają ludzie majacy doswiadczenie z danym produktem a nie jakieś lole nie majace o niczym pojęcia,
MOim zdaniem to zawiść i nic wiecej :-)
Reasumując HP 735 to dobry aparat i dobra cena, dla ludzi którzy wiadzą czego oczekuja po aparacie i chcą zastąpić swojego KLISZOWEGO, wysłużonego automata i którzy nie zajmuja sie profesionalnie fotografią robiący zdjęcia okazjonalnie , powinni być z niego zadowoleni,
Aha i ta tendencja porównywania zdjęć..
Porównajcie zdjęcia wywołane na papierze, a nie na komputerze sposobem "jakiego zooma można zrobić" bo to bezsens w standardowych odbitkach do połowy A4 HP 735 wychodzi rewelacyjnie piękne kolory nasycenie kontrast itp samo A4 nie testowałem ale powinno też być dobrze.
I to jest właśnie wielki plus dla tego aparatu cena jakosć i odbitki powinni to docenić ludzie kórzy chcą nim zastąpić stary aparat. I TO WSZYSTKO

oo trochę się rozpisałem sorki

Pozdrawiam
Tomasz

piątek, 26 grudnia 2003, 22:46

Przy wyborze marki pamietaj takze o pozniejszej eksploatacji. Bardzo wazna jest kwestia serwisu , poniewaz moze on nam obrzydzic lub odwrotnie pozniejsze uzytkowanie aparatu. Wielu ludzi zaklada ,ze skoro maja nowy aparat to im sie nigdy nie zepsuje , ale jak przychodzi co do czego to jest lament . Ja kupilem canona A60 i tez uwazalem ,ze skoro to canon to bedzie wieczny. Tak sie sklada ,ze po miesiacu uzytkowania "zdechł" piksel na matrycy . Byla to wada fabryczna ,ale aparat byl troche poobijany (dobry zwyczaj nie pozyczaj- a szczegolnie rodzinie) . Aparat oddalem do serwisu i po kilku dniach wrocil naprawiony (wyslalem w piatek a wrocil we wtorek , a wiec lezal przez weekend). Kolego premier lezal w serwisie miesiac.

sobota, 27 grudnia 2003, 14:21

1. Nie rozumiem, czemu koniecznie chcesz porównywać zdjęcia na papierze. Żeby rozsądnie porównać zdjęcia z dwóch aparatów na papierze, trzeba byłoby je przemieszać i oddać razem do jednego fotolabu. Ja nie mam pewności, że nawet w tym samym fotolabie zdjęcia robione dzień po dniu nie będą na innym papierze, albo na przykład nie będą w jednym przypadku "podrasowane" przez człowieka, który nie mając roboty postanowi poprawić choćby kontrast i jasność. Na monitorze bierzemy jedno zdjęcie po drugim i zmiana parametrów monitora przez te sekundy jest tak minimalna, że nie ma ŻADNEGO znaczenia.
2. "jedyny aparacik robiący tak fajne zdjęcia za tak niską cenę" - to nieprawda. Nawet jeśli inne aparaty innych firm o takich samych parametrach kosztują 100zł więcej, to różnica w jakości w pełni to rekompensuje. HP ma gorszą optykę (mocniejsza aberracja chromatyczna, dużo większe zniekształcenia geometryczne) i matrycę (kolory są żywe - i owszem, ale w innych też są, a spróbuj spojrzeć na histogram HP - brakuje mu trochę rozdzielczości barwnej). W gorszych warunkach oświetleniowych HP nie radzi sobie już tak dobrze.
3. Jeżeli aparat pozwala na otwarcie obiektywu przy bateriach tak słabych, że nie będzie ich w stanie zamknąć, to jest to wada konstrukcyjna. Takie zabezpieczenia są we wszystkich chyba cyfrówkach. Z jednym, niechlubnym wyjątkiem.
4. Także na tym forum są osoby, które miały problemy z HP. Jeśli dobrze pamiętam np. And, który wymienił na co innego.
5. Wejdź na stronę HP i zobacz, jak znają się na aparatach. Sformułowania typu "czas otwarcia przesłony" mówią same za siebie.

Teraz co nieco w sprawie wyboru aparatu.
Jak rozumiesz potrzebujesz większego zooma i dysponujesz kwotą mocno powyżej 2000zł. W tym wypadku polecałbym dwa warianty.
a) Olympus C-750 - dobry, sprawdzony aparat. Bez jakichś wodotrysków, z dość porządną matrycą i optyką. Jego zaletą jest duży zoom (10x). Ma mniejszą matrycę (4MP) i dużo mniejszy wyświetlacz (największa wada 750UZ), a także droższe karty pamięci (xD zamiast SD). Jednak zdjęcia wychodzą moim zdaniem lepiej z Olympusa (to zasługa przede wszystkim lepszej, 11-soczewkowej optyki). Matryca Olympusa może nieco mniej szumieć, dzięki obecności ustawienia ISO 50.
Podsumowując: jeśli nie drukujesz powyżej A4 i nie przeszkadza Ci bardzo mały wyświetlacz LCD Olympusa, to chyba lepszy wybór - zwłaszcza ze względu na nieco lepszą jakość i większy zoom.
Mam też jeszcze jedną propozycję - rozejrzyj się za Minoltą 7i/Hi - zdarzają się w cenie podobnej do HP (wyższej, ale niedużo), a dają lepszą (i to sporo) od zarówno HP, jak i Olympusa jakość obrazu, mają także 5MP i większy niż Olek wyświetlacz (choć mniejszy od HP, ale o równie dużej rozdzielczości). Z innych zalet mamy mocną obudowę, ręczne sterowanie ogniskową pierścieniem na obiektywie i dostępność szerokiego kąta (28-200mm), choć kosztem mniejszego tele.

sobota, 27 grudnia 2003, 16:00
Post No tak
Witam

Powiem krótko na temat HP sprzeczał się nie będe :-) hehe

Dzięki za rade, jeszcze myśle i myśle :-) i mam zagłostke :-)
każda rada mile widziana :-)
Szukałem tej minolty ale z tej wersji to są drogie i to bardzo :-) !!!

sobota, 27 grudnia 2003, 18:34

Minolta 7 bywa w sklepach w skrajnie różnych cenach. Widziałem ją jednego dnia w jednym sklepie za 2800zł, a w drugim za 4800zł. Ale słyszałem ostatnio, że można dostać koło trójki.

sobota, 27 grudnia 2003, 22:13
Post No dalej ;-)
No Dalej piszcie coś czekam i czekam na wasze opinie :-)

poniedziałek, 29 grudnia 2003, 02:26
Duze znieksztalcenia?? hmmm nie zauwazylem... widzialem spore w minoltach ale 735 nie widzialem zbyt duzych.
Co do chowania sie obiektywu przy slabych bateriach to chyba nie masz racji co do wady konstrukcyjnej. Dzieje sie tak gdyz bateria nie Aku rozladowuje sie w znacznie inny sposob, i jesli bateria rozladuje sie gwaltownie ponizej pewnego poziomu to kaplica. Podobnie moze sie stac przy malych pojemnosciowo aku. Przy lepszych aku (ja stosuje GP 2100mAh) nie dzieja sie takie cuda... jak aparat stwierdzi ze sie rozladowal to spokojnie zamyka obiektyw i jeszcze moze nagrac bez problemu 8 zdjec (robionych seryjnie). Wiem bo to przetestowalem.

Co do Olyego 750 to ma wade konstrukcyjna i przy dlugich czasach naswietlania (np 15s) na zdjeciu pojawi sie poswiata... co jest pewnie wynikiem grzania sie elektroniki (moze prodesora) wewnatrz aparatu.
Oly 750 ma tez zasadnicza zalete stopke pod lampe blyskowa.
HP ma troche wieksza matryce i naprawde dobra optyke Fuji
ma troche jasniejszy obiektyw przy tele.
HP troche wolno zapisuje zdjecia... procek chyba nie daje rady.
Oly ma wiekszy zoom i pilota. Drozsze choc szybsze karty xD.
HP945 jest w tej chwili tanszy o jakies 300 zl w sklepie (http://www...pl)

Sprawa jest dosc trudna... ja postawilbym na HP ale mogliby wymienic procesor i dodac stopke pod lampe. Ale z uwagi na wielka niewiadoma jaka jest serwis (a wlasciwie jego brak w polsce - wszystkie aparaty jezdza obecnie do niemiec) bezpieczniej bedzie ci chyba kupic olyego poza tym raczej malo kiedy sie psuja.

Pozdrawiam
Steel

czwartek, 8 stycznia 2004, 20:27

Słabość baterii czy akumulatorów można zakwalifikować jako wadę konstrukcyjną w tym sensie, że o ile mi wiadomo aparat zasilany jest z dwóch ogniw napięciem 2.4 V, co w porównaniu z innymi firmami, które stosują zasilanie napięciem 4.8V (czterema ogniwami) ma o połowę mniejszą pojemność baterii. Można więc zrobić o płowę mniej zdjęć niż gdyby był zasilany czterema ogniwami.

Pozdrowienia

wtorek, 13 stycznia 2004, 16:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]