Teraz jest środa, 14 listopada 2018, 06:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Canon EOS-300d czy moze cos innego? 
Autor Wiadomość

Post Canon EOS-300d czy moze cos innego?
Jestem miłośnikiem fotografii cyfrowej zamierzam kupić swoja druga cyfrówke. Z pierwszej jestem średnio zadowolony(SONY DSC-P72) bo jej tryb manual pozostawial wiele do zyczenia i nadawała sie jedynie do robienia zdjec na imprezach rodzinnych. Moj drugi aparat chce aby byl rozwojowy dlatego mysle o canonie EOS 300d z racji jego wymiennych obiektywow i swietnych mozliwosci. jesli macie inne aparaty godne polecenia chetnie wyslucham waszych propozycji lub uwag dotyczacych tego aparatu. DZIEKI[/b]

piątek, 2 stycznia 2004, 11:39

Moja rada jest taka - poczekaj. W tym miesiącu swoją premierę ma mieć nowa, budżetowa lustrzanka cyfrowa Nikona. W cenie podobnej do EOSa300D. Może być lepsza od 300D, a nawet jeśli nie, to obniży jego cenę (jak to ma w zwyczaju czynić konkurencja). Dostępny będzie też wkrótce Sony DSC-F828. Ma trochę plusów w stosunku do EOSa300D, ale "chodzi jednak o to, żeby te plusy nie przysłoniły nam minusów" - zwłaszcza braku wymiennej optyki.

piątek, 2 stycznia 2004, 13:53

Dzieki za rade. A teraz prosze o jeszcze jedna. Mam dostep do tego aparaciku soniaka tzn moge go kupic bo w stanach jest juz dostepny mam taka mozliwosc ze przywiezie mi go kumpel i niewiem na co sie zdecydowac... Soniaka albo tego canona a jesli canon to z jakim obiektywem?... i jeszcze jedno gdybym spuscil nieco z tonu i zdecydowal sie aparaty z niszej polki czyli np. minolta z1, canon g5, olympus c-5050 to ktory polecasz i dlaczego?

piątek, 2 stycznia 2004, 16:53
Moderator

Musiałbyś chyba najpierw sam spojrzeć chociaż na ich "czyste" parametry techniczne, po z tego co napisałem, to tak jakbyś nie miał żadnego pojęcia o tych 3 aparatach...

To są zupełnie różne konstrukcje i ciężko jest je porównać.
Np. MINOLTA Z1 (mam taką) ma duży zoom optyczny (10x) i ogromne możliwości ingerencji manualnej w niemalże wszystkie ustawienia! Jest dość tania - w USA $300. Ma jednak tylko 3,2 Mpix, ale nia każdemu to potrzebne...

Canon G5, ma większą matrycę, robi trochę lepsze zdjęcia, jest lepiej wykonany. Ma dodatkowo ruchomy wyświetlacz. Jest jednak droższy.

Musisz się zastanowić, co jest dla Ciebie najważniejsze, czy wszechstronność ( => MINOLTA Z1), czy może lepsza jkość zdjęć (=> G5).

To tak bardzo skrótowo...

PS. Czy miałbyś możliwość sprowadzenia dodatkowo jakiegoś aparatu z USA, czy nie bardzo?

piątek, 2 stycznia 2004, 21:27

Jeżeli masz kasę na EOSa300D i chcesz zmienić P72 na coś lepszego, to chyba nie mają sensu półśrodki typu Canon G5 czy Minolta Z1. Oczywiście, można powiedzieć, że pierwszy z tych aparatów ma dość dobry obiektyw i niezłą matrycę, a drugi bardzo szeroki zakres ogniskowych (z nasadką Minolty 28-380). Jednak w pierwszym przypadku dostaniesz niewiele większe możliwości niż przy P72, a w drugim porównywalną jakość zdjęć.
Do Sony DSC-828 nie jestem jakoś szczególnie przekonany. Owszem, jakość zdjęć jest jak najbardziej w porządku, matryca jest dobra, obiektyw również, ale ma to parę wad. Pierwsza jest dość indywidualna, ale mi Sony nie najlepiej leży w ręce. To znaczy na początku wszystko wydaje się być OK, ale po chwili czuję lekki ból w śródręczu. Perpektywa spędzenia pół dnia z Sony nie napawałaby mnie optymizmem. Ale podkreślam - to cecha indywidualna. Druga sprawa - obsługa. W aparacie tej klasy nie może być mowy o przedzieraniu się przez menu w celu ustawienia jakiejś tam parametrzyku. Moim zdaniem dostęp do wszelkich funkcji jest w Sony za mało bezpośredni - a to czasem może spowodować, że nie zdążymy zrobić jakiegoś zdjęcia. Obiektyw jest dobry, choć w zakresie ogniskowych 28-80 przegrywa nieco ze standardowym szkłem Canona w 300D (to oczywiste - nie da się bez utraty jakości zwiększać zakresu ogniskowych). Powyżej 80mm jakość jest bardzo dobra. Z drugiej strony dobry teleobiektyw do 300D to ok. 2000zł (więcej chyba nie ma co wydawać do aparatu tej klasy), a Sony będzie chyba droższy od 300D (takie informacje mam ze sklepu - na razie nie jest w sprzedaży, nie wiem jak jest w USA). A tego typu teleobiektyw da lepsze zdjęcia niż wbudowany w Sony "Vario-Sonnar" Zeissa (gdybyś do 300D wstawił prawdziwego Vario-Sonnara do lustrzanek, to jakość byłaby 10 razy lepsza, no ale taki obiektyw Zeissa to wydatek jak dwa Canony 300D...). Canon 300D ma też większą matrycę i przez to mniej szumi. To bardzo duża zaleta i pozwala na zwiększenie czułości w porównaniu do Sony - a to oznacza, że można bardziej przymknąć obiektyw, wydłużyć czas migawki - wiadomo, co to znaczy. Patrzenie przez normalny wizjer to moim zdaniem zaleta 300D - przede wszystkim długie patrzenie w małe ekraniki czy elektroniczne wizjery daje zarobić okulistom. Poza tym moim zdaniem przez lustro widać po prostu lepiej. Największa wada Sony to stała optyka. W Canonie możesz sobie wstawić, co tylko dusza zapragnie - miękki obiektyw portretowy, metrowe tele, fish-eye, makro... W Sony praktycznie nie masz żadnych możliwości manewru. Niestety wstawienie marnej nasadki do drogiego aparatu mija się z celem.
Jeżeli jednak wahasz się, czy warto wydawać tyle pieniędzy, to może jednak kupić coś tańszego? Ja wszystkim wahającym się w tak kluczowych kwestiach zawsze doradzam - zapłać mniej. Za jakiś czas możesz sprzedać swój aparat i kupić lepszy. Nie stracisz dużo, bo za cenę drogiego teraz aparatu, za rok czy dwa kupisz coś dużo lepszego. Wydaje mi się, że optymalnym wyborem byłaby dla Ciebie średniej klasy "pseudolustrzanka", czyli np. Minolta 7Hi. Ostatnio znów robiłem nią zdjęcia i jestem bardzo zadowolony. Mocna, magnezowa obudowa, szybki dostęp do wszystkich funkcji, regulacja ogniskowej pierścieniem na obiektywie, stosunkowo duża, mało szumiąca i dobrze oddająca kolory matryca, dobre szkła, dostępność zarówno szerokiego kąta (28mm) jak i przyzwoitego tele (200mm). Jest sporo tańsza od 300D, a niewiele ustępuje Canonowi 300D - z jednym wyjątkiem, czyli stałą optyką. Ja zastanawiałbym się nad 7Hi i 300D. Jeżeli już 300D, to czekałbym na nowe dziecko Nikona. Jeżeli jednak zdecydowałbyś się na DSC-828, to popatrz jeszcze na Minoltę A1 i któryś model Nikona w podobnej cenie (nie pamiętam dokładnie jaki to model, ale chyba to topowy Coolpix),

piątek, 2 stycznia 2004, 22:05

Mam Olympusa 5050 i jest to rewelacyjny dobry aparat. Wszystko zależy czego oczekujesz od aparatu. Uważam, że naprawdę mozna nim robic niezłe zdjecia i ma duzo ustawień manualnych. I ta cena!!!!

piątek, 2 stycznia 2004, 23:30

Dzieki TomeKK. Napewno sie zdecyduje na ktorys z tych aparatow ktory polecasz jak narazie to moim faworytem jest Minolta 7Hi. Nie bede chyba az tyle kasy wydawal na lepsze aparaty bo aparat powinien byc dostosowany do mozliwosci fotografa a moje jak narazie sa na poziomie chyba nieco nizszym a nizeli wystarczajace do wykorzystania w pelni tak zaawansowanego aparatu jakim jest ta Minolta. Poprzeczka trzeba stawiac sobie wysoko ale nie za wysoko bo mozna jej nie przeskoczyc.gdybym mial kiedys jeszcze jakies problemy to wiem do kogo sie zglosic :)

Jeszcze slowko do Vendeur. Sorry ale nie mam mozliwosci sprowadzenia wiekszej liczby aparatow niz 1. Ciezko przejechac przez granice z kilkoma aparatami w pudelkach twierdzac ze to tego wszystkiego tam nie kupiles i nie bedziesz placil cla.

sobota, 3 stycznia 2004, 11:17
Moderator

Canon 300D ma też większą matrycę i przez to mniej szumi. To bardzo duża zaleta i pozwala na zwiększenie czułości w porównaniu do Sony[...]

Napisałeś TomekK, że Canon EOS 300D ma większą matrycę niż SONY DSC-F828 ... Jesteś tego pewien? Bo według moich danych Canon ma 6,3 Mpix, a Sony 8 Mpix - to jest mimo wszystko różnica.

Co do nowego SONY, jest już dostępny na Allegro tutaj: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19236568

Przemek, zawsze można sprowadzić bez pudełka... wtdy nie będą się czepiać i koszt pozostanie jak przy zakupie, czyli około 1000-1200 zł. No, ale nie będę zawracał już głowy. Może jakbyś miał jeszcze kiedyś taką możliwość, to daj znać vendeur@poczta.fm. Dzięki :)

sobota, 3 stycznia 2004, 13:09

Nie napisałem "o większej rozdzielczości", tylko "większą". Przepraszam, bo faktycznie interpretacja mogła być niejasna - po prostu Canon ma matrycę o dużo większych wymiarach fizycznych (Sony ma przekątną 0.67", Canon 1.07", czyli powierzchnia matrycy jest większa 2.6 razy!). Oznacza to mniejsze szumy. Matryca Sony ma za to większą rozdzielczość (8MP kontra 6.2MP), ale to oznacza przyrost wymiarów zdjęcia o 14%.

sobota, 3 stycznia 2004, 20:35
Nadal nie wiem Sony 828 czy Canon 300d :((

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 14:21

Jim: Sony 828 został dość brutalnie potraktowany na http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf828/page21.asp

Odradzam raczej ten zakup... chyba że będziesz miał możliwość przetestowania sprzętu. Jakość zdjęć ponoć kiepska 7,5 na 10pkt'ów :!:

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 20:08

To niestety prawda z tym Sony. Ostatnio miałem go w rękach trochę dłużej niż poprzednim razem (tzn. dłużej niż minutę...) i wyszły nieciekawe rzeczy, typu słynna już aberracja chromatyczna, na nieprzyzwoitym w tej cenie poziomie. To chyba jednak jest F717 z większą matrycą...

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 22:01
bylem naprawde napalony na 828 , ale coraz mniej pozytywnie na niego patrze :( szkoda ze nie mam mozliwosci "pobawienia" sie nim z tydz i kolejny tydz z 300D :( dlaczego canon nie mogl inaczej opakowac tego aparatu :( ... wiecie co mnie najbardziej wqrza ... PLASTIK ... ... ... bonnum: dzieki za rade , chyba zrezygnuje z 828 ... moze jeszcze ktos mi pomoze wybrac ?? czekam na cenne rady ... 5k piechota nie chodzi :) zwlaszcza ze nie zajmuje sie zawodowo fotografia ...

środa, 28 stycznia 2004, 02:21

Dziś trochę dłużej bawiłem się 300D i muszę się zgodzić z przedmówcą :(
Kiedy czytałem negatywne opinie dotyczące plastikowej obudowy, posądzałem ich autorów o plastikowe mózgi :!: (i czepianie się)
Wybaczcie :!:
Ona na prawdę trzeszczy!! A myślałem że to przenośnia…
Trzeszczy również obiektyw. Być może zbyt wiele osób bawiło się nim przede mną... Zoom działa jakoś dziwnie i mało płynnie, tak jakby się zacinał. Może mam za duże wymagania w stosunku do Canona. Jestem szczęśliwym posiadaczem Nikona, a firma ta znana jest z produkcji "przeciwczołgowych aparatów"
Boję się kupić 300D. Nie jestem pewien, czy po miesiącu użytkowania obiektyw mu nie odpadnie! No dobra może przesadzam, ale wrażenie to jest tak nieprzyjemne, że może zepsuć radość fotografowania. I znów mam zgryz :?

środa, 28 stycznia 2004, 03:23

Dziś pojawiła się odpowiedź na to pytanie: Nikon D70.
Na pewno ma regulowaną siłę błysku.
Prawdopodobnie nie będzie trzeszczał.
Ma trochę większy zakres ogniskowej i (jako fan Nikona jestem pewien) lepszy obiektyw :?:

czwartek, 29 stycznia 2004, 04:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona