Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 09:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 G5 czy oli 5060 
Autor Wiadomość
Post G5 czy oli 5060
kiedy juz sie zdecydowalem na G5 pojawil sie oli 5060. i teraz mam dylemat:( POMOOZCIE

niedziela, 28 grudnia 2003, 13:52

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka oczywista. Olympus 5060 ma szerokokątny obiektyw, co dla mnie na przykład jest bardzo ważne. Różnica pomiędzy ustawieniem tele 110mm a 140mm nie jest specjalnie istotna. Natomiast znacząca jest różnica pomiędzy jasnością obiektywów - Canon ma f/2-f/3 (czyli naprawdę jasny), Olympus sporo ciemniejsze f/2.8-f/4.8 (ale tego obiektywu nie można nazwać ciemnym!). Tak w zasadzie powinieneś wybrać, czy wolisz jaśniejszy obiektyw, czy szerszy kąt. Ja na przykład praktycznie nigdy nie odsłaniam obiektywu do f/2, natomiast często korzystam z szerokiego kąta (krajobrazy, zdjęcia w ciasnych pomieszczeniach). Ale u Ciebie może być odwrotnie. Oba te aparaty stoją już na wysokim poziomie jakościowym i chyba z obu będziesz zadowolony.

niedziela, 28 grudnia 2003, 16:28
To fakt! Jeśli zależy Ci na szerszym kącie, kup 5060, jeśli nie G5. G5 robi ciut leprze zdjęcie i ma bardzo przydatną funkcję - czujnik położenia aparatu dzięki czemu nie będziesz musiał przekręcać zdjęć własnoręcznie (na kompie). Jeśli robisz dużo zdjęć (ja np przywiozłem z wakacji 300, co i tak jest niezbyt wiele) to obracanie tych 100 które zrobiłeś w pionie może przyprawić o chorobę morską!! (cholera mnie brała już w połowie!!). Poza tym G5 ma fajną opcję ułatwiającą robienie panoram "z ręki"

niedziela, 4 stycznia 2004, 18:40

Z chęcia odpowiem na pytania dotyczące g5, podzielę się też moimi subiektywnymi osądami jeśli kogoś to interesuje. Niestety mam teraz trochę malo czasu więc wolałbym na maila (enzo83@wp.pl) niż na forum. Mogę też podesłać zdjęcia...
Zrobiłem g5 ponad 1000 zdjęć i coś na ten temat chyba wiem :)

niedziela, 4 stycznia 2004, 21:40

Bonnum - obrócenie zdjęcia na kompie to mniej niż sekunda, jeżeli korzystasz z odpowiedniego oprogramowania. Np. w IrfanView (darmowy) robi się to dwoma klawiszami przy okazji oglądania zdjęć.

niedziela, 4 stycznia 2004, 22:07
TomekK: Masz rację, ale jeśli komuś (mnie) brakuje cierpliwosci to i 1sek to zbyt dużo. :)

niedziela, 4 stycznia 2004, 23:25

A w jaki sposób zgrywać zdjęcia z g5 żeby nie były odwrócone? Mi się nie udało ani razu...

niedziela, 4 stycznia 2004, 23:29
eeee :oops: bawiłem się tym aparatem, ale nie zgrywałem zdjęć przez dołączone oprogramowanie. Myślałem że normalnie, podłaczasz aparat do kompa i oprogramowani robi reszte... Jeśli tak nie jest to przepraszam za wprowadzenie w błąd.... Ale czy aby na pewno tak nie jest????????

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 01:12

Hmmmm. Zdaję się, że jeśli nie użyjesz softu canona do zgrywania to nie. Ale chyba z firmowym softem każdy aparat to potrafi :)

poniedziałek, 5 stycznia 2004, 09:18
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]