Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 13:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Minolta A1 
Autor Wiadomość
Post Minolta A1
Zastanawiam się nad kupnem Minolty A1. Podoba mi się oczywiście Canon 300D, ale na razie jest zbyt drogi. Kupić A1, czy czekać zą 300D stanieje o ok.1500zł??? W większości testów minolta wypadła bardzo kiepsko. Ponoć wszystko w niej jest super - a jakość zdjęć tragiczna. Czy to prawda?? Czy ktoś ma może taki aparat?

piątek, 2 stycznia 2004, 23:35
Moderator

Na Allegro A1 kosztuje 3750 zł nówka, a 300D chyba 4300 zł, więc nie ma dużej różnicy...

Nieprawda, że A1 robi tragiczne zdjęcia - ale o tym poczytaj na forach.

sobota, 3 stycznia 2004, 13:34
Post Jakość zdjęć.
W minolcie w przeciwieństwie do wielu innych aparatów, zdjęcie nie jest poddawane żadnym zabiegom typu "podbijanie kolorów", "podbijanie ostrości" itd. To wszystko można sobie włączyć (można tu naprawdę wiele parametrów ustawić) bo A1 ma masę funkcji i ustawień. Biorąc A1 z półki i pstrykajac zdjecia na "automacie" otrzymujemy przeciętne efekty. To nie jest aparat, którym zrobisz zdjęcia bez przeczytania instrukcji! Ale możesz tak go "podkręcić", że zrobi doskonałe zdjęcia. TO NIE JEST "IDIOTKAMERA".

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 15:25

OK, ok ale co z tym szumem w A1?? Jedni twierdzą że jest ogromny, a inni że go prawie nie ma...
:?:
Czy ktoś mógłby przesłać mi własne zdjęcia z tego aparatu?? Ostatecznie z innej Minolty?? bonnum(at)wp.pl

poniedziałek, 12 stycznia 2004, 22:40

A jeśli chodzi o a1 to raczej szumi niż nie szumi. Widziałem już bardzo jaskrawe przykłady tego szumu.
Poza tym ma problemy z rozdzielczościa... No chyba że wszystko strzelamy w rawach ale do tego trzeba mieć dużą kartę pamięci i trochę cierpliwości.

wtorek, 13 stycznia 2004, 01:22
Post Szumy Minolty A1
Niby w pomiarach A1 wychodzi niższy szum niż w Sony 717, ale raczej na obrazkach tego nie widać. Sony ma nieco większy szum po bardzo dużym podbiciu kolorów, no i Sony jest niedoścignione jesli chodzi o realną rozdzielczość (dobrze widoczne najmniejsze szczegóły).

piątek, 16 stycznia 2004, 10:36

piątek, 16 stycznia 2004, 14:01
Siedze na necie i ściągam fotki z Minolty A1... może powinienem się z nią jednak przeprosić i uznać szumy za "cyfrowe ziarno"?? Może zrobię ankietę :lol:

Nie wiecie gdzie można zdobyć fotki zrobione we wnętrzach Minoltą A1??

poniedziałek, 26 stycznia 2004, 02:52
Witam Wszystkich. Poszukuję instrukcji PL do Minolty A1. Możecie mi podpowiedzieć skąd to wziąć?

poniedziałek, 2 lutego 2004, 12:40
Moderator

Witam Wszystkich. Poszukuję instrukcji PL do Minolty A1. Możecie mi podpowiedzieć skąd to wziąć?

Nie musisz o to prosić w tylu wątkach naraz... Podałem Ci link w dziale "Sprzęt" - tam też pytałeś :). Ściągaj póki możesz

poniedziałek, 2 lutego 2004, 13:04
@Vendeur - dzięki za adres (już sobie wczoraj ściągnęłam polską instrukcję do A1 :) )

@Enzo - może podzielisz się informacją, gdzie miałeś okazję zobaczyć jaskrawe przykłady szumów A1 :?:

wtorek, 3 lutego 2004, 01:50

Czy 7Hi też miała kłopoty z rozdzielczością :?: (jakoś o tym nie było słychać) W sumie trochę mnie dziwi, że nowszy model ma aż tyle wad...
A może co niektórzy mają w tym swój interes, żeby nam wmawiać pewne rzeczy :?: :wink:

wtorek, 3 lutego 2004, 02:01
To ja Bonnum, tylko nie chciało mi się logować :lol:

Peta:
Niestety nowe modele są bardzo często gorsze od ich poprzedników. Szczególnie ostatnio (np. sony 828, czy (wybacz Enzo) G5).
Mają więcej "bajerów" i więcej MP, ale jakość zdjęć jest niestety gorsza niż poprzedników. A nowsze zawsze są droższe!!

wtorek, 3 lutego 2004, 15:53

Tak niestety jest dość często ostatnimi czasy. Przykłady można mnożyć (Sony F717 - F828, Canon G3 - G5, Olympus C-300 - C-350, czy właśnie 7Hi i A1). A1 wyeliminował parę wad siódemki (wolny autofocus, pożeranie baterii), ale niestety ucierpiała na tym jakość obrazu. Może niezbyt wiele, ale szumy są większe, zniekształcenia też. 7Hi to był bardzo dopracowany wariant świetnego aparatu, jakim była Minolta Dimage 7. A1 to nowy model. Ale może się okazać, że po upgradzie software'u bardzo dużo zyska (zmiana z dobrej "siódemki" na bardzo dobrą 7i odbywała się przez darmową wymianę firmware'u). Może pozbędzie się trochę szumów, ale optyka pozostanie taka, jaka była. Ale za to będzie ze stabilizacją, co na pewno wielu ucieszy.

wtorek, 3 lutego 2004, 18:39

Jeśli chodzi o jakość szkieł w A1 i 7Hi:
-wg. dpreviw dystorsja jest identyczna (1,3 dla 28mm)
jakość zdjęć:
-szumy też mają podobne.

Natomiast długość pracy na bateriach jest (poza studiem) BARDZO ważna!

wtorek, 3 lutego 2004, 20:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona